Wirus Vaudix

Znany również jako: Reklamy VaudiX
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania wirusa Vaudi

Czym jest Vaudix?

Vaudix jest rozszerzeniem przeglądarki obiecującym zwiększyć doświadczenie przeglądania Internetu, umożliwiać kompresję plików multimedialnych, kodowanie wideo online oraz inne przydatne funkcje. Podczas gdy taka funkcjonalność może wydawać uzasadniona, użytkownicy komputerów powinni mieć świadomość, że Vaudix znajduje się w kategorii adware i potencjalnie niechcianych aplikacji. Należy pamiętać, że wiele programów antywirusowych i renomowanych antymalware wykrywa Vaudix jako trojana lub malware. Internauci często instalują to rozszerzenie przeglądarki przypadkowo bez swojej zgody podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Twórcy tego dodatku używają zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana". Metoda ta jest legalna, jednak wiele analizowanych "klientów pobierania" i "instalatorów" nie ujawnia wymienionych w instalacji dodatkowych aplikacji wraz z bezpłatnymi programami, które użytkownicy decydują się pobrać i zainstalować.

Po udanej instalacji w przeglądarkach internetowych (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox), Vaudix generuje natrętne reklamy bannerowe, pop-up, pop-under i pełnoekranowe. Co więcej, ten dodatek śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników nagrywając adresy IP, dostawców usług internetowych przeznaczonych do urządzeń użytkowników, adresy internetowe odwiedzanych stron internetowych, zainstalowane programy antywirusowe i inne informacje, którymi mogą być dane osobowe. Obecność Vaudix w systemie może prowadzić do infekcji malware (po kliknięciu na reklamy generowane przez tę wtyczkę) i śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników, co może również powodować problemy ochrony prywatności i kradzież tożsamości. Z tych powodów zaleca, aby natychmiast wyeliminować Vaudix ze swojego komputera.

Wirus vaudix

Vaudix jest podobny do innych potencjalnie niepożądanych programów, które instalują się na przeglądarkach internetowych bez zgody użytkownika. Przykłady obejmują Slick Savings, pasek narzędzi FLV i Zombie Alert. Wtyczki te obiecują zwiększenie doświadczenia przeglądania Internetu przez użytkowników poprzez dodanie różnych funkcji, jednak zmniejszają tylko wydajność przeglądarki i generują niechciane reklamy. Aby uniknąć instalacji tego adware, wyraź ostrożność podczas pobierania i instalowania freeware. Podczas pobierania bezpłatnych programów sprawdzaj każdy etap pobierania i zrezygnuj z instalacji jakichkolwiek reklamowanych wtyczek do przeglądarek, klikając na przycisk 'odrzuć'. Podczas instalacji wolnego oprogramowania, wybierz "Własne" lub „Zaawansowane" opcje instalacji, zamiast "Szybkich" lub "Typowych" - ujawni to podstępną instalację dowolnego dołączonego adware. Użytkownicy, którzy już zainstalowali Vaudix i obserwują różne niechciane reklamy (w tym kupony DropinSavings) podczas surfowania w Internecie, powinni użyć tego przewodnika usuwania, aby wyeliminować adware Vaudix ze swoich przeglądarek internetowych.

Bezpłatny program instalacyjny używany w dystrybucji adware Vaudix:

Instalator vaudix

Usuwanie wirusa Vaudix:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy VaudiX: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy VaudiX. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware vaudix poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Vaudix", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

W czasie badań Vaudix zainstalował się razem z innymi potencjalnie niechcianymi aplikacjami: LiveSupport", "Object Browser", Optimizer Pro", "SNT" (porywaczem przeglądarki amaizingsearches.info) i "YoutubeAdblocker". Zaleca Ci się odinstalować te programy.

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje Vaudix (lub dropsavings), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie Vaudix z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logo Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie vaudix z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Vaudix", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń". Powinieneś również usunąć "Object Browser", "YoutubeAdblocker" i "SNT".

Usuwanie vaudix z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy vaudix, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logo Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie vaudix z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "VauoDix" (Vaudix), wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza. Powinieneś również usunąć "Keep My Opt Outs", "Object Browser", "SNT" i "YoutubeAdblocker".

Usuwanie vaudix z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy vaudix, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logo Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie vaudix z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "VauoDiX" (Vaudix). Powinieneś usunąć również "Object Browser", "SNT" i "YoutubeAdblocker".

Usuwanie vaudix z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy vaudix, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy vaudix ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy vaudix lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7767-vaudix-virus

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy VaudiX kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy VaudiX na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy VaudiX dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Spyhunter

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Spyhunter:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.