FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Obrona VPN

Znany również jako: Obrona VPN Deals
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Obrona VPN

Czym jest Obrona VPN?

Stworzony przez Red Sky LLC, Obrona VPN obiecuje chronić połączenia internetowe użytkowników poprzez szyfrowanie wszystkich wysłanych i odebranych danych. Pozwala to na anonimowe korzystanie z Internetu i zapewnia użytkownikom swobodę dostępu do zablokowanych treści. Podczas, gdy funkcja ta może się wydawać uzasadniona, aplikacja ta znajduje się w kategorii adware lub potencjalnie niechcianych aplikacji, ponieważ generuje natrętne reklamy stron trzecich ('Ads by Obrona VPN' lub 'Obrona VPN Deals'), w tym np. banerowe, tekstowe i reklamy typu pop-up. Klikanie reklam wyświetlanych przez Obrona VPN może spowodować infekcje malware wysokiego ryzyka.

Oprócz generowania zwodniczych reklam, aplikacja śledzi aktywność przeglądania Internetu użytkowników poprzez rejestrowanie adresów IP, unikalnych numerów identyfikatorów, systemów operacyjnych, informacji przeglądarki, adresów URL odwiedzanych stron, przeglądanych stron, wprowadzonych zapytań i innych szczegółowych informacji o sprzęcie i oprogramowaniu. Niechciane śledzenie może doprowadzić do poważnych problemów ochrony prywatności lub kradzieży tożsamości. W czasie badań adware to było rozpowszechniane za pomocą zwodniczych 'klientów pobierania' bezpłatnego oprogramowania, które oszukiwały użytkowników do instalacji Obrona VPN bez ich zgody. Aby uniknąć dalszych szkód i niedogodności, radzimy, aby wyeliminować tę potencjalnie niechcianą aplikację ze swojego komputera.

Adware obrona vpn

Obrona VPN jest podobna do innych adware, które infiltrują komputery za pośrednictwem pobrań freeware. Przykłady obejmują GoCheapR, CinemP+, Ciuvo i Hotspot Shield. Aplikacje te obiecują zwiększyć doświadczenie przeglądania Internetu, jednak jedynie pogorszają działanie przeglądarki i powodują irytujące reklamy. Aby uniknąć instalacji tych potencjalnie niepożądanych aplikacji, wyraź ostrożność podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania, ponieważ dziś większość stron z freeware do pobrania wykorzystuje oszukańczych klientów pobierania, aby zarabiać na swoich bezpłatnych usługach. Klienci pobierania to małe programy, które zarządzają proces pobierania i oferują dodatkowe pobrania reklamowanych wtyczek do przeglądarek z wybranym freeware. Aby uniknąć infekcji adware nie instaluj żadnych promowanych rozszerzeń przeglądarki. Podczas instalacji już pobranych bezpłatnych programów wybierz "Zaawansowane" lub „Niestandardowe" opcje instalacji- ujawni to wszelkie przeznaczone do instalacji „dołączone" adware. Internauci, którzy obserwują reklamy generowane przez Obrona VPN powinni użyć tego przewodnika usuwania, aby wyeliminować ten potencjalnie niepożądany program ze swoich komputerów.

Wcześniej odkryte adware stworzone przez Red Sky LLC było nazwane Obrona BlockAds.

Adware Obrona VPN generujące natrętne reklamy internetowe ('Ads by Obrona VPN' lub 'Advertisement'):

Adware obrona vpn generujące reklamy banerowe

Obrona VPN generujące reklamy pop-up (InterYield):

Adware obrona vpn generujące reklamy pop-up (InterYield)

 

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Obrona VPN:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware obrona vpn poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Obrona VPN", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Obrona VPN), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Aby przeskanować swój komputer użyj zalecanego oprogramowania usuwania malware.

 

Usuwanie adware Obrona VPN z przeglądarek internetowych:

W czasie badań, Obrona VPN nie zainstalowało wtyczki do przeglądarek Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było w pakiecie z innym adware. Dlatego zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane przeglądarki dodatki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logo Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie obrona vpn z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane niechciane dodatki i usuń je. Zauważ, że domyślnie nie powinno być żadnych rozszerzeń przeglądarki.

Usuwanie obrona vpn z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem obrona vpn deals, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logo Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie obrona vpn z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane niechciane dodatki i usuń je. Zauważ, że domyślnie nie powinno być żadnych rozszerzeń przeglądarki.

Usuwanie obrona vpn z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem obrona vpn deals, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logo Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie obrona vpn z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane dodatki. Zauważ, że domyślnie lista rozszerzeń w Firefox jest pusta.

Usuwanie obrona vpn z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem obrona vpn deals, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware obrona vpn deals ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat obrona vpn deals lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8212-obrona-vpn-ads

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Obrona VPN Deals kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Obrona VPN Deals na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.