FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć malware VajraSpy z urządzeń z Androidem

Znany również jako: Trojan zdalnego dostępu VajraSpy
Typ: Trojan
Poziom zniszczenia: Silny

Jakim malware jest VajraSpy?

VajraSpy to trojan zdalnego dostępu (RAT) zaprojektowany specjalnie do ukierunkowanego szpiegostwa na urządzeniach z systemem Android. To malware wykazuje szeroki zakres funkcjonalności, w tym kradzież danych, nagrywanie rozmów, przechwytywanie wiadomości, a nawet przechwytywanie zdjęć za pomocą kamery urządzenia. Wdrożenie VajraSpy obejmuje pozornie nieszkodliwe aplikacje.

Malware VajraSpy na Androida

Szczegółowe informacje o VajraSpy

Możliwości VajraSpy na zainfekowanym urządzeniu zależą od zainstalowanej strojanizowanej aplikacji i przyznanych jej uprawnień. Pierwsza kategoria składa się z sześciu strojanizowanych aplikacji do przesyłania wiadomości: MeetMe, Privee Talk, Let's Chat, Quick Chat, GlowChat i Chit Chat, a także Hello Chat.

Aplikacje te, pierwotnie znalezione w Google Play, udają narzędzia do przesyłania wiadomości, zachęcając użytkowników do tworzenia kont, często poprzez weryfikację numeru telefonu. Pomimo zapewniania regularnych funkcji przesyłania wiadomości, potrafią potajemnie wyodrębniać różne typy danych, w tym kontakty, wiadomości SMS, dzienniki połączeń, lokalizację urządzenia, zainstalowane aplikacje i określone formaty plików.

Do drugiej grupy zaliczają się TikTalk, Nidus, YohooTalk i Wave Chat, posiadające bardziej zaawansowane możliwości niż pierwsza. Podobnie jak ich odpowiedniki, aplikacje te zachęcają użytkowników do tworzenia kont i weryfikowania numerów telefonów.

Jednak poszerzają swój zasięg, wykorzystując opcje dostępności do przechwytywania komunikacji z aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp, WhatsApp Business i Signal. Dodatkowo mogą szpiegować komunikację na czacie, przechwytywać powiadomienia, nagrywać rozmowy telefoniczne i naciśnięcia klawiszy, a nawet robić zdjęcia za pomocą aparatu urządzenia.

Trzecia grupa to unikalna aplikacja Rafaqat, która wyróżnia się funkcjonalnością niezwiązaną z przesyłaniem wiadomości. W przeciwieństwie do komunikatorów z dwóch pierwszych grup, Rafaqat prezentuje się jako aplikacja z wiadomościami. Ta aplikacja ma ograniczone możliwości szkodliwego działania w porównaniu do odpowiedników do przesyłania wiadomości.

Ma możliwość przechwytywania powiadomień i potajemnego wyodrębniania kontaktów i plików z określonymi rozszerzeniami.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Trojan zdalnego dostępu VajraSpy
Typ zagrożenia Złośliwe oprogramowanie dla systemu Android, trojan zdalnego dostępu.
Nazwy wykrycia Avast-Mobile (Android:Evo-gen [Trj]), Combo Cleaner (Android.Riskware.Agent.JQJ), ESET-NOD32 (wariant Android/Spy.VajraSpy.A), Kaspersky (HEUR:Trojan-Spy.AndroidOS.Agent.aat), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Urządzenie działa wolno, ustawienia systemu są zmieniane bez zgody użytkownika, pojawiają się podejrzane aplikacje, znacznie wzrasta zużycie danych i baterii, przeglądarki przekierowują na podejrzane strony internetowe, pojawiają się natrętne reklamy.
Metody dystrybucji Strojanizowane aplikacje w Google Play i źródłach zewnętrznych, złośliwe reklamy online, socjotechnika, oszukańcze strony internetowe.
Zniszczenie Skradzione dane osobowe (prywatne wiadomości, loginy/hasła itp.), zmniejszona wydajność urządzenia, szybkie rozładowywanie się baterii, zmniejszona prędkość internetu, ogromne straty danych, straty pieniężne, skradziona tożsamość.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Możliwe zniszczenie

Konsekwencje zainfekowania urządzenia VajraSpy mogą być poważne i wieloaspektowe. Użytkownicy mogą spotkać się z naruszeniami prywatności, ponieważ malware potajemnie gromadzi poufne informacje, w tym kontakty, dzienniki połączeń i wiadomości. Ponadto przechwytywanie powiadomień i potencjalny dostęp do aplikacji takich jak WhatsApp i Signal zwiększają ryzyko naruszenia bezpieczeństwa komunikacji osobistej.

