Ads by OkayFreedom

Znany również jako: OkayFreedom (adware)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania OkayFreedom

Czym jest OkayFreedom?

OkayFreedom (opracowany przez Staganos Software GmbH) jest fałszywą aplikacją, przedstawianą jako legalne narzędzie, zapewniające użytkownikowi usługi VPN. Na pierwszy rzut oka ta nieuczciwa aplikacja może wyglądać jako właściwa i przydatna, jednak w rzeczywistości jest sklasyfikowana jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Jednym z powodów takich negatywnych skojarzeń jest złudna metoda marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", która jest używana do dystrybucji OkayFreedom. Sprzedaż wiązana jest potajemną metodą instalacji aplikacji firm trzecich wraz z regularnym oprogramowaniem, dlatego użytkownicy często instalują ten PUP podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania ze stron z freeware. Po infiltracji przeglądarek internetowych (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox) bez zgody użytkowników, OkayFreedom zaczyna wyświetlanie natrętnych reklam w Internecie. Ważne jest, aby wiedzieć, że wyświetlane reklamy mogą przekierować do fałszywych stron zawierających zainfekowane treści, w związku z czym kliknięcie na jedną z nich może spowodować infekcje adware wysokiego ryzyka lub malware.

Co więcej, ta fałszywa aplikacja stale monitoruje aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników i zbiera różne pokrewne informacje. Informacje przeglądania (wprowadzone zapytania, odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony, ciasteczka itp.), adresy Protokołu Internetowego (IP) (stosowane w celu określenia położenia demograficzny) i inne zarejestrowane dane mogą zawierać dane umożliwiające identyfikację osób, a tym samym obecność aplikacji OkayFreedom może spowodować poważne problemy prywatności, a nawet kradzież tożsamości. Ponieważ OkayFreedom jest regularnym adware, istnieje wiele złośliwych aplikacji działających w ten sam sposób. Na przykład ShoppinGate, Knowledge Gains, Web Shield, Jewel Quest Solitaire, Record Page jak również GlobeGator również obiecują umożliwić różne przydatne funkcje, jednak wszystkie generują natrętne reklamy i udostępniają zgromadzone dane stronom trzecim w celu generowania przychodów. Zaleca się wyeliminować OkayFreedom ze swojego systemu.

OkayFreedom adware

W czasie badań, zdecydowana większość adware (w tym OkayFreedom) była dystrybuowana za pomocą małych aplikacji pobierania (tak zwanych "instalatorów", "menedżerów pobierania", "klientów pobierania" itp.) na popularnych stronach z freeware do pobrania. Chociaż wymienione aplikacje powinny ułatwić proces pobierania dla użytkownika, są one właściwie opracowane, aby zarabiać na bezpłatnych usługach i ruchu tych stron (np. download.com, soft32.com, softonic.com), oferując użytkownikowi instalację dodatkowych programów wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. W niektórych przypadkach aplikacje firm trzecich są po prostu ukryte pod "Zwykłymi" lub „Szybkimi" ustawieniami instalacji. Pomimo, że twórcy tych aplikacji przedstawiają je jako "100% legalne i wolne od wirusów", nieostrożne pobieranie i instalacja freeware często kończy się infekcjami adware lub malware. Sytuacji tej można uniknąć, zwracając szczególną uwagę na każdy etap procedury pobierania bezpłatnego oprogramowania i odrzucając wszystkie oferty zainstalowania dodatkowych programów. Co więcej, oprogramowanie pobrane z sieci Internet musi być zainstalowane przy użyciu "Zaawansowanych" lub „Własnych" opcji instalacji - to odkryje i pozwoli zrezygnować ze wszelkich dołączonych aplikacji, które są wymienione w instalacji. Jeśli masz już zainstalowane adware OkayFreedom, ten przewodnik usuwania pomoże ci je usunąć.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania wykorzystywany w dystrybucji adware OkayFreedom:

OkayFreedom adware installer

Zrzut ekranu aplikacji adware OkayFreedom:

OkayFreedom Adware

Natychmiastowe automatyczne usunięcie OkayFreedom (adware): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się OkayFreedom (adware). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware OkayFreedom:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

OkayFreedom adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "OkayFreedom", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy OkayFreedom), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware OkayFreedom z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing OkayFreedom ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego"Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "OkayFreedom", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing OkayFreedom ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem okayfreedom (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing OkayFreedom  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "OkayFreedom", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing OkayFreedom ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem okayfreedom (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing OkayFreedom ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "OkayFreedom".

Removing OkayFreedom ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem okayfreedom (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware okayfreedom (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat okayfreedom (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8921-ads-by-okayfreedom

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
OkayFreedom (adware) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania OkayFreedom (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się OkayFreedom (adware) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Spyhunter

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Spyhunter:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.