FacebookTwitterLinkedIn

Przekierowanie search.mymapsxp.com

Znany również jako: Search.mymapsxp.com (porywacz przeglądarki)
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania search.mymapsxp.com

Czym jest search.mymapsxp.com?

Deweloperzy twierdzą, że My Maps XP pozwoli użytkownikom łatwo znaleźć wskazówki dotyczące dojazdu – „Aby w przyszłości uzyskać dostęp do wskazówek szybciej, należy zainstalować naszą bezpłatną My Maps XP New Tab Page. Dzięki niej zobaczysz i wydrukujesz mapę jak dojechać oraz informacje o ruchu na żywo". Oferując te funkcje programiści tworzą wrażenie, że My Maps XP jest całkowicie legalna i poręczna, jednak użytkownicy mogą nie zdawać sobie sprawy, że ta aplikacja jest rzeczywiście sklasyfikowana jako porywacz przeglądarki. Powodem takich negatywnych skojarzeń jest złe zachowanie aplikacji My Maps XP - po zainstalowaniu na popularnych przeglądarkach internetowych, modyfikuje ustawienia przeglądarki i zaczyna powodować niechciane przekierowania, dostarczać reklamy i śledzić aktywność przeglądania Internetu.

search.mymapsxp.com browser hijacker

Po udanej instalacji, My Maps XP przypisuje nową kartę URL, stronę domową i domyślne linki w wyszukiwarkach do strony search.mymapsxp.com. Ponadto, aplikacja instaluje wtyczki do przeglądarek, które uniemożliwią użytkownikowi przywrócenie ustawień do stanu poprzedniego. Powoduje to niepotrzebne przekierowania do strony search.mymapsxp.com, gdy użytkownik otworzy kartę przeglądarki lub po prostu stara się przeszukiwać Internet. Co więcej, ten porywacz przeglądarki wyświetla wiele ogłoszeń, które ukrywają samą zawartość, zmniejszając przeglądanie Internetu przez użytkownika. Ponadto, ważne jest, aby wiedzieć, że reklamy mogą wyświetlać zainfekowane treści, więc kliknięcie ich może powodować dalsze infekcje komputerowe. Należy pamiętać, że My Maps XP monitoruje sesję przeglądania Internetu i zbiera różne rodzaje informacji, które przechowuje na zdalnym serwerze. Zgodnie z Polityką Prywatności, informacje są zbierane z zamiarem tworzenia reklam i wyników wyszukiwania, które byłyby najtrafniejsze. Problemem jest to, że zebrane informacje mogą być wykorzystywane przez strony trzecie, które mają na celu osiągnięcie zysku. Tym samym udostępnianie danych osobowych (np. loginów/haseł PayPal lub rachunku bankowego) może spowodować poważne problemy prywatności, a nawet kradzież tożsamości. Jeżeli obawiasz się o swoje bezpieczeństwo prywatności i przeglądania Internetu, powinieneś jak najszybciej wyeliminować aplikację My Maps XP.

Oświadczenie Polityki prywatności My Maps XP o udostępnianiu zgromadzonych informacji:

KORZYSTAJĄC Z USŁUG, UŻYTKOWNIK WYRAŻA ZGODĘ NA ZBIERANIE PRZEZ My Maps XP ADRESÓW URL I DANYCH WYSZUKIWANIA, W TYM ZAPYTAŃ WYSZUKIWARKI, KTÓRE MOGĄ ZAWIERAĆ INFORMACJE UMOŻLIWIAJĄCE IDENTYFIKACJĘ OSÓB, UDOSTĘPNIANIE ICH OSOBOM TRZECIM I UŻYWANIE COOKIES POWIĄZANYCH Z WYSZUKIWANIEM.

