FacebookTwitterLinkedIn

Jak uniknąć utraty aktywów kryptograficznych w wyniku oszustw takich jak "USDT NFT Airdrop"?

Znany również jako: Fałszywy USDT NFT Airdrop
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest fałszywy "USDT NFT Airdrop"?

Po zbadaniu strony (token-usdt[.]com) odkryliśmy, że jest to strona skanująca kopiująca tether[.]to. Celem fałszywej strony jest nakłonienie odwiedzających do uwierzenia, że mogą wziąć udział w airdropie i otrzymać kryptowalutę za darmo. Ostatecznym celem jest kradzież aktywów kryptowalutowych od ofiar.

USDT NFT Airdrop oszustwo

WAŻNA UWAGA: Nie recenzujemy projektów kryptograficznych, prosimy o przeprowadzenie własnych badań podczas inwestowania pieniędzy.

Federalna Komisja Handlu (FTC) podaje, że od początku 2021 r. ponad 46 000 osób zgłosiło utratę ponad 1 miliarda dolarów w kryptowalutach w wyniku oszustw - to około jeden na każde cztery zgłoszone utracone dolary, więcej niż jakakolwiek inna metoda płatności.

Fałszywy przegląd "USDT NFT Airdrop"

Token-usdt[.]com przedstawia się jako oficjalna platforma airdrop USDT NFT. Twierdzi, że użytkownicy, którzy otrzymali USDT Mysterybox NFT w trwającym airdropie, mogą wymienić go na USDT. Aby zainicjować proces, użytkownicy są proszeni o kliknięcie przycisku ("CONNECT WALLET", "Claim Reward" lub podobnego) znajdującego się na stronie internetowej.

Celem token-usdt[.]com jest nakłonienie użytkowników do "podłączenia" swoich portfeli za pośrednictwem strony. Spowoduje to podpisanie złośliwej umowy mającej na celu aktywację narzędzia do usuwania kryptowalut. Celem tego narzędzia jest kradzież kryptowaluty. Osiąga to poprzez przeniesienie zasobów cyfrowych z portfela kryptowalutowego ofiary do portfela oszusta.

Po kradzieży kryptowaluty (zakończeniu transakcji) ofiary nie mogą jej odzyskać. Transakcje kryptowalutowe są nieodwracalne, co oznacza, że ofiary tracą swoje środki/aktywa cyfrowe na stałe. Z tego powodu ważne jest, aby zbadać zrzuty kryptowalut i inne platformy przed podłączeniem portfeli, wysłaniem kryptowaluty lub wykonaniem innych czynności.

Należy również wspomnieć, że Tether jest kryptowalutą stablecoin uruchomioną przez Tether Limited Inc. Oficjalna strona (tether[.]to) nie ma nic wspólnego z token-usdt[.]com (fałszywą stroną internetową).

Podsumowanie zagrożeń:
Nazwa Fałszywy USDT NFT Airdrop
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo
Fałszywe roszczenie Uczestnicy mogą otrzymać darmową kryptowalutę Tether
Przebranie Legalny airdrop Tether nawet
Powiązane domeny token-usdt[.]com
Nazwy wykrywania (token-usdt[.]com) Fortinet (Spam), Pełna lista wykryć (VirusTotal)
Objawy Nieprawidłowa domena, brak oficjalnej weryfikacji, nierealistyczne roszczenia, obietnice zbyt piękne, by mogły być prawdziwe.
Metody dystrybucji Naruszone konta w mediach społecznościowych, przejęte witryny WordPress, nieuczciwe wyskakujące reklamy online, wiadomości e-mail wyłudzające informacje, niechciane aplikacje.
Uszkodzenie Utrata poufnych informacji prywatnych, straty pieniężne, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Wnioski

Istnieje wiele przykładów fałszywych stron internetowych, takich jak token-usdt[.]com. Zazwyczaj są to kopie oryginalnych stron o podobnym lub identycznym wyglądzie, oferujące udział w zrzutach kryptowalut lub podobnych wydarzeniach. Użytkownicy, którzy dadzą się nabrać na takie oszustwa, tracą swoje kryptowaluty. Dlatego też, aby uniknąć utraty kryptowalut z powodu takich oszustw, wymagany jest sceptycyzm i dokładne badania.

