FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki WonderFind

Znany również jako: Przekierowanie findflarex.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim rozszerzeniem jest WonderFind?

Przetestowaliśmy rozszerzenie przeglądarki WonderFind i stwierdziliśmy, że włamuje się do przeglądarki w celu promowania findflarex.com. Proces ten wymaga zmiany ustawień przeglądarki internetowej. Warto zauważyć, że WonderFind jest promowany jako narzędzie, które zapewnia lepsze wyniki i lepsze wrażenia podczas przeglądania.

Porywacz przeglądarki WonderFind

Przegląd porywacza przeglądarki WonderFind

WonderFind to niechciane rozszerzenie, które zmienia domyślną wyszukiwarkę, stronę główną i stronę nowej karty na findflarex.com. Użytkownicy przeglądarki przejętej przez to rozszerzenie lądują na stronie findflarex.com za każdym razem, gdy otwierają przeglądarkę lub nową kartę i wpisują zapytania wyszukiwania. Z findflarex.com użytkownicy są przekierowywani do boyu.com.tr.

Najwyraźniej findflarex.com nie generuje wyników wyszukiwania, co czyni ją fałszywą wyszukiwarką. Ponadto prowadzi użytkowników do wątpliwej wyszukiwarki (boyu.com.tr), która może prezentować mylące i niewiarygodne wyniki. Kliknięcie tych wyników może prowadzić użytkowników do stron phishingowych, witryn hostujących potencjalnie złośliwe aplikacje, oferujących fałszywe usługi lub produkty itp.

Dlatego zaleca się, aby nie ufać boyu.com.tr i usunąć findflarex.com (i WonderFind) z przejętych przeglądarek internetowych. Innym powodem do usunięcia WonderFind z przeglądarek jest jego zdolność do aktywowania "Funkcja zarządzana przez twoją organizację". Ta funkcja w przeglądarkach Chrome oferuje scentralizowaną kontrolę i możliwości zarządzania dla organizacji lub innych podmiotów.

Jednak, gdy jest kontrolowany przez porywaczy przeglądarki, takich jak WonderFind, może być wykorzystywany do złośliwych celów. Na przykład, użytkownicy mogą nie mieć dostępu do niektórych stron internetowych, dodawania lub usuwania rozszerzeń, zmiany ustawień przeglądarki internetowej lub podejmowania innych działań. Co więcej, funkcja ta może być nadużywana do zbierania poufnych informacji, wstrzykiwania niechcianych reklam i nie tylko.

Podsumowanie zagrożeń:
Nazwa WonderFind
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenia przeglądarki WonderFind, ONFIND i prawdopodobnie inne rozszerzenia
Domniemana funkcjonalność Ta aplikacja ma zapewniać lepsze wyniki i wygodę przeglądania
Promowany adres URL findflarex.com
Nazwy wykrywania (findflarex.com) N/A (VirusTotal)
Serwujący adres IP (findflarex.com) 172.67.180.87
Nazwy wykrywania (instalator) N/A (VirusTotal)
Ustawienia przeglądarki, których to dotyczy Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmanipulowane ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowych kart). Użytkownicy są zmuszeni do odwiedzenia strony porywacza przeglądarki i przeszukiwania Internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Uszkodzenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólnie porywacze przeglądarki

Zazwyczaj porywacze przeglądarki są zamaskowane jako przydatne rozszerzenia. Niemniej jednak rzadko zapewniają one rzekome funkcje i po prostu porywają przeglądarki w celu promowania fałszywych wyszukiwarek lub innych niewiarygodnych stron internetowych. Co więcej, w niektórych przypadkach rozszerzenia te mogą być trudne do usunięcia. Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy powinni unikać porywaczy przeglądarki.

Więcej przykładów rozszerzeń porywających przeglądarki to GuardGo, Random Year Fact, oraz color-picker-tab.

Jak WonderFind zainstalował się na moim komputerze?

Użytkownicy często dodają porywacze przeglądarki do przeglądarek za pośrednictwem zwodniczych reklam, powiadomień z niewiarygodnych stron internetowych, pobrań z zewnętrznych sklepów z aplikacjami, nieoficjalnych witryn, sieci P2P, fałszywych aktualizacji oprogramowania i podobnych kanałów. Najczęściej zostają oni nakłonieni do dodania takich rozszerzeń.

