FacebookTwitterLinkedIn

Instrukcje usuwania porywacza przeglądarki Horizon Timez

Znany również jako: Przekierowanie psrcfornow.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oprogramowaniem jest Horizon Timez?

Nasz zespół badawczy odkrył rozszerzenie przeglądarki Horizon Timez podczas badania zwodniczych witryn. Obiecuje ono wyświetlanie tapet przeglądarki z motywem wideo. Po sprawdzeniu tego oprogramowania ustaliliśmy, że jest to porywacz przeglądarki. Horizon Timez zmienia przeglądarki w celu promowania fałszywej wyszukiwarki psrcfornow.com.

Porywacz przeglądarki psrcfornow.com

Przegląd porywacza przeglądarki Horizon Timez

Horizon Timez ponownie przypisuje domyślne wyszukiwarki przeglądarek, strony główne i adresy URL nowej karty/okna do strony internetowej psrcfornow.com. Dzięki tym zmianom zapytania wpisywane w pasku adresu URL oraz otwierane nowe karty/okna przeglądarki powodują przekierowania do psrcfornow.com.

Nielegalne wyszukiwarki rzadko są w stanie samodzielnie zapewnić wyniki wyszukiwania, dlatego prowadzą do prawdziwych wyszukiwarek. Psrcfornow.com nie jest wyjątkiem i przekierowuje do wyszukiwarki Bing (bing.com). Pamiętaj, że ta witryna może przekierować gdzie indziej, ponieważ na przekierowania mogą mieć wpływ czynniki takie jak geolokalizacja użytkownika.

Oprogramowanie porywające przeglądarkę często wykorzystuje techniki zapewniające trwałość, takie jak ograniczanie dostępu do ustawień związanych z usuwaniem lub cofanie zmian wprowadzonych przez użytkownika, aby skomplikować jego usunięcie.

Porywacze przeglądarki zwykle mają możliwości śledzenia danych i może to dotyczyć Horizon Timez. Interesujące informacje mogą obejmować: odwiedzane adresy URL, przeglądane strony internetowe, wpisywane zapytania wyszukiwania, internetowe pliki cookie, dane logowania, dane osobowe, dane związane z finansami itp. Te wrażliwe informacje mogą następnie zostać sprzedane stronom trzecim lub w inny sposób wykorzystane do celów zysk.

Podsumowując, obecność oprogramowania takiego jak Horizon Timez na urządzeniach może prowadzić do infekcji systemu, poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Horizon Timez
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Horizon Timez
Rzekoma funkcjonalność Tapety przeglądarkowe z motywem wideo
Promowany URL psrcfornow.com
Nazwy wykrycia (psrcfornow.com) Criminal IP (phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (psrcfornow.com) 18.154.101.59
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy zmuszeni są odwiedzać witrynę porywacza i przeszukiwać internet za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana).
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady porywaczy przeglądarki

Przeanalizowaliśmy wiele porywaczy przeglądarki, a Everywhere Weather, Nature Start, Abstract Start Page - to tylko kilka ich przykładów.

Oprogramowanie porywające przeglądarkę zwykle wydaje się uzasadnione i oferuje „przydatne" funkcje. W większości przypadków funkcje te są fałszywe i nie działają – ich celem jest zwabienie użytkowników do pobrania/zainstalowania oprogramowania.

Należy podkreślić, że nawet jeśli rozszerzenie przeglądarki lub aplikacja działa zgodnie z reklamą - nie gwarantuje to jego legalności ani bezpieczeństwa.

Jak zainstalowano Horizon Timez na moim komputerze?

Pozyskaliśmy Horizon Timez z jego „oficjalnej" strony pobierania. Oprócz takich witryn, na oszukańczych stronach internetowych często promowane jest oprogramowanie porywające przeglądarkę. Użytkownicy wchodzą na te strony głównie poprzez przekierowania spowodowane przez witryny wykorzystujące fałszywe sieci reklamowe, błędnie wpisane adresy URL, natrętne reklamy, spamowe powiadomienia przeglądarki lub zainstalowane adware.

Technika marketingu wiązanego – dołączanie niechcianych/złośliwych dodatków do instalatorów zwykłych programów – jest również wykorzystywana do dystrybucji porywaczy przeglądarki.