Co więcej, możliwość robienia zdjęć za pomocą aparatu urządzenia i nagrywania rozmów telefonicznych stanowi dodatkową warstwę inwazji, co może prowadzić do nieuprawnionego nadzoru i niewłaściwego wykorzystania przechwyconej zawartości. Ogólny wpływ wykracza poza obawy dotyczące prywatności i obejmuje możliwość kradzieży tożsamości, strat finansowych i narażenia na inne złośliwe działania organizowane przez podmioty zagrażające.

Więcej przykładów malware atakującego użytkowników Androida to Xamalicious, TrickMo i Kamran.

Jak malware VajraSpy dostało się na moje urządzenie?

VajraSpy wykorzystuje strategię ukrytej dystrybucji, polegającą głównie na infiltrowaniu urządzeń z systemem Android za pośrednictwem strojanizowanych aplikacji. Niektóre z tych złośliwych aplikacji były dystrybuowane w Google Play, udając narzędzia do przesyłania wiadomości, aby przyciągnąć niczego niepodejrzewających użytkowników. Inne trojany aplikacje do przesyłania wiadomości były rozpowszechniane poza Google Play, potencjalnie za pośrednictwem źródeł zewnętrznych.

Do infekcji VajraSpy dochodzi zwykle, gdy użytkownicy pobierają i instalują zaatakowane przez trojany aplikacje na swoich urządzeniach z Androidem. Po zainstalowaniu strojanizowane aplikacje uruchamiają w tle trojana zdalnego dostępu VajraSpy.

Jak uniknąć instalacji malware?

Aby zapobiec infekcjom urządzeń malware, takim jak VajraSpy, użytkownicy powinni zachować ostrożność podczas pobierania aplikacji, szczególnie z nieoficjalnych lub alternatywnych sklepów. Zaleca się korzystanie z godnych zaufania platform, takich jak Google Play. Ponadto przed instalacją dokładnie sprawdź uprawnienia aplikacji, upewniając się, że odpowiadają one zamierzonemu celowi aplikacji.

Zapewniaj regularne aktualizacje systemu operacyjnego i aplikacji na swoim urządzeniu, aby usunąć potencjalne luki w zabezpieczeniach wykorzystywane przez złośliwe oprogramowanie. Zwiększ bezpieczeństwo, instalując niezawodne oprogramowanie antywirusowe, które zapewnia dodatkową warstwę ochrony.

Na koniec zachowaj czujność wobec prób phishingu i podejrzanych linków, powstrzymując się od interakcji z niechcianymi e-mailami lub wiadomościami, które mogą przypadkowo doprowadzić do instalacji malware.

Strojanizowane aplikacje wstrzykujące VajraSpy (źródło: welivesecurity.com):

Strojanizowana aplikacja VajraSpy - 1 Strojanizowana aplikacja VajraSpy - 2

Szybkie menu:

Usuń historię przeglądania z przeglądarki Chrome:

Usuwanie historii przeglądania stron internetowych z przeglądarki Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Historię".

Usuwanie historii przeglądania stron internetowych z przeglądarki Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij „Wyczyść dane przeglądania". Wybierz zakładkę „ZAAWANSOWANE". Wybierz zakres czasu i typy danych, które chcesz usunąć i stuknij „Wyczyść dane".

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Chrome:

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Ustawienia".

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Ustawienia witryny" i kliknij ją. Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Powiadomienia" i stuknij ją.

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Znajdź witryny, które wyświetlają powiadomienia przeglądarki. Stuknij je i kliknij „Wyczyść i zresetuj". Spowoduje to usunięcie uprawnień przyznanych tym witrynom w celu wyświetlania powiadomień. Jednak, jeśli ponownie odwiedzisz tę samą witrynę może ona ponownie poprosić o zgodę. Możesz wybrać czy udzielić tych uprawnień, czy nie (jeśli zdecydujesz się odmówić, witryna przejdzie do sekcji „Zablokowane" i nie będzie już prosić o zgodę).