Alternatywnie, użytkownicy mogą instalować/dodawać porywacze przeglądarki podczas instalacji podejrzanych aplikacji. Często zdarza się, że takie aplikacje są dołączane do porywaczy przeglądarki i nie są zauważane przez użytkowników podczas instalacji. Zazwyczaj dodatkowo dołączone rozszerzenia lub inne aplikacje są ukryte w "Zaawansowanych", "Niestandardowych" lub podobnych ustawieniach.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Przed pobraniem i zainstalowaniem aplikacji przeczytaj opinie użytkowników, aby upewnić się, że są one godne zaufania. Podczas instalacji szukaj dodatkowych aplikacji i odznaczaj je, jeśli nie są potrzebne lub są podejrzane. Unikaj także klikania wyskakujących okienek, linków, przycisków pobierania i reklam na podejrzanych stronach lub zezwalania takim witrynom na wysyłanie powiadomień.

Ponadto należy regularnie aktualizować oprogramowanie i system operacyjny oraz skanować komputer w poszukiwaniu niechcianych aplikacji. Korzystaj z renomowanego narzędzia bezpieczeństwa dla lepszej ochrony przed zagrożeniami. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany WonderFind, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować tego porywacza przeglądarki.

Findflarex.com przekierowuje na boyu.com.tr (GIF):

WonderFind porywacz przeglądarki findflarex.com przekierowuje na boyu.com.tr

Uprawnienia wymagane przez porywacza przeglądarki WonderFind:

Porywacz przeglądarki WonderFind prosi o uprawnienia

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki WonderFind:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Porywacz przeglądarki findflarex.com do odinstalowania za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę findflarex.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Aby przeskanować komputer, użyj zalecanego oprogramowania do usuwania złośliwego oprogramowania.

Usuwanie porywacza przeglądarki WonderFind z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń Google Chrome powiązanych z findflarex.com

Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Rozszerzenia" i kliknij "Zarządzaj rozszerzeniami". Zlokalizuj "WonderFind" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmień stronę główną:

Usuwanie findflarex.com ze strony głównej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia". W sekcji "Przy uruchamianiu" wyłącz "WonderFind", poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.findflarex.com) poniżej opcji "Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz "Usuń".

Zmień domyślną wyszukiwarkę:

Usuwanie findflarex.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia", w sekcji "Silnik wyszukiwania" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj "findflarex.com", po znalezieniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz "Usuń".

  • Jeśli nadal masz problemy z przekierowaniami przeglądarki i niechcianymi reklamami - Zresetuj Google Chrome.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie findflarex.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń Mozilla Firefox powiązanych z findflarex.com

Kliknij menu Firefoksa ikona menu firefox (w prawym górnym rogu głównego okna), wybierz "Dodatki i motywy". Kliknij "Rozszerzenia", w otwartym oknie znajdź "WonderFind", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij na trzy kropki, a następnie kliknij "Usuń".

Zmień stronę główną:

Usuwanie findflarex.com ze strony głównej Mozilla Firefox

Aby zresetować stronę główną, kliknij menu Firefoksa ikona menu firefox (w prawym górnym rogu głównego okna), następnie wybierz "Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz "WonderFind", usuń hxxp://findflarex.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmień domyślną wyszukiwarkę:

Usuwanie findflarex.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i naciśnij Enter. Kliknij "Akceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: "extensionControlled". Ustaw oba wyniki na "false", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox przełącznik about:config przycisk wejścia button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie findflarex.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie findflarex.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie findflarex.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie findflarex.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/30087-wonderfind-browser-hjacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania strony findflarex.com?

Kierując użytkowników w stronę fałszywej wyszukiwarki, jej twórcy dążą do zwiększenia ruchu, co może następnie zwiększyć przychody dzięki różnym strategiom monetyzacji.

Czy odwiedzanie strony findflarex.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Fałszywe wyszukiwarki mogą być tworzone w celu gromadzenia danych użytkowników, przekierowywania ich na podejrzane strony internetowe i dostarczania złośliwych treści lub reklam. W rezultacie korzystanie z nich lub odwiedzanie ich może zagrażać prywatności użytkownika.

W jaki sposób porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Rozszerzenia te zwykle trafiają do przeglądarek za pośrednictwem pakietów oprogramowania, aplikacji z sieci P2P, nieoficjalnych witryn internetowych, sklepów z aplikacjami innych firm, powiadomień z niewiarygodnych witryn, zwodniczych reklam i innych podobnych metod.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki WonderFind?

Combo Cleaner może wyeliminować porywacze przeglądarki i inne niechciane aplikacje. Ważne jest, aby pamiętać, że ręczne usuwanie może nie zawsze być skuteczne, zwłaszcza gdy do przeglądarki dodano wiele porywaczy przeglądarki. W takich przypadkach może być konieczne usunięcie ich wszystkich jednocześnie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie findflarex.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie findflarex.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.