FacebookTwitterLinkedIn

Adware Internet Quick Access

Znany również jako: Internet Quick Access (potencjalnie niechciany program)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Internet Quick Access

Czym jest Internet Quick Access?

Internet Quick Access jest przedstawiony jako przeglądarka, która rzekomo poprawia wydajność przeglądania Internetu - "Internet Quick Access to szybka intuicyjna przeglądarka. Usunęliśmy wszystko, co spowalnia i komplikuje doświadczenie użytkownika online oraz dodaje szybki dostęp do najważniejszych funkcji.". Twierdzenia te często nakłaniają użytkowników do uwierzenia, że aplikacja ta jest uzasadniona i użyteczna, jednak Internet Quick Access jest sklasyfikowane jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Należy pamiętać, że często Internet Quick Access infiltruje systemy bez zgody użytkowników. Ponadto, po udanej infiltracji, adware to powoduje niepożądane przekierowania przeglądarki, wyświetla natrętne reklamy w Internecie i zbiera różne informacje o użytkowniku.

Internet Quick Access adware

Internet Quick Access często powoduje niepożądane przekierowania przeglądarki do stron safebrowsesearch.com, oursurfing.com i search.yahoo.com. Przekierowania przeglądarki znacznie zmniejszają doświadczenie przeglądania Internetu i mogą powodować dodatkowe infekcje malware. Internet Quick Access czasami generuje różne natrętne reklamy online, które przekierowują do niezaufanych (zainfekowanych) stron internetowych. Tak więc kliknięcie tych reklam może skutkować dalszymi infekcjami komputerowymi. Internet Quick Access zbiera różne informacje, którymi mogą być dane osobowe, adresy dostawcy usług internetowych (ISP), typ przeglądarki, adresy Protokołu Internetowego (IP), odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony, wprowadzone zapytania, przeglądane strony itp. Zebrane informacje mogą zawierać takie dane osobowe, jak szczegóły PayPal lub rachunku bankowego, które są później udostępniane stronom trzecim. Takie zachowanie może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Internet Quick Access jest potencjalnym zagrożeniem dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu i powinien być wyeliminowany.

Polityka prywatności Internet Quick Access w zakresie gromadzenia informacji:

Możemy zbierać dane osobowe w różnych momentach, gdy używasz naszej strony internetowej lub wtyczki. Im więcej informacji dostarczasz na ochotnika (i dokładniejsze są), tym lepiej jesteśmy w stanie dostosować twoje doświadczenie. Twój udział jest dobrowolny i masz wybór, aby nie ujawniać żadnych informacji, o które prosimy.

Internet Quick Access to aplikacja typu adware, podobna do setek innych PUP, które również obiecują poprawić przeglądanie Internetu. Na przykład WikiBrowser, Chromatic i Torch (również w oparciu o przeglądarkę internetową Chromium) obiecują zaoszczędzić czas podczas przeglądania Internetu. Te fałszywe obietnice są podane jedynie w celu nakłonienia użytkowników do zainstalowania - celem aplikacji typu adware, takich jak Internet Quick Access jest tworzenie reklam, zbieranie danych osobowych, oraz (czasami) przekierowywanie użytkowników do różnych stron internetowych, tym samym generując przychody dla deweloperów. Aplikacje takie jak Internet Quick Access nie przynoszą realnej wartości dla użytkownika.

Jak zainstalowałem Internet Quick Access na swoim komputerze?

Internet Quick Access jest często rozpowszechniany w "pakiecie" z regularnym oprogramowaniem (głównie bezpłatnym). Sprzedaż wiązana jest sposobem potajemnego zainstalowania aplikacji firm trzecich wraz z wybranym oprogramowaniem, a ponieważ wielu użytkowników nie zwraca wystarczającej uwagi podczas pobierania/instalacji oprogramowania, ta metoda jest bardzo skuteczna. Badania pokazują, że niektórzy użytkownicy pomijają większość z kroków procedury pobierania/instalacji - nie zdając sobie sprawy, że fałszywe aplikacje, takie jak Internet Quick Access są zwykle ukryte we "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawieniach. To powoduje, że użytkownicy nieświadomie instalują fałszywe aplikacje.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Wyraź ostrożność podczas pobierania/instalacji oprogramowania. Zawsze pobieraj wybrany program z zaufanego źródła - zwykle oficjalnej strony internetowej. Gorąco polecamy skorzystanie z bezpośredniego łącza pobierania podczas pobierania ze strony z freeware do pobrania. Większość stron wymusza jednak korzystanie z aplikacji pobierania, aby zarabiać na ruchu i bezpłatnych usługach stron z freeware, dołączając dodatkowe oprogramowanie - w tym przypadku ściśle analizuj każdy krok i zrezygnuj z instalacji wszelkich nieznanych aplikacji. Po pobraniu oprogramowania, wybierz "Własne" lub "Zaawansowane" opcje instalacji - to ujawni oprogramowanie firm trzecich wymienione w instalacji i pozwoli na jego odrzucenie.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania wykorzystywany w dystrybucji adware Internet Quick Access ('iQa - Surf, Just quicker!'):

Deceptive installer set-up used to distribute Internet Quick Access

Zrzut ekranu aplikacji Quick Access (przeglądarki internetowej na bazie Chromium, przekierowującej do strony oursurfing.com):

Internet Quick Access application

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Internet Quick Access:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Internet Quick Access adware uninstall via Control Panel

 

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Internet Quick Access", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

 Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Internet Quick Access), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników.Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Internet Quick Access z przeglądarek internetowych:

W czasie badań, Internet Quick Access nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Internet Quick Access ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij “Usuń”.

Removing Internet Quick Access ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem internet quick access (potencjalnie niechciany program), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Internet Quick Access  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Internet Quick Access ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem internet quick access (potencjalnie niechciany program), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Internet Quick Access ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefoxfirefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Internet Quick Access ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem internet quick access (potencjalnie niechciany program), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware internet quick access (potencjalnie niechciany program) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat internet quick access (potencjalnie niechciany program) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9142-internet-quick-access-adware

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Internet Quick Access (potencjalnie niechciany program) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Internet Quick Access (potencjalnie niechciany program) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.