Reklamy Gem Grab

Znany również jako: Gem Grab (adware)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcj usuwania Gem Grab

Czym jest Gem Grab?

Gem Grab to regularna aplikacja typu adware, która obiecuje zwiększyć doświadczenie przeglądania Internetu, wyświetlając kupony i umożliwiając takie funkcje, jak porównywania ofert - "Jesteśmy pasjonatami poprawy sieci, zapewniając najlepsze narzędzia w celu zwiększenia doświadczenia przeglądania, od wyszukiwania internetowego, aby porównać oferty online i znaleźć najlepsze ceny. Połączyliśmy wszystkie nasze wspaniałe pomysły w język pakietu produktów Gem Grab, bezpłatny zestaw narzędzi, który pracuje, aby uczynić przeglądanie Internetu... lepszym!" Na pierwszy rzut oka funkcja ta może wydawać się uzasadniona i użyteczna, jednak Grab Gem jest zakwalifikowany jako potencjalnie niechciany program (PUP). Głównymi przyczynami tych negatywnych połączeń są: podstępna instalacja, wyświetlanie natrętnych reklam online i śledzenie aktywności przeglądania Internetu.

Gem Grab adware

Adware to wykorzystuje wirtualną warstwę, która umożliwia umieszczenie wszelkich treści graficznych na odwiedzanych stronach internetowych (w tym przypadku natrętnych reklam). Wygenerowane reklamy mogą wyglądać nieszkodliwie, jednak bannery, pop-up, śródtekstowe, przejściowe, wyszukiwania i inne rodzaje reklam mogą przekierować do zainfekowanych stron, a zatem kliknięcie ich może prowadzić do dalszych infekcji komputerowych wysokiego ryzyka. Ponadto, reklamy ukrywają podstawową treść strony, zmniejszając tym samym przeglądanie. Gem Grab nieustannie monitoruje aktywność przeglądania Internetu i zbiera różne informacje użytkownika/systemu. Chociaż polityka prywatności tego adware twierdzi, że zbierane przez nie dane nie są danymi osobowymi, to stwierdzenia te są fałszywe - adresy IP, odwiedzane strony, przeglądane strony, wprowadzone zapytania i inne podobne zbierane dane mogą jasno zawierać dane osobowe. Informacje te są następnie udostępniane stronom trzecim, a tym samym posiadanie Grab Gem zainstalowanego w systemie może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Radzimy, aby natychmiast odinstalować Gem Grab z systemu.

Oświadczenie polityki prywatności Grab Gem dotyczące zbierania danych:

Udostępniamy lub sprzedajemy tylko twoje niepubliczne dane osobowe nie powiązanym stronom trzecim, gdy wierzymy, że robienie tego jest dozwolone przez ciebie lub Politykę Prywatności. Ponadto, firma może udostępnić dane osobowe naszym firmom matkom, podmiotom powiązanym lub partnerom bez ograniczeń.

Ten PUP nie jest jedyną aplikacją opracowaną przez SuperWeb LLC. Istnieją setki aplikacji typu adware, identycznych jak Grab Gem, w tym na przykład Blazer Deals, Twinkle Star, Computer Pal i Gravity Space. Podobnie jak Gem Grab, wszystkie twierdzą, że są zgodne z prawem, a jednak nie przynoszą znaczącej wartości dla użytkownika. Wszystkie aplikacje wydane przez SuperWeb LLC przeznaczone są do generowania przychodów poprzez wyświetlanie reklam i zbieranie informacji.

Jak zainstalowałem Grab Gem na swoim komputerze?

Aplikacje opracowane przez SuperWeb LLC są dystrybuowane są pomocą oszukańczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", a tym samym bezprawnie przenikają do systemów użytkowników. Większość użytkowników nie zwraca wystarczającej uwagi podczas pobierania i instalowania oprogramowania, dlatego instalacja oprogramowania firm trzecich jest ukrywana w ramach "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" opcji jest bardzo skuteczna. Użytkownicy często pomijają tę sekcję i pośpiesznie przechodzą procedury pobierania i instalacji, narażając swoje systemy na ryzyko zainfekowania.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Zwracaj szczególną uwagę na wszystkie procedury pobierania i instalacji. Bądź ostrożny podczas pobierania i instalowania oprogramowania - uważnie obserwuj każdy krok i odrzuć wszystkie oferty zainstalowania dodatkowych aplikacji. Ponadto, należy wybrać "Własne" lub "Zaawansowane" opcje instalacji - to ujawni wszelkie ukryte potencjalnie niechciane programy i pozwoli na ich odrzucenie.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Gem Grab (adware): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Gem Grab (adware). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Gem Grab:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Gem Grab adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Gem Grab", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje reklamy Gem Grab, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowania usuwania malware.

Usuwanie adware Gem Grab z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Gem Grab ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Gem Grab", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing Gem Grab ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem gem grab (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Gem Grab  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Gem Grab", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing Gem Grab ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem gem grab (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Gem Grab ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Gem Grab".

Removing Gem Grab ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem gem grab (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware gem grab (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat gem grab (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9261-ads-by-gem-grab

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Gem Grab (adware) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Gem Grab (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Gem Grab (adware) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.