FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Coupon Marvel

Znany również jako: Coupon Marvel (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Coupon Marvel

Czym jest Coupon Marvel?

Coupon Marvel to nieuczciwe rozszerzenie przeglądarki, obiecujące zaoszczędzić czas i pieniądze, dzięki umożliwianiu porównań zakupów, kuponów i wyświetlaniu specjalnych ofert/rabatów dostępnych na stronach internetowych sklepów. Na pierwszy rzut oka funkcja ta może wydawać się uzasadniona i użyteczna, jednak należy pamiętać, że Coupon Marvel jest uważany adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Ta fałszywa aplikacja wykorzystuje oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", aby zainstalować się na przeglądarkach internetowych (Internet Explorer, Mozilla Firefox i Google Chrome) bez zgody użytkownika. Sprzedaż wiązana umożliwia programistom potajemną dystrybucję swoich aplikacji wraz z innym oprogramowaniem, a zatem większość użytkowników infekuje swoje komputery Coupon Marvel podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania ze stron z freeware do pobrania. Po udanej infiltracji na wymienionych wyżej przeglądarkach, Coupon Marvel generuje liczne natrętne reklamy w Internecie, takie jak banery, kupony, śródtekstowe, przejściowe i pełnoekranowe. Jest wysoce prawdopodobne, że klikanie reklam generowanych przez adware Coupon Marvel będzie prowadzić do wysokiego ryzyka lub infekcji malware.

Ponadto, przeglądanie aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników jest stale monitorowane, ponieważ Coupon Marvel zbiera różne informacje dotyczące oprogramowania i sprzętu, takie jak Protokół Internetowy (IP), adres (w celu określenia położenia geograficznego użytkowników), unikatowe numery identyfikatorów, adresy URL odwiedzanych stron, przeglądane strony, wprowadzone zapytania wyszukiwania w wyszukiwarkach (Google, Bing, Yahoo itp.) oraz inne podobne informacje, którymi mogą być dane osobowe. To śledzenie informacji może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Coupon Marvel jest podobne do innych PUP, które używają sprzedaży wiązanej jako metody instalacji. Przykłady obejmują wśród wielu innych TidyNetwork, Surf To Save i Shop for Rewards. Aplikacje te zapewniają niewielką lub żadną wartość dla użytkownika - ich celem jest generowanie przychodów poprzez wyświetlanie natrętnych reklam online, egzekwowanie niechcianych przekierowań przeglądarki i udostępnianie zebranych informacji stronom trzecim. Dlatego internauci powinni odinstalować adware Coupon Marvel ze swoich przeglądarek internetowych.

Adware Coupon Marvel

W czasie badań, Coupon Marvel było głównie rozpowszechniane przez małe programy pobierania (zwane 'instalatorami', 'klientami pobierania, 'menedżerami pobierania' itd.) stosowane przez strony internetowe z freeware do pobrania, takie jak softonic.com, soft32.com i wiele innych. Programy pobierania są wykorzystywane przez te strony jako bezpłatne usługi i narzędzia monetyzacji ruchu, ponieważ oferują instalację reklamowanych (wg deweloperów "100% wolnych od wirusów") wtyczek do przeglądarek wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Tak więc, lekkomyślne pobieranie i instalacja programów freeware często prowadzi do wysokiego ryzyka adware lub infekcji malware. Aby zapobiec instalacji Coupon Marvel lub innych podobnych PUP, zwracaj uwagę podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania i nigdy nie akceptuj instalacji dodatkowych oferowanych programów. Ponadto, w przypadku instalowania pobranego oprogramowania, wybierz "Własne" lub "Niestandardowe" opcje instalacji, a nie "Szybkie" lub "Typowe" - to ujawni wszelkie dołączone programy wymienione w instalacji i pozwoli na ich odrzucenie. Jeśli komputer jest zainfekowany Coupon Marvel i podczas surfowania po Internecie doświadczasz natrętnych reklam internetowych, postępuj zgodnie z przedstawionymi instrukcjami usuwania, aby wyeliminować to adware z przeglądarek internetowych.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania używany w dystrybucji adware Coupon Marvel:

Zwodnicze ustawienie instalacji użyte w dystrybucji Coupon Marvel

Adware Coupon Marvel generujące natrętne internetowe reklamy ('Powered by Coupon Marvel'):

Reklamy kuponowe generowane przez adware Coupon Marvel

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Coupon Marvel:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware Coupon Marvel poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Coupon Marvel", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Coupon Marvel), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie adware Coupon Marvel z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam Coupon Marvel z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Coupon Marvel", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń". Pamiętaj, że reklamy Coupon Marvel mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie Zarządzania dodatkami usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam Coupon Marvel z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem coupon marvel (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam Coupon Marvel z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Coupon Marvel", wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Usuwanie reklam Coupon Marvel z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem coupon marvel (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Coupon Marvel z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Coupon Marvel".

Usuwanie reklam Coupon Marvel z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem coupon marvel (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware coupon marvel (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat coupon marvel (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8349-ads-by-coupon-marvel

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Coupon Marvel (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Coupon Marvel (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.