Przykładami podobnych oszustw są fałszywe "BRETT Airdrop", "Grayscale ($GRAY) Airdrop", oraz "Renzo ($REZ) Token Allocation".

Jak otworzyłem oszukańczą stronę internetową?

Oszukańcze strony, takie jak token-usdt[.]com, są zwykle promowane za pośrednictwem przejętych witryn WordPress lub skradzionych kont w mediach społecznościowych (głównie tych należących do znanych osób lub firm). Ponadto użytkownicy mogą napotkać oszustwa poprzez interakcję z powiadomieniami z niewiarygodnych stron, reklamami na podejrzanych witrynach lub linkami w podejrzanych wiadomościach e-mail.

Adware i podobne oprogramowanie mogą być również wykorzystywane do nakłaniania odwiedzających do odwiedzenia oszukańczych stron internetowych. Innym popularnym kanałem promowania oszustw są nieuczciwe sieci reklamowe. W takich przypadkach użytkownicy trafiają na oszukańcze witryny podczas odwiedzania stron z torrentami, stron z nielegalnym strumieniowaniem filmów lub podobnych stron.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Unikaj odwiedzania wątpliwych (np. nieoficjalnych) stron internetowych i pobierania aplikacji z podejrzanych źródeł. Trzymaj się oficjalnych stron i sklepów z aplikacjami. Unikaj interakcji z linkami i plikami w niechcianych wiadomościach e-mail, zwłaszcza gdy są one otrzymywane z nieznanych lub podejrzanych adresów. Nie ufaj wyskakującym okienkom, reklamom, przyciskom pobierania itp. w podejrzanych witrynach i nie zezwalaj takim stronom na wyświetlanie powiadomień.

Należy regularnie aktualizować system operacyjny i aplikacje. Należy również przeprowadzać regularne skanowanie systemu w celu wykrycia i usunięcia potencjalnych zagrożeń. Jeśli komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Pojawienie się fałszywej strony "USDT NFT Airdrop" (GIF):

Pojawienie się oszustwa USDT NFT Airdrop

Zrzut ekranu prawdziwej strony (tether[.]to):

USDT NFT Airdrop prawdziwa strona internetowa tether.to

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Czym jest fałszywy zrzut kryptowaluty?

Jest to fałszywy prezent, który twierdzi, że uczestnicy mogą otrzymać kryptowalutę za darmo, łącząc swoje portfele lub wykonując inne czynności.

Jaki jest cel fałszywego zrzutu?

Zazwyczaj oszuści stojący za takimi schematami mają na celu kradzież kryptowalut za pomocą drenów kryptowalutowych lub kradzieży portfeli kryptowalutowych.

Dlaczego spotykam się z oszustwami?

Zazwyczaj użytkownicy napotykają oszustwa po kliknięciu zwodniczych reklam, otwarciu linków w fałszywych wiadomościach e-mail, odwiedzeniu stron powiązanych z nieuczciwymi sieciami reklamowymi (np. witrynami torrent) lub interakcji z powiadomieniami z niewiarygodnych witryn.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami typu pop-up?

Combo Cleaner może skanować każdą odwiedzaną stronę internetową, z możliwością identyfikacji złośliwych witryn. Obejmuje to witryny zaprojektowane do hostowania różnych oszustw, zapewniając natychmiastowe ostrzeżenia i ograniczenia dostępu dla twojego bezpieczeństwa.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Fałszywy USDT NFT Airdrop kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Fałszywy USDT NFT Airdrop na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.