FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez fałszywe witryny „Tesla Space X Investment"

Znany również jako: Witryna oszustwa „Tesla Space X Investment"
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest „Tesla Space X Investment"?

Po sprawdzeniu „Tesla Space X Investment" ustaliliśmy, że jest to oszustwo. Jest ono przedstawiane jako rozbudowana platforma internetowa oferująca inwestycje i inne powiązane usługi. Jednak jego celem jest oszukanie użytkowników w celu przesłania kryptowaluty na portfele oszustów.

Oszustwo Tesla Space X Investment

Przegląd oszustwa „Tesla Space X Investment"

To oszustwo wygląda jak szczegółowa witryna z logo Tesli – międzynarodowej firmy z branży motoryzacyjnej i czystej energii. Jednak po bliższym przyjrzeniu się staje się oczywiste, że szczegółowy tekst tego oszustwa jest pozbawiony treści. Program jest przedstawiany jako platforma inwestycyjna, która umożliwia użytkownikom przesyłanie środków i wykonywanie innych powiązanych czynności. Inwestycje zaczynają się od 200 $ i muszą być zdeponowane w kryptowalucie Bitcoin lub DOGE.

Należy podkreślić, że wszystkie takie treści są fałszywe, a ta fałszywa platforma nie jest w żaden sposób powiązana z Tesla, Inc., SpaceX ani żadnymi innymi legalnymi podmiotami.

Zasoby cyfrowe są zasadniczo tracone, gdy użytkownik prześle je na jeden z podanych portfeli kryptowalutowych. Rozmiar straty finansowej zależy od przekazanej kwoty.

Cyberprzestępcy atakują te cyfrowe waluty i wykorzystują je ze względu na praktycznie niemożliwy do wyśledzenia charakter ich transakcji. Zwiększa to ich szanse na uniknięcie oskarżenia i praktycznie niweczy prawdopodobieństwo odzyskania przez ofiary swoich środków.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Witryna oszustwa „Tesla Space X Investment"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Przebranie Crypto investment platform developed by SpaceX i Tesla, Inc.
Adres(y) portfela kryptowalutowego cyberprzestępców bc1qtln8hc9fuygehdynjgulma5qr79rq9fvv0v9va (Bitcoin), D7Q5DLM1715fEqFf97jjPmZ7vDZbSTryk9 (DOGE)
Powiązane domeny teslaspace-x[.]com
Nazwy wykrycia (teslaspace-x[.]com) Criminal IP (phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (teslaspace-x[.]com) 54.37.95.248
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, fałszywe reklamy online pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Strata pieniężna
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady oszustw powiązanych z kryptowalutowymi

"Claim EZPOINTS", "Layer Bank MANTA Airdrop", "Seiyans Mint", "Blast Airdrop", "BitDogs Mint Free", "Macxmusk Crypto Exchange" i "Claim Manta" to tylko niektóre przykłady oszustw związanych z kryptowalutami, które ostatnio zbadaliśmy.

Istnieją trzy główne typy oszustw kryptowalutowych – przynęty dla ofiar w celu przekazania aktywów oszustom (np. platformom inwestycyjnym, rozdaniom, zrzutom itp.), oszustwa phishingowe ukierunkowane na dane uwierzytelniające portfela oraz narzędzia wysysające kryptowaluty.

Jednak w internecie istnieje niezliczona ilość innych oszustw. Ze względu na to, jak powszechne są zwodnicze treści w internecie i jak dobrze mogą być wykonane, zdecydowanie zalecamy zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Oszustwa internetowe są często promowane za pośrednictwem złośliwych linków lub załączników w spamie (np. postach w mediach społecznościowych, wiadomościach błyskawicznych/prywatnych, e-mailach, SMS-ach, powiadomieniach przeglądarki itp.). Dostęp do zwodniczych witryn można również uzyskać poprzez przekierowania spowodowane błędnie wpisanymi adresami URL, stronami internetowymi korzystającymi z fałszywych sieci reklamowych, natrętnymi reklamami lub zainstalowanym adware.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Zdecydowanie zalecamy zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i złośliwe treści online wydają się zwykle autentyczne i nieszkodliwe. Przykładami tego są natrętne reklamy i spamowe powiadomienia przeglądarki. Wyglądają one nieszkodliwie, ale przekierowują do niewiarygodnych/podejrzanych stron (np. promujących oszustwa, z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.).

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki – nie zezwalaj podejrzanym witrynom na ich wyświetlanie (tzn. nie klikaj „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zamiast tego odmawiaj wyświetlania powiadomień przez takie strony (tj. naciśnij „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.) lub całkowicie zignoruj te żądania.

Dodatkowo zwracaj uwagę na adresy URL i wprowadzaj je ostrożnie. Zachowaj ostrożność w przypadku przychodzących e-maili/wiadomości i nie otwieraj załączników ani linków znalezionych w podejrzanych wiadomościach. Odradzamy korzystanie z witryn oferujących pirackie treści lub inne podejrzane usługi (np. torrenty, nielegalne przesyłanie strumieniowe/pobieranie itp.), ponieważ strony te zazwyczaj zarabiają na nieuczciwych sieciach reklamowych.

Aby zapobiec przedostawaniu się do systemu dołączonych/niebezpiecznych programów – pobieraj produkty wyłącznie z oficjalnych/wiarygodnych źródeł i ostrożnie podchodź do procesów instalacji (np. przeczytaj warunki, zapoznaj się z opcjami, korzystaj z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i zrezygnuj z dodatkowych aplikacji, rozszerzeń, funkcji, itp.).

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Wygląd oszustwa „Tesla Space X Investment" (GIF):

Wygląd oszustwa Tesla Space X Investment (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo internetowe?

Zasadniczo oszustwo internetowe odnosi się do zwodniczych treści promowanych w internecie, których celem jest nakłonienie użytkowników do wykonania określonych działań. Przykładowo, ofiary mogą zostać nakłonione do dokonania transakcji pieniężnych, ujawnienia prywatnych informacji, połączenia portfeli cyfrowych z urządzeniami wysysającymi kryptowaluty, zakupu produktów, pobrania/zainstalowania oprogramowania, zadzwonienia na fałszywe infolinie itp.

Jaki jest cel oszustw internetowych?

Oszustwa internetowe mają na celu generowanie przychodów. Oszuści czerpią zyski przede wszystkim z uzyskiwania środków w drodze zwodniczych, popierania treści (np. witryn, produktów, usług itp.), sprzedaży lub nadużywania poufnych informacji oraz rozsyłania malware.

Wysłałem kryptowalutę na adres podany w oszustwie „Tesla Space X Investment". Czy mogę odzyskać pieniądze?

Nie, transakcji tych nie można cofnąć ze względu na ich prawie niewykrywalny charakter.

Dlaczego spotykam się z oszustwami internetowymi?

Oszustwa internetowe są wspierane za pośrednictwem spamu (np. e-maili, wiadomości błyskawicznych/prywatnych, powiadomień przeglądarki, postów w mediach społecznościowych itp.), witryn korzystających z fałszywych sieci reklamowych, natrętnych reklam, błędnie wpisanych adresów URL (literówka) i adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami internetowymi?

Combo Cleaner może skanować odwiedzane strony internetowe w poszukiwaniu zwodniczych/złośliwych treści. Jeżeli wejdziesz na taką stronę – zostaniesz natychmiast ostrzeżony, a dalszy dostęp do serwisu zostanie zablokowany.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Witryna oszustwa „Tesla Space X Investment kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Witryna oszustwa „Tesla Space X Investment" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.