FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Tortuga

Znany również jako: Tortuga (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Tortuga

Czym jest Tortuga?

Tortuga to zwodnicza przeglądarka internetowa na bazie Chromium, która wg deweloperów (ClaraLabs) zapewnia szybsze, prostsze i bezpieczniejsze przeglądanie Internetu - "Tortuga - przeglądarka internetowa zbudowana dla szybkości, prostoty i bezpieczeństwa". Niektórzy użytkownicy mogą uwierzyć, że Tortuga to uzasadniona i przydatna aplikacja, jednak jest to adware i potencjalnie niepożądany program (PUP). Istnieje wiele przyczyn tych negatywnych skojarzeń. Tortuga zwykle infiltruje system podczas instalacji innych aplikacji bez zgody użytkownika. Po udanej instalacji, adware wyświetla natrętne reklamy online i śledzi aktywność przeglądania Internetu.

Tortuga adware

Tortuga najprawdopodobniej wyświetla reklamy typu „wyszukiwania". Gdy użytkownicy przeszukują Internet, Tortuga umieszcza reklamy w obrębie wyświetlonych wyników wyszukiwania. Należy pamiętać, że te fałszywe reklamy mają również wygląd wyników wyszukiwania, przez co często trudno jest odróżnić je od tych rzetelnych. Te reklamy wyszukiwania nie są jedynymi, które są wyświetlane przez adware Tortuga. Ta aplikacja wyświetla także kupony, banery, pop-up i inne podobne reklamy graficzne. Mimo, że wyświetlane reklamy mogą wydawać się nieszkodliwe, nie wszystkie prowadzą do reklamowanych stron internetowych (na przykład sklepów internetowych). Niektóre mogą przekierowywać do stron nieuczciwych stron zawierających zainfekowane treści, a tym samym kliknięcie ich może spowodować dalsze infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Ponadto Tortuga nieustannie monitoruje aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników, zbierając różne informacje o systemie i udostępniając je tronom trzecim. Udostępniane informacje mogą zawierać dane osobowe i być nadużywane. Sytuacja ta może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Z tych powodów powinno się natychmiast odinstalować te aplikację.

Polityka prywatności Tortuga dotyczące reklam online:

Będą ci przedstawione, oraz uzyskasz dostęp do linków do innych stron internetowych, poprzez korzystanie z naszej Strony i Aplikacji. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić reklamodawcę poprzez "kliknięcie" baneru reklamowego lub innego rodzaju reklamy, bądź też kliknięcie na link strony trzeciej, zostaniesz przekierowany do strony internetowej tej strony trzeciej.

Istnieje kilka aplikacji niemal identycznych jak Tortuga, w tym BoBrowser, Torch Browser i Chromatic. Tortuga posiada cechy podobne do innych regularnych aplikacji typu adware, obiecujących umożliwić różne przydatne funkcje. Na przykład PriceLess, Savings Ship, DealShopSave i Best Price Ninja obiecują zaoszczędzenie czasu i pieniędzy podczas zakupów w Internecie. Te aplikacje obiecują zwiększenie doświadczenia przeglądania Internetu i po prostu próbują nakłonić użytkowników do zainstalowania. Aplikacje typu adware nie zapewniają obiecanych możliwości - ich celem jest generowanie przychodów poprzez wyświetlanie reklam i zbieranie danych osobowych.

Jak zainstalowałem Tortuga na swoim komputerze?

Tortuga jest dostępna do pobrania na swojej oficjalnej stronie internetowej, jednak użytkownicy często nieświadomie instalują tę aplikację z innym oprogramowaniem. Tortuga jest powszechnie w "pakiecie" z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania na stronach z freeware. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że nieuczciwe aplikacje są zwykle ukryte w ramach "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień pobierania/instalacji. Omijając tę ​​sekcję, przypadkowo instalują aplikacje, takie jak Tortuga. Kwota przychodów deweloperów zależy od liczby dystrybuowanych aplikacji, a tym samym nie są oni zainteresowani prawidłowym ujawnianiem fikcyjnych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Użytkownicy mogą zapobiec tego typu infekcjom uważnie analizując procedurę pobierania i instalacji. Pobieraj wybrane aplikacje z ostrożnością. Śledź każdy krok i odrzucaj wszystkie oferty zainstalowania dodatkowych programów. Ponadto, oprogramowanie powinno być zainstalowane przy użyciu "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień, a nie "Szybkich" lub "Typowych" - to ujawni wszelkie fałszywe aplikacje, które są dołączone do instalacji i pozwoli na ich odrzucenie.

Zrzut ekranu przeglądarki Tortuga:

Deceptive Tortuga Internet browser

Tortuga generująca ogłoszenia w wynikach wyszukiwania internetowego:

Internet search advertisements generated by Tortuga adware

Natrętne reklamy śródtekstowe i nachalne banery internetowe generowane przez adware Tortuga ('Ads by Tortuga'):

Deceptive Tortuga Internet browser generating intrusive ads (sample 1) Deceptive Tortuga Internet browser generating intrusive ads (sample 2) Deceptive Tortuga Internet browser generating intrusive ads (sample 3) Deceptive Tortuga Internet browser generating intrusive ads (sample 4)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Tortuga (adware): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Tortuga (adware). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Tortuga:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Tortuga adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Tortuga", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Tortuga), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Tortuga z przeglądarek internetowych:

W czasie badań, Tortuga nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Tortuga ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Tortuga ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem tortuga (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Tortuga  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Tortuga ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem tortuga (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Tortuga ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Tortuga ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem tortuga (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware tortuga (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat tortuga (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9229-ads-by-tortuga

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Tortuga (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Tortuga (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Tortuga (adware) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.