Pobieranie produktów z niewiarygodnych źródeł (np. witryn z freeware i bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania P2P itp.) i pospieszanie instalacji (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków, używanie „Łatwych"/„Szybkich" itp. ustawień) zwiększa ryzyko zezwolenia na wpuszczenie dołączonych produktów do systemu.

Ponadto porywacze przeglądarki są dystrybuowane za pomocą natrętnych reklam. Po kliknięciu niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty w celu wykonywania potajemnych pobrań/instalacji.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Zalecamy badać oprogramowanie i pobierać je wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów. Podczas instalacji ważne jest, aby przeczytać warunki, zapoznać się z dostępnymi opcjami, skorzystać z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i zrezygnować ze wszystkich dodatków (np. aplikacji, rozszerzeń, funkcji itp.).

Kolejnym zaleceniem jest zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i złośliwe treści online wydają się zwykle autentyczne i nieszkodliwe. Przykładowo, chociaż natrętne reklamy mogą wyglądać na uzasadnione i nieszkodliwe, przekierowują do niewiarygodnych i podejrzanych witryn (np. z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.).

Jeśli nadal napotykasz takie reklamy i/lub przekierowania, sprawdź system i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje z rozszerzeń/wtyczek przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Horizon Timez, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Wygląd psrcfornow.com przekierowującego do wyszukiwarki Bing (GIF):

Porywacz przeglądarki Horizon Timez przekierowujący do Bing (GIF)

Pozwolenia, o które prosi porywacz przeglądarki Horizon Timez:

Porywacz przeglądarki Horizon Timez proszący o pozwolenia

Witryna promująca porywacza przeglądarki Horizon Timez:

Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki Horizon Timez

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Horizon Timez:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie aplikacji porywającej przeglądarkę poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Horizon Timez z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć porywacza przeglądarki Horizon Timez za pomocą Combo Cleaner:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z psrcfornow.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Rozszerzenia" i kliknij „Zarządzaj rozszerzeniami". Zlokalizuj „Horizon Timez" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie psrcfornow.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia". W sekcji „Przy uruchomieniu" wyłącz „Horizon Timez" i poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.psrcfornow.com) poniżej opcji „Otwórz określoną stronę lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie psrcfornow.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić twoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj „psrcfornow.com", po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie psrcfornow.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z psrcfornow.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna) wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj „Horizon Timez", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie psrcfornow.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić twoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), następnie wybierz „Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz „Horizon Timez", usuń hxxp://psrcfornow.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu przeglądarki Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie psrcfornow.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz „about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki na „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie psrcfornow.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie psrcfornow.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie psrcfornow.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie psrcfornow.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/28144-horizon-timez-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania witryny psrcfornow.com?

Przekierowania do stron internetowych takich jak psrcfornow.com są generowane, ponieważ cyberprzestępcy (tj. twórcy porywaczy przeglądarki i fałszywych wyszukiwarek) czerpią z nich zyski.

Czy odwiedzanie psrcfornow.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Prawdopodobnie tak. Witryny sklasyfikowane jako fałszywe wyszukiwarki zwykle zbierają informacje o swoich gościach. Zebrane dane można następnie udostępniać i/lub sprzedawać stronom trzecim.

Jak porywacz przeglądarki przedostał się na mój komputer?

Do najpowszechniej stosowanych metod dystrybucji należą: konfiguratory instalacji wiązanej, oszustwa internetowe, witryny z freeware i bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer, spamowe powiadomienia przeglądarki i natrętne reklamy.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Horizon Timez?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie wykryte aplikacje porywające przeglądarkę. Należy pamiętać, że ręczne usunięcie (bez pomocy programów zabezpieczających) może nie być idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy występuje wiele porywaczy przeglądarki. W takich przypadkach, po usunięciu jednego, pozostałe mogą go ponownie zainstalować. Oprogramowanie porywające przeglądarkę może również odmówić dostępu do ustawień związanych z usuwaniem i/lub cofać zmiany wprowadzone przez użytkownika. Dlatego istotne jest dokładne i jednoczesne usunięcie porywaczy przeglądarki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie psrcfornow.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie psrcfornow.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.