FacebookTwitterLinkedIn

Wirus Rocket-find.com

Znany również jako: Rocket Search (porywacz przeglądarki)
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Wirus Rocket-find.com - jak usunąć tego porywacza przeglądarki?

Czym jest rocket-find.com?

Przeglądarka Rocket to aplikacja stworzona przez firmę zwaną Fried Cookie. Jest to przeglądarka internetowa, która jest oparta na projekcie open source Chromium. Strona startowa, który jest używana przez tę przeglądarkę internetową obiecuje poprawić przeglądanie Internetu użytkownika, zapewniając szybki dostęp do ulubionych stron internetowych, otrzymywanie powiadomień połączeń i dodawanie innych przydatnych funkcji. Chociaż może się wydawać, że przeglądarka Rocket to legalna aplikacja, to jest ona skategoryzowana jako porywacz przeglądarki (ze względu na fakt, że po instalacji zmienia stronę domową przeglądarki/-ek internetowych i domyślną wyszukiwarkę na rocket-find.com). Ten porywacz przeglądarki infiltruje przeglądarki internetowe użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox) za pomocą oszukańczej metody marketingu oprogramowania o nazwie bundling. Najczęściej internauci instalują adware rocket-find.com bez swojej zgody podczas pobierania lub instalowania bezpłatnego oprogramowania. Ten porywacz przeglądarki nie jest malware, jednak przekierowania na tę stronę mogą prowadzić do infekcji malware (po kliknięciu na reklamy firm trzecich wyświetlane na tej stronie). Ponadto ten porywacz przeglądarki śledzi przeglądanie Internetu użytkownika poprzez rejestrowanie adresu IP, danych odniesień, typu przeglądarki, haseł wyszukiwania i linków, na które kliknięcie zdecydowali się użytkownicy.

Przechowuje ona również niektóre informacje z kont użytkownika Google i/lub Facebook, takie jak adres e-mail, zdjęcie w profilu, płeć i identyfikator użytkownika. Takimi informacjami mogą być dane osobowe, a więc obecność tego porywacza przeglądarki może zakończyć się poważnymi problemami ochrony prywatności i kradzieżą tożsamości. Strona rocket-find.com może być używana do wyszukiwania w Internecie, jednak użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że wyszukiwarka internetowa używana przez tę stronę ma wiele zwodniczych sponsorowanych wyników wyszukiwania, które mogą prowadzić do ofensywnych i nadużywających treści. Korzystanie z tej strony dla własnego codziennego przeszukiwania Internetu nie jest zalecane i może skończyć się instalacją dodatkowych aplikacji lub potencjalnie niechcianych infekcji malware. Głównym celem tego potencjalnie niechcianego programu jest generowania przychodów od użytkowników Internetu, którzy klikają w reklamy firm trzecich generowane przez to fałszywe rozszerzenia. Zaleca się usunięcie rocket-find.com z ustawień swojej strony domowej i domyślnej wyszukiwarki.

Wirus przekierowania Rocket-find.com

Porywacz przeglądarki Rocket-find.com jest podobny do innych potencjalnie niepożądanych programów, które zmieniają ustawienia strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej, jak na przykład 22find.com, default-search.net, Royal-search.com. Wszystkie wymienione strony obiecują, że przeglądanie Internetu będzie bardziej wydajne, jednak w rzeczywistości wtyczki przeglądarki, które przekierowują do tych miejsc tylko spowalniają przeglądarki internetowe i nie dodają żadnej realnej wartości. Użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że w dzisiejszych czasach większość stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania korzysta z klientów pobierania - małych programów, które oferują instalację reklamowanych rozszerzeń przeglądarki (najczęściej adware). Aby uniknąć instalacji porywacza przeglądarki rocket-find.com użytkownicy Internetu powinni być bardzo ostrożni podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania - zawsze sprawdzać każdy krok pobierania i nie instalować promowanych rozszerzeń przeglądarki. Podczas instalacji już pobranego bezpłatnego programu zawsze wybrać "zaawansowane" lub „niestandardowe" opcje instalacji. Krok ten pokaże instalację dołączonego oprogramowania reklamowego. Użytkownicy komputerów, którzy już doświadczają przekierowania przeglądarki na rocket- find.com powinni użyć tego przewodnika usuwania i wyeliminować adware Rocket ze swoich przeglądarek internetowych.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania wykorzystywany w dystrybucji porywacza przeglądarki rocket-find.com:

Instalator porywacza przeglądarki rocket-find.com

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Rocket Search (porywacz przeglądarki): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Rocket Search (porywacz przeglądarki). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Rocket-find.com:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja aplikacji rocket-find poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na „Rocket" i "WSE Rocket", wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

W czasie testów porywacz przeglądarki rocket-find.com zainstalował się razem z "Mobogenie", "MyPC Backup", „Optimizer Pro" i "webget". Zaleca się odinstalowanie tych potencjalnie niechcianych aplikacji.

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowanie przeglądarki na stronę rocket-find.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Aby przeskanować swój komputer użyj zalecanego oprogramowania usuwania malware.

Usuwanie przekierowania Rocket-find.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie rocket-find.com z powiązanych rozszerzeń Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) wybierz "Zarządzaj dodatkami". Sprawdzić wszelkie niedawno zainstalowane dodatki przeglądarki i usuń je. Pamiętaj, że domyślnie nie powinno być żadnych rozszerzeń przeglądarki.

Zmiana Twojej strony domowej:

Usuwanie rocket-find.com ze strony domowej Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://rocket-find.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer. Możesz również wprowadzić about: blank, aby otworzyć pustą stronę po uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie rocket-find.com z domyślnej wyszukiwarki Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania," ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "WSE Rocket".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem rocket search (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rocket-find.com z powiązanych rozszerzeń Google Chrome:

Usuwanie powiązanych dodatków rocket-find.com z Google Chrome

Kliknij na ikonę "ustawień" Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Rocket New Tab", wybierz ten wpis i kliknij na ikonę kosza.

Zmiana Twojej strony domowej:

Usuwanie rocket-find.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustawienia strony", umieść kursor myszy nad hxxp://rocket-find.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie rocket-find.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń "WSE Rocket" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem rocket search (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie rocket-find.com z powiązanych rozszerzeń Mozilla Firefox:

Usuwanie rocket-find.com z powiązanych rozszerzeń Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz opcję "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i usuń "Rocket New Tab" i "webget".

Zmiana Twojej strony domowej:

Usuwanie rocket-find.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://rocket-find.com i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie rocket-find.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz "rocket".
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem rocket search (porywacz przeglądarki), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem rocket search (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia rocket search (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat rocket search (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7821-rocket-find-com-virus

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Rocket Search (porywacz przeglądarki) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Rocket Search (porywacz przeglądarki) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Rocket Search (porywacz przeglądarki) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.