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć przeglądarkę Chrome:

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do sekcji „Ustawienia". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację „Chrome". Wybierz ją i stuknij opcję „Pamięć".

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Stuknij „ZARZĄDZAJ PAMIĘCIĄ", a następnie „WYCZYŚĆ WSZYSTKIE DANE" i potwierdź czynność, stukając „OK". Pamiętaj, że przywrócenie przeglądarki usunie wszystkie przechowywane w niej dane. W związku z tym wszystkie zapisane loginy/hasła, historia przeglądania, ustawienia niestandardowe i inne dane zostaną usunięte. Będziesz także musiał ponownie zalogować się do wszystkich stron internetowych.

[Wróć do Spisu treści]

Usuń historię przeglądania z przeglądarki Firefox:

Usuń historię przeglądania Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Historię".

Usuń historię przeglądania Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Wyczyść prywatne dane" i stuknij tę opcję. Wybierz typy danych, które chcesz usunąć i stuknij „WYCZYŚĆ DANE".

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Firefox:

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce internetowej Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Odwiedź witrynę, która wyświetla powiadomienia przeglądarki. Stuknij ikonę wyświetlaną po lewej stronie paska adresu URL (ikona niekoniecznie będzie oznaczać „Kłódkę") i wybierz „Edytuj ustawienia witryny".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce internetowej Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 2)

W otwartym okienku pop-up zaznacz opcję „Powiadomienia" i stuknij „WYCZYŚĆ".

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć przeglądarkę Firefox:

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację „Firefox". Wybierz ją i wybierz opcję „Pamięć".

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Stuknij „WYCZYŚĆ DANE" i potwierdź akcję stukając „USUŃ". Pamiętaj, że przywrócenie przeglądarki usunie wszystkie przechowywane w niej dane. W związku z tym wszystkie zapisane loginy/hasła, historia przeglądania, ustawienia niestandardowe i inne dane zostaną usunięte. Będziesz także musiał ponownie zalogować się do wszystkich stron internetowych.

[Wróć do Spisu treści]

Odinstaluj potencjalnie niechciane i/lub złośliwe aplikacje:

Usuwanie niechcianych/złośliwych aplikacji z systemu operacyjnego Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Usuwanie niechcianych/złośliwych aplikacji z systemu operacyjnego Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz potencjalnie niechcianą i/lub złośliwą aplikację. Wybierz ją i stuknij „Odinstaluj". Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz usunąć wybranej aplikacji (np. wyświetla się komunikat o błędzie), spróbuj użyć „Trybu awaryjnego".

[Wróć do Spisu treści]

Uruchom urządzenie z Androidem w „Trybie awaryjnym":

Tryb awaryjny" w systemie operacyjnym Android tymczasowo wyłącza uruchamianie wszystkich aplikacji innych firm. Korzystanie z tego trybu to dobry sposób na diagnozowanie i rozwiązywanie różnych problemów (np. usuwanie złośliwych aplikacji, które uniemożliwiają to, gdy urządzenie działa „normalnie").

Uruchamianie urządzenia z Androidem w trybie awaryjnym

Naciśnij przycisk „Zasilanie" i przytrzymaj go, aż zobaczysz ekran „Wyłącz". Stuknij ikonę „Wyłącz" i przytrzymaj ją. Po kilku sekundach pojawi się opcja „Tryb awaryjny" i będzie ją kliknąć, aby ponownie uruchomić urządzenie.

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź zużycie baterii przez różne aplikacje:

Sprawdzanie zużycia baterii różnych aplikacji w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Konserwacja urządzenia" i stuknij ją.

Sprawdzanie zużycia baterii różnych aplikacji w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij „Baterię" i sprawdź użycie każdej aplikacji. Legalne/oryginalne aplikacje są zaprojektowane tak, aby zużywać jak najmniej energii, aby zapewnić najlepsze wrażenia użytkownika i oszczędzać energię. Dlatego wysokie zużycie baterii może wskazywać, że aplikacja jest złośliwa.

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź wykorzystanie danych przez różne aplikacje