FacebookTwitterLinkedIn

Antivirus Security Pro

Znany również jako: Antivirus Security Pro (Fałszywy antywirus)
Poziom zniszczenia: Wysoki

Instrukcje usuwania Antivirus Security Pro

Antivirus Security Pro to fałszywy program antywirusowy, który pochodzi z rodziny łotrów o nazwie WinWebSec. Ten program jest stworzony przez cyberprzestępców i jego głównym celem jest oszukiwanie nieświadomych użytkowników komputerów do zakupu jego pełnej wersji. Aby osiągnąć ten cel zwodniczy Antivirus Security Pro naśladuje prawdziwy program antywirusowy i udaje skanowanie komputera użytkownika pod katem infekcji bezpieczeństwa. Zauważ, że ten program nie posiada bazy danych wirusów lub skanu wyszukiwania wirusów. Opiera się na fałszywie wykrytych zagrożeniach bezpieczeństwa i fałszywych ostrzegawczych pop-upach, aby przestraszyć użytkowników komputerów sprawiając, że uwierzą, że ich systemy operacyjne są zainfekowane złośliwym oprogramowaniem wysokiego ryzyka i wirusami. Po udanej infiltracji to fałszywe oprogramowanie nadpisuje rejestr systemu operacyjnego i ustawia się do automatycznego uruchamiania przy każdym uruchomieniu systemu. Ponadto blokuje wykonanie zainstalowanych programów i menedżera zadań. W rzeczywistości żadne z zagrożeń, które są wskazane przez ten fałszywy program antywirusowy faktycznie nie istnieje na tym komputerze - jest to oszustwo.

Zauważ, że płacenie za Antivirus Security Pro równałoby się do wysyłania swoich pieniędzy do cyberprzestępców. Straciłbyś swoje pieniądze i oddał swoje dane bankowe cyberprzestępcom, co mogłoby prowadzić do dalszych kradzieży pieniędzy z Twojego konta bankowego. Użytkownicy komputerów nie powinni ufać temu programowi. Właściwie nikt nie powinien go kupić w pełnej wersji. Właściwym sposobem leczenia Antivirus Security Pro jest wyeliminowanie go ze swojego komputera.erze - jest to oszustwo.

Antivirus Security Pro

Antivirus Security Pro jest rozpowszechniany za pomocą exploitów, które infiltrują system operacyjny użytkownika przy użyciu znalezionych luk w zabezpieczeniach przestarzałego oprogramowania. Najczęstszym źródłem exploitów są zainfekowane wiadomości e-mail, pobrania drive-by i szkodliwe strony internetowe. Aby chronić Twój komputer przed takimi fałszywymi programami powinieneś zawsze utrzymywać wszystkie swoje zainstalowane programy aktualne. Ponadto podczas przeglądania Internetu powinieneś używać legalnego programu antywirusowego i antyspyware. Wcześniej odkryte fałszywe programy antywirusowe, który pochodzą z tej rodziny łotrów (WinWebSec) zostały nazwane Attentive Antivirus i System Care Antivirus. Jeśli Twój komputer jest już zainfekowany Antivirus Security Pro skorzystaj z przewodnika usuwania i eliminowania tego oszustwa z Twojego komputera.

Fałszywe ostrzegawcze pup-upy bezpieczeństwa wygenerowane przez Antivirus Security Pro:

Antivirus Security Pro generuje fałszywe ostrzeżenia pup-up bezpieczeństwa

"Centrum zabezpieczeń systemu Windows: Ostrzeżenie! Wykryte podejrzane działania. Wykryta działalność wirusa. Próba zmiany plików konfiguracyjnych. Wykryta  próba osadzenia rootkita. Znaleziono odpowiednie rozwiązanie - Antivirus Security Pro."

 

"Jeżeli Antivirus Security Pro nie jest aktywny, niektóre z obecnych zagrożeń krytycznych nie zostaną wyeliminowane, a komputer pozostanie bez ochrony. Czy na pewno chcesz pozostać niezabezpieczony?"

