FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie fałszywe oferty, jak „DOGE20 Presale"

Znany również jako: Fałszywa przedsprzedaż kryptowaluty DOGE20
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „DOGE20 Presale"?

Badając DOGE20 presale odkryliśmy dowody wskazujące, że jest to oszukańczy program (oszustwo) mający na celu oszukanie osób, aby myślały, że mogą nabyć kryptowalutę DOGE20 po obniżonej cenie. Głównym celem oszustów organizujących ten schemat jest kradzież zasobów cyfrowych niczego niepodejrzewających ofiar.

Oszustwo DOGE20 Presale

Szczegółowe informacje o „DOGE20 Presale"

Oszustwo zachęca użytkowników do zakupu tokenów DOGE20 w przedsprzedaży, rzekomo po obniżonej cenie. Stwarza poczucie pilności, wyświetlając licznik czasu wskazujący czas pozostały do kolejnej podwyżki ceny. Dodatkowo pokazuje kwotę zebraną w USDT (Tether), co dodatkowo sugeruje zasadność.

Kiedy użytkownicy klikną przycisk „BUY NOW" lub „BUY WITH BNB", zostaną poproszeni o podłączenie swoich portfeli. Jednak bez ich wiedzy działanie to powoduje podpisanie złośliwej umowy zamiast nawiązania połączenia z portfelem. Celem tej złośliwej umowy jest aktywowanie narzędzia do pobierania kryptowalut, szybkiego wysysania środków z portfeli użytkowników bez ich zgody.

W rezultacie użytkownicy nieświadomie padają ofiarą strat finansowych, gdy ich aktywa kryptowalutowe zostają przekazane pod kontrolę oszustów. Po wysłaniu środków kryptowalutowych użytkowników ich odzyskanie staje się niezwykle trudne.

Transakcje kryptowalutowe mają być nieodwracalne, a zdecentralizowany charakter technologii blockchain utrudnia śledzenie lub odzyskanie środków po ich przekazaniu. W rezultacie ofiary stają w obliczu znacznych strat finansowych i nie mają nadziei na odzyskanie skradzionego mienia.

Aby nie paść ofiarą takich oszustw, użytkownicy powinni zachować ostrożność i zachować czujność w przypadku napotkania ofert, które wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe, zwłaszcza w obszarze kryptowalut. Przed podjęciem działań (np. transferem kryptowaluty lub podłączeniem portfela) konieczne jest dokładne zbadanie dowolnej platformy lub możliwości inwestycyjnej.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Fałszywa przedsprzedaż kryptowaluty DOGE20
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Osoby fizyczne mogą taniej kupić DOGE20
Przebranie Legalna przedsprzedaż kryptowaluty
Powiązana domena dogecoim20[.]club
Nazwy wykrycia Combo Cleaner (phishing), ESET (phishing), Fortinet (phishing), Google Safebrowsing (phishing), Sophos (phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Brak oficjalnej weryfikacji, nierealne twierdzenia, obietnice zbyt piękne, aby były prawdziwe.
Metody dystrybucji Zaatakowane konta w mediach społecznościowych, przejęte witryny WordPress, fałszywe reklamy internetowe pop-up, e-maile phishingowe, niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Wniosek

Podsumowując, oszustwo DOGE20 presale wykorzystuje wiarygodność DOGE, legalnej kryptowaluty, w celu oszukania użytkowników w celu zakupu tokenów po obniżonej cenie. Tworząc fałszywe poczucie pilności i wyświetlając wprowadzające w błąd informacje o zebranych środkach, oszustwo ma na celu nakłonienie użytkowników do aktywacji narzędzia kradnącego ich kryptowalutę.

Przykładami podobnych oszustw są "VANRY Reward Program", "BTCMining" i "SAGA AIRDROP".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Użytkownicy często spotykają się z oszustwami poprzez wprowadzające w błąd reklamy, okienka pop-up, zwodnicze przyciski i powiadomienia z niewiarygodnych witryn. Kiedy oszustwa obejmują urządzenia do pobierania kryptowalut, często natrafiają na nie za pośrednictwem porwanych stron WordPress lub skradzionych kont w mediach społecznościowych należących do celebrytów, osób publicznych, firm lub innych podmiotów.

Ponadto użytkownicy mogą nieświadomie trafić na strony zawierające oszustwa podczas przeglądania witryn podłączonych do nieuczciwych sieci reklamowych, takich jak witryny z torrentami lub platformy umożliwiające strumieniowe przesyłanie nielegalnych filmów. Co więcej, oszuści często tworzą witryny z adresami URL przypominającymi adresy URL legalnych witryn, aby nakłonić użytkowników do odwiedzenia witryn zawierających oszustwa. Oszukańcze e-maile są również wykorzystywane w celu zwabienia użytkowników na odwiedzanie fałszywych stron.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Przed podaniem danych osobowych, przesłaniem pieniędzy lub wykonaniem innych czynności zawsze sprawdzaj adresy URL witryn, aby sprawdzić, czy odpowiadają one oficjalnym domenom. Unikaj interakcji z przyciskami, linkami, reklamami, okienkami pop-up i podobnymi elementami podczas odwiedzania podejrzanych stron, zwłaszcza witryn z torrentami, nielegalnych stron do strumieniowego przesyłania filmów itp.

Nie zezwalaj podejrzanym stronom na wysyłanie powiadomień. Zachowaj ostrożność w przypadku nieoczekiwanych lub nieistotnych e-maili od nieznanych nadawców, zwłaszcza jeśli zawierają linki lub załączniki. Pobieraj aplikacje z wiarygodnych źródeł (oficjalnych stron internetowych i sklepów z aplikacjami). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa „DOGE20 Presale" (GIF):

Wygląd oszustwa DOGE20 Presale

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo kryptowalutowe?

Oszustwo kryptowalutowe polega na namawianiu osób do udostępnienia poufnych informacji, przesłania środków lub podjęcia określonych działań, takich jak aktywacja modułu wysysającego kryptowaluty. Ci, którzy padają ofiarą takich oszustw, doświadczają strat finansowych, ujawnienia danych osobowych i (lub) nieautoryzowanego dostępu do swoich portfeli kryptowalutowych.

Czy można odzyskać utracone kryptowaluty?

Ze względu na swoją zdecentralizowaną i anonimową charakterystykę odzyskanie utraconej kryptowaluty okazuje się niezwykle trudne. W rezultacie ofiary wysyłające kryptowalutę oszustom często odkrywają, że odzyskanie ich środków jest prawie niemożliwe.

Dlaczego spotykam się z oszustwami związanymi z kryptowalutami?

Oszuści rozpowszechniają swoje oszustwa różnymi metodami, w tym wysyłaniem e-maili phishingowych, przejmowaniem kont w mediach społecznościowych, umieszczaniem zwodniczych reklam i okienek pop-up na podejrzanych stronach internetowych, przejmowaniem witryn WordPress i wykorzystywaniem platform powiązanych z nieuczciwymi sieciami reklamowymi.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami?

Combo Cleaner przeznaczony jest do analizy stron internetowych i szybkiego identyfikowania oszustw. Po wykryciu użytkownicy są natychmiast ostrzegani, a ograniczenia dostępu natychmiast wdrażane, aby zabezpieczyć się przed potencjalnymi zagrożeniami.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Fałszywa przedsprzedaż kryptowaluty DOGE20 kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Fałszywa przedsprzedaż kryptowaluty DOGE20 na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.