FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Treasure Track

Znany również jako: Treasure Track (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Treasure Track

Czym jest Treasure Track?

Stworzona przez SuperWeb LLC, Treasure Track to zwodnicza aplikacja, obiecująca zwiększyć doświadczenie przeglądania Internetu, wyświetlając kupony, umożliwiając porównania zakupów i inne podobne funkcje - "Jesteśmy pasjonatami poprawy sieci, zapewniając najlepsze narzędzia w celu zwiększenia doświadczenia przeglądania, od przeszukiwania sieci w celu porównania ofert online, do znalezienia najlepszych cen. Połączyliśmy wszystkie nasze wspaniałe pomysły w język pakietu produktów Treasure Track, bezpłatny zestaw narzędzi, które działają w celu polepszenia twojego doświadczenia przeglądania Internetu!". Początkowo funkcja ta może wydawać się uzasadniona i użyteczna, jednak Treasure Track jest sklasyfikowany jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP), ponieważ zwykle infiltruje systemy bez zgody użytkowników, generuje natrętne reklamy online i śledzi aktywność przeglądania Internetu.

Treasure Track adware

Treasure Track zatrudnia wirtualną warstwę, aby wyświetlać reklamy śródtekstowe, przejściowe, całostronicowe, pop-up, kuponowe, wyszukiwania i inne podobne. Reklamy te nie pochodzą z odwiedzanych stron i ukrywają podstawowe treści, tym samym znacznie zmniejszając sposób przeglądania Internetu. Większość przekierowuje do stron e-commerce oferujących pewne usługi lub sprzedaż różnych towarów, jednak niektóre przekierowują do fałszywych stron zawierających zainfekowane treści. Z tego powodu, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że kliknięcie ich prowadzi do dalszych infekcji komputerowych. Ponadto, Treasure Track regularnie śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników. Zgodnie z Polityką prywatności, Treasure Track zbiera informacje, które nie są danymi osobowymi. Te twierdzenie są fałszywe, ponieważ adresy Protokołu Internetowego (IP), odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony, wprowadzone zapytania, unikatowe numery identyfikatorów i inne podobne typy danych rzeczywiście mogą zawierać dane osobowe (a te są później udostępniane stronom trzecim, które mogą nadużywać ich do generowania przychodów). Tak więc, posiadanie Treasure Track zainstalowanego w systemie może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zalecamy odinstalowanie tego adware ze swojego systemu.

Oświadczenie Polityki prywatności Treasure Track w zakresie zbierania danych:

Udostępniamy lub sprzedajemy wyłącznie niepubliczne dane osobowe niepowiązanym stronom trzecim, gdy uważamy, że robienie tego jest dozwolone przez ciebie lub upoważnione przez niniejszą Politykę Prywatności. Ponadto, firma może udostępnić dane osobowe naszym firmom nadrzędnym, partnerom lub stowarzyszonym firmom bez ograniczeń.

SuperWeb LLC wydała setki identycznych PUP, w tym Maximum Maker, High Stairs i Oasis Space - to tylko niektóre przykłady. Wszystkie obiecują poprawić przeglądanie Internetu, jednak wszystkie aplikacje opracowane przez tę firmę są przeznaczone do generowania przychodów poprzez wyświetlanie natrętnych reklam online (poprzez model reklamy "Pay Per Click" - PPC) i gromadzenie danych osobowych (które są później sprzedawane firmom trzecim). Użytkownik otrzymuje żadnej wartości.

Jak zainstalowałem Treasure Track na moim komputerze?

Treasure Track jest rozprowadzany za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" - potajemnej instalacji dodatkowych programów z regularnym oprogramowaniem/aplikacjami. Deweloperzy są świadomi, że większość użytkowników nie wyraża tyle ostrożności podczas pobierania i instalowania oprogramowania, a tym samym, celowo ukrywają nieuczciwe aplikacje we "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawieniach. Wielu użytkowników nie będących świadomymi tego, pośpiesza te procesy, pomija tę sekcję, przez co przypadkowo instalują takie aplikacje, jak Treasure Track i narażają swoje systemy na ryzyka infekcji komputerowych.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Zwracaj szczególną uwagę podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Uważnie analizuj wszystkie kroki, jednocześnie odrzucając instalację wszelkich dodatkowych programów. Aby skutecznie przeprowadzić bezpieczne pobieranie/instalację, należy użyć "Własnych" lub "Zaawansowanych" funkcji - ujawni to wszelkie ukryte aplikacje, które są wymienione w instalacji i pozwoli na ich odrzucenie. Kluczem do bezpieczeństwa komputerowego jest ostrożność - nie pośpieszaj procesów pobierania/instalacji.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania wykorzystywany w dystrybucji adware Treasure Track:

treasure track adware installer

Adware Trwasure Track generujące natrętne reklamy online (oznaczone jako "Ads by Treasure Track"):

treasure track ads sample 1 treasure track ads sample 2 treasure track ads sample 3

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Treasure Track:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

treasure track adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Treasure Track", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje reklamy Treasure Track, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Treasure Track z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Treasure Track ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Treasure Track", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing Treasure Track ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem treasure track (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Treasure Track  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Treasure Track", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing Treasure Track ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem treasure track (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Treasure Track ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Treasure Track".

Removing Treasure Track ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem treasure track (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware treasure track (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat treasure track (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9335-ads-by-treasure-track

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Treasure Track (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Treasure Track (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.