FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy BlockAndSurf

Znany również jako: Block-N-Surf (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania reklam BlockAndSurf

Czym jest BlockAndSurf?

Stworzony przez Revizer Technologies Ltd, dodatek do przeglądarki Block and Surf (Block-N-Surf) obiecuje posiadać bazę wielu czarnych list domen, które są potencjalnym niebezpieczeństwem dla dzieci w Internecie i tym samym zapobiegać przeglądaniu zawartości stron internetowych dla dorosłych. Program jest zaprojektowany do pracy z Google Chrome i Mozilla Firefox, a podczas gdy jego inicjatywa w celu ochrony dzieci jest nieprawdziwa, aplikacja ta ma pewne wady. Na przykład, wyświetla niechciane reklamy online, w tym banery, "pop-upy", "pop-under", linki sponsorowane, kupony, oferty, porównania zakupów, sugestie i inne treści, które użytkownicy komputerów mogą znaleźć trudne do usunięcia. Innym minusem aplikacji BlockAndSurf jest to, że śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników poprzez rejestrowanie adresów IP, adresów MAC, informacji o sprzęcie, geolokalizacji, dostawców wyszukiwania, odwiedzanych stron internetowych oraz inne informacje. Informacjami tymi mogą być dane osobowe, a zatem obecność tego dodatku w systemie może prowadzić do poważnych problemów prywatności i kradzieży tożsamości. Użytkownicy, którzy chcą chronić dzieci w Internecie powinni zdecydować się na zaufane programy antywirusowe i antyspyware (z kontrolą rodzicielską). Nieumyślna instalacja aplikacji może wystąpić przy instalacji przez użytkowników bezpłatnego oprogramowania pobranego z Internetu. BlockAndSurf jest obsługiwany przez reklamy i może być powiązany z bezpłatnym oprogramowaniem na potrzeby zarabiania.

Aby uniknąć instalacji niechcianych pasków narzędzi w przeglądarce i dodatków (które mogą prowadzić do przekierowań i niechcianych problemów reklamowych), zainstaluj bezpłatne oprogramowanie z ostrożnością - sprawdzaj każde okno instalacji ostrożnie, odrzucają każdą instalację dodatków przeglądarki i zmian, wykluczając zmiany strony głównej przeglądarki i ustawienia domyślnej wyszukiwarki. Chociaż BlockAndSurf nie jest bezpośrednio związany z infekcjami malware i wirusami, posiadanie tego dodatku do przeglądarki zainstalowanego na swoim komputerze nie jest zalecane, ponieważ wyświetla niechciane reklamy i zmniejsza wydajność przeglądania Internetu. Jeśli dbasz o bezpieczeństwo komputera, wybieraj aplikacje opracowane przez renomowane firmy bezpieczeństwa.

Wirus block and surf

Większość potencjalnie niechcianych aplikacji jest dystrybuowanych za pośrednictwem małych programów zwanych 'klientami pobierania" na stronach internetowych z freeware do pobrania takich jak download.com, soft32.com, softonic.com i wielu innych. Klienci pobierania są wykorzystywani do zarabiania na bezpłatnych usługach świadczonych przez te strony, oferując instalację promowanych rozszerzeń przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Dlatego nieostrożne pobieranie i instalacja programów freeware zwykle powoduje infekcje adware lub malware. Tej sytuacji można zapobiec poprzez ścisłe obserwowanie każdego kroku podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania i nigdy nie akceptując instalacji dodatkowych oferowanych aplikacji. Jeśli instalujesz pobrane oprogramowanie, wybierz "Własne" lub „Zaawansowane" opcje instalacji, a nie "Szybkie" lub "Typowe" - to ujawni wszelkie dołączone programy próbujące się potajemnie zainstalować i będziesz w stanie je odrzucić. Użytkownicy, którzy zainstalowali BlockAndSurf i widzą niechciane reklamy podczas przeglądania Internetu (ogłoszenia BlockAndSurf), powinni użyć tego przewodnika usuwania, aby wyeliminować to adware ze swoich komputerów.

Potencjalnie niechciana aplikacja BlockAndSurf generuje reklamy z następujących źródeł: Dealply, Superfish, Jollywallet, Text Enhance, GetDeal, Daily Offer Service, IRobinhood, PriceSparrow i CouponBuddy.

Zwodnicze instalatory bezpłatnego oprogramowania użyte w dystrybucji adware BrowseAndSurf:

Instalator adware blocknsurf przykład 3

Instalator adware blockandsurf przykład 2

Instalator adware blockand surf

Adware BlockAndSurf generujące natrętne reklamy internetowe:

Adware blockandsurf generujące natrętne internetowe ogłoszenia

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware BlockAndSurf:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja block and surf z Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "BlockAndSurf", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy BlockAndSurf), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie BlockAndSurf z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logo Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie block and surf z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "BlockAndSurf", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Usuwanie block and surf z Google Chrome krok  2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem block-n-surf (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logo Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie block and surf z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "BlockAndSurf".

Usuwanie block and surf z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem block-n-surf (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware block-n-surf (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat block-n-surf (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7845-block-and-surf-ads

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Block-N-Surf (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Block-N-Surf (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.