 

"Ostrzeżenie! Wykryty zainfekowany plik. Podejrzane działania wykryte w aplikacji setup.exe podobne do zachowania wirusa Win32/Conficker.X. Dla Twojego bezpieczeństwa i aby uniknąć utraty danych, działanie setup.exe zostało tymczasowo ograniczone. Aby zresetować pełne działanie aplikacji, należy użyć pełnej wersji Antivirus Security Pro. Polecamy: używasz ograniczonej wersji Antivirus Security Pro. Prosimy, zainstaluj Antivirus Security Pro, aby efektywnie odeprzeć wszystkie zagrożenia wirusowe.”

 

"Antivirus Security Pro – Znaleziono zagrożenia podczas skanowania. Aby zabezpieczyć komputer wymagana jest naprawa" 

 

"Uwaga! Strona, którą próbujesz zobaczyć może spowodować uszkodzenie komputera! Twoje bieżące ustawienia zabezpieczeń wystawiają Twój komputer na ryzyko! Aktywuj Antivirus Security Pro, aby umożliwić sobie bezpieczne surfowanie po sieci (zalecane). Zignoruj ostrzeżenia i odwiedź stronę w stanie obecnym (nie zalecane)"

 

"Antivirus Security Pro" - Uwaga! Podejrzane działania wykryte. Aby zabezpieczyć komputer, zagrożenie musi być zablokowane"

 

Usuwanie Antivirus Security Pro:

Generuje fałszywe ostrzeżenia bezpieczeństwa, gdy użytkownik próbuje uzyskać dostęp do Internetu przy użyciu programu Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox. Aby usunąć ten fałszywy program antywirusowy z Twojego komputera, trzeba będzie pobrać zalecane oprogramowanie antyspyware. Jeśli Twoje przeglądarki internetowe są blokowane przez wiadomość  "Uwaga! Strona, którą próbujesz odwiedzić może spowodować uszkodzenie komputera! Twój poziom ustawienia zabezpieczeń wystawia Twój komputer na ryzyko!", kliknij na "Zignoruj ostrzeżenia i odwiedź stronę w stanie obecnym (nie zalecane)" i kontynuuj proces pobierania.

Antivirus Security Pro blokuje dostęp do Internetu

Jeśli nie możesz uruchomić removera, spróbuj pobrać alternatywny instalator (Jest zmieniony na iexplore.exe - większość z fałszywych programów antywirusowych nie blokuje wykonywanych plików o tej nazwie).

Opcjonalny sposób pobrania zalecanego programu antyspyware:

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do przeglądarek internetowych: Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom (Kliknij logo systemu Windows w systemie Windows 7 i Windows Vista).

W systemie Windows XP, po pojawieniu się okna dialogowego Uruchamianie wpisz ten tekst: www.pcrisk.com/download-spyware-remover a następnie naciśnij klawisz ENTER. W systemie Windows 7 i Windows Vista możesz wpisać tę linię bezpośrednio w polu wyszukiwania, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

pobierz remover używając okna dialogowego windows xppobierz remover używając okna dialogowego windows 7

Po naciśnięciu ENTER pojawi się okno dialogowe Pobierania pliku zalecanego oprogramowania antyspyware. Kliknij przycisk Uruchom i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jeśli nadal nie będziesz w stanie ściągnąć zalecanego oprogramowania antyspyware - przed pobraniem wprowadź klucz aktywacji w oknie aktywacji Antivirus Security Pro. Kliknij przycisk "Kup pełną edycję" znajdujący się w dolnej części okna głównego tego fałszywego oprogramowania antywirusowego i wpisz ten klucz:

AF03E-A1B69411-5E496BEE-92A70D00-1AD697F6

Zauważ, że wprowadzenie tego klucza aktywacyjnego nie usunie Antivirus Security Pro - dzięki niemu proces usuwania będzie mniej skomplikowany. To fałszywe oprogramowanie antywirusowe przestanie generować fałszywe komunikaty ostrzegawcze i pozwoli na działanie legalnego oprogramowania antywirusowego i antyspyware.