My Maps XP jest identyczne jak My Coupons XP, My Email XP, My Weather XP i kilka innych porywaczy przeglądarki. Podobnie jak My Maps XP, aplikacje te również obiecują zapewnić pewne przydatne funkcje. W rzeczywistości, aplikacje porywające przeglądarkę są na ogół bardzo podobne. Na przykład searchsafe.com, inkeepr.com, 321oyun.com i searchzillions.com także nakłaniają użytkowników do instalacji, oferując wartościowe cechy. Jednak aplikacje te są przeznaczone do generowania dochodów na wyświetlaniu reklam poprzez model reklamy ("Pay Per Click" (PPC)), udostępnianiu danych stronom trzecim i generowaniu ruchu na niektórych stronach internetowych poprzez niechciane przekierowania przeglądarki. Nie przynoszą one żadnej wartości dla użytkownika.

Jak zainstalowałem search.mymapsxp.com na swoim komputerze?

Pomimo faktu, że My Maps XP ma własną oficjalną stronę, najczęściej jest rozpowszechniany za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" - pod przykrywką instalacji oprogramowania firm trzecich (zazwyczaj fałszywych) wraz z regularnym oprogramowaniem (przeważnie bezpłatnie). Brak uwagi użytkownika podczas pobierania/instalacji aplikacji sprawia, że ​​ta metoda ta jest bardzo skuteczna. Podczas pośpiesznego pobierania/instalacji, użytkownicy często pomijają "Własne" lub „Zaawansowane" ustawienia, nie zdając sobie sprawy, że oprogramowanie innych firm jest prawdopodobniej ukryte w tych opcjach, a więc niechętnie instalują takie aplikacje, jak My Maps XP.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Podczas pobierania oprogramowania na stronie z freeware do pobrania, zawsze wybierz bezpośredni link do pobrania (jeśli to możliwe). Niemniej jednak prawdopodobnie będziesz zmuszony do korzystania z małych programów pobierania (zwanych również menedżerami pobierania), które rzekomo "ułatwiają i przyśpieszają" procedurę pobierania. Jeśli tak jest, dokładnie przeanalizuj każdy krok procedury pobierania bezpłatnego oprogramowania i upewnij się, że każde oprogramowania firm trzecich jest odrzucone. W rzeczywistości, należy zawsze pobierać aplikacje z zaufanego źródła - zwykle jest to strona oficjalna. Po pobraniu, zwracaj szczególną uwagę i śledź każdy etap procedury instalacji - wybierz "Własne" lub "Zaawansowane" ustawienia instalacji, które ujawnią i pozwolą anulować wszystkie wymienione w instalacji i potencjalnie niechciane programy.

Strona internetowa promująca porywacza przeglądarki My Maps XP:

My Maps XP promoting website

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki search.mymapsxp.com:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

search.mymapsxp.com browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "My Maps XP", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania na stronę search.mymapsxp.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki search.mymapsxp.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing search.mymapsxp.com related Internet Explorer extensions

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "My Maps XP" i wszelkie inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search.mymapsxp.com from Internet Explorer homepage

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://search.mymapsxp.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer. Możesz również wprowadzić about: blank, aby otworzyć pustą stronę przy uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing search.mymapsxp.com from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "OneSearch".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem search.mymapsxp.com (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing search.mymapsxp.com related Google Chrome extensions

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "My Maps XP" i wszelkie inne ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search.mymapsxp.com from Google Chrome homepage

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustawienia strony", umieść kursor myszy nad hxxp://search.mymapsxp.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing search.mymapsxp.com from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń "MyMapsXP" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem search.mymapsxp.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logo Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox: 

Removing search.mymapsxp.com related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "My Maps XP" (oraz wszelkie inne ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki).

 

Zmiana twojej strony domowej:

 

Removing search.mymapsxp.com from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij przycisk menu Firefoxfirefox menu icon , a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://search.mymapsxp.com i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

 

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

 

Removing search.mymapsxp.com from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze: "search.mymapsxp.com"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem search.mymapsxp.com (porywacz przeglądarki), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem search.mymapsxp.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia search.mymapsxp.com (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat search.mymapsxp.com (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9117-search-mymapsxp-com-redirect

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Search.mymapsxp.com (porywacz przeglądarki) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Search.mymapsxp.com (porywacz przeglądarki) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.