Usuwanie Antivirus Security Pro przy użyciu trybu bezpiecznego z użyciem sieci:

1. Uruchom swój komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij system, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas rozpoczynania procesu przez Twój komputer naciśnij na klawiaturze klawisz F8 tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "trybie awaryjnym z obsługą sieci"

tryb bezpieczny z obsługą sieci

Użytkownicy Windows 8: Uruchom Windows 8 w trybie awaryjnym z obsługą sieci: Przejdź do ekranu startowego systemu Windows 8, typ zaawansowany, w wynikach wyszukiwania wybierz Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe, w otwartym oknie "Ogólne ustawienia PC" wybierz Zaawansowany start. Kliknij na "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Zaawansowanych opcjach menu startowego".  Kliknij przycisk "Rozwiązywanie", a następnie kliknij na przycisk "Zaawansowane opcje". W zaawansowanym ekranie opcji kliknij na "Ustawienia startowe". Kliknij przycisk "Uruchom ponownie". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawień startowych. Naciśnij "5", aby uruchomić w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 8 w "trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Tryb bezpieczny z obsługą sieci Windows 8

2. Antivirus Security Pro modyfikuje systemowy plik hosts. Jest on stosowany, aby zamienić pewne kanoniczne nazwy stron internetowych na adresy IP. Kiedy to zostanie zmienione, użytkownik może zostać przekierowany do złośliwej witryny wciąż widząc dobry adres URL w pasku adresu. Bardzo trudne jest, aby dowiedzieć się, czy witryna jest prawdziwa, czy nie, kiedy plik hosts zostanie zmodyfikowany. Aby rozwiązać ten problem, należy pobrać narzędzie Microsoft FixIt, które przywraca plik hosts do domyślnych okien. Uruchom to narzędzie po pobraniu i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Link pobierania poniżej:

3. Pobierz i zainstaluj zalecane oprogramowanie antyspyware, aby całkowicie usunąć ten fałszywy program antywirusowy z Twojego komputera.

UWAGA: Fałszywe programy antywirusowe mogą blokować pobieranie oprogramowania antyspyware. Jeśli nie możesz go pobrać za pomocą domyślnej lokalizacji, spróbuj jednego z alternatywnych miejsc pobrania poniżej:

 • Lokalizacja 1 (Plik jest zmieniony na "iexplore.exe", ponieważ większość programów szpiegujących nie blokuje tego pliku)
 • Lokalizacja 2

Usuwanie Antivirus Security Pro przy użyciu odzyskanego klucza aktywacyjnego:

Film pokazuje, jak usunąć Antivirus Security Pro:

1. Poczekaj, aż nieuczciwy antywirus Antivirus Security Pro dokończy fałszywy skan bezpieczeństwa i kliknij na przycisk "Usuń zagrożenia". Możesz też kliknąć na przycisk "Kup pełną edycję" znajdujący się w prawym dolnym rogu głównego okna tego fałszywego programu. W otwartym oknie kliknij na przycisk "Mam już klucz aktywacyjny".

Antivirus Security Pro wprowadzanie klucza aktywacji krok 1

2. W otwartym oknie należy wprowadzić ten odzyskany klucz rejestru: AF03E-A1B69411-5E496BEE-92A70D00-1AD697F6. To oszuka Antivirus Security Pro, aby uwierzył, że już zapłaciliśmy za pełną wersję. Ten krok sprawia, że proces usuwania tego fałszywego programu antywirusowego jest mniej skomplikowany. Po wpisaniu tego klucza rejestru Antivirus Security Pro umożliwia wykonanie zainstalowanego oprogramowania (w tym przeglądarek internetowych) i będzie można pobrać oprogramowanie antyspyware bez wielu przerw.

Antivirus Security Pro wprowadzanie klucza aktywacji krok 2

 3. Po wprowadzeniu tego klucza licencji Antivirus Security Pro generuje parę gratulacyjnych wiadomości za Twoją rejestrację i naśladuje proces usuwania wcześniej wykrytego szkodliwego oprogramowania i infekcji wirusowych.

Antivirus Security Pro po wprowadzaniu klucza aktywacji

4. Zauważ, że wprowadzenie tego klucza aktywacyjnego nie usuwa Antivirus Security Pro z komputera - sprawia, że proces usuwania jest mniej skomplikowany. Aby całkowicie usunąć to fałszywe oprogramowanie antywirusowe z komputera, pobierz i zainstaluj zalecane oprogramowanie antyspyware.

Inne znane narzędzia do usunięcia Antivirus Security Pro:

Podsumowanie:

Fałszywe programy antywirusowe (znane również jako "nieuczciwe programy antywirusowe" lub "scareware") są aplikacjami, które starają się zachęcić użytkowników komputerów do zapłacenia za ich nieistniejące pełne wersje w celu usunięcia rzekomo wykrytych infekcji bezpieczeństwa (choć w rzeczywistości komputer jest czysty). Te fałszywe programy są tworzone przez cyberprzestępców, którzy projektują je tak, aby wyglądały jak legalne oprogramowanie antywirusowe. Najczęściej nieuczciwe programy antywirusowe infiltrują komputer użytkownika za pomocą okien pop-up lub alarmów, które pojawiają się, gdy użytkownicy korzystają z Internetu. Te oszukańcze wiadomości oszukują użytkowników do pobrania fałszywego programu antywirusowego na swoje komputery. Innymi znanymi taktykami, wykorzystywanymi do rozprzestrzeniania scareware są m.in. zestawy eksploitów, zainfekowane wiadomości e-mail, sieci reklamowe online, drive-by download, a nawet bezpośrednie połączenia do użytkownika, oferujące bezpłatne wsparcie.

Komputer, który jest zainfekowany fałszywym programem antywirusowym może mieć zainstalowane również inne malware, ponieważ nieuczciwe programy antywirusowe często są powiązane z trojanami i zestawami eksploitów. Zauważ, że dodatkowe malware, które infiltruje system operacyjny użytkownika pozostaje na komputerze swojej ofiary, niezależnie od tego, czy zapłata za nieistniejącą pełną wersję fałszywego programu antywirusowego została uiszczona. Oto niektóre przykłady fałszywych komunikatów ostrzegawczych bezpieczeństwa, które są wykorzystywane w dystrybucji antivirus security pro (fałszywy antywirus):

Fałszywe pop-up użyte w dystrybucji nieuczciwego programu antywirusowego przykład 1

Fałszywe pop-up użyte w dystrybucji nieuczciwego programu antywirusowego przykład 2

Użytkownicy komputerów, którzy mają do czynienia z nieuczciwym oprogramowaniem bezpieczeństwa nie powinni kupować jego pełnej wersji. Płacąc za klucz aktywacyjny fałszywego programu antywirusowego wysłałbyś swoje pieniądze i informacje bankowe cyberprzestępcom. Użytkownicy, którzy już wprowadzili swój numer karty kredytowej (lub inne poufne informacje) zapytani przez takie fałszywe oprogramowanie, powinni poinformować swojego wystawcę karty kredytowej, że zostali oszukani do zakupu fałszywego oprogramowania bezpieczeństwa. Zrzut ekranu strony internetowej używanej do zwabienia użytkowników komputerów do zapłacenia za nieistniejącą pełną wersję antivirus security pro (fałszywy antywirus) i inne fałszywe programy antywirusowe:

Przykład strony internetowej użytej do pobrania opłat za fałszywe programy antywirusowe

Aby chronić swój komputer przed antivirus security pro (fałszywy antywirus) i innymi nieuczciwymi programami antywirusowymi użytkownicy powinni:

 • Utrzymywać swój system operacyjny i wszystkie zainstalowane programy zaktualizowane.
 • Używać legalnych programów antywirusowych i antyspyware.
 • Zachować ostrożność podczas klikania na linki w serwisach społecznościowych i wiadomościach e-mail.
 • Nie ufać internetowym wiadomościom pop-up, które twierdzą, że komputer jest zainfekowany i oferują do pobrania oprogramowanie bezpieczeństwa.

Objawy wskazujące, że twój system operacyjny jest zainfekowany fałszywym programem antywirusowym:

 • Natrętne ostrzegające wiadomości pop-up o bezpieczeństwie.
 • Alarmy z prośbą o aktualizację do płatnej wersji programu do usunięcia rzekomo wykrytego malware.
 • Niska wydajność komputera.
 • Wyłączone aktualizacje Windows.
 • Zablokowany Menedżer zadań.
 • Zablokowane przeglądarki internetowe lub niezdolność do odwiedzenia legalnych stron internetowych dostawcy oprogramowania antywirusowego.

Jeśli posiadasz dodatkowe informacje na temat antivirus security pro (fałszywy antywirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7312-antivirus-security-pro

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Kod QR
Antivirus Security Pro (Fałszywy antywirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Antivirus Security Pro (Fałszywy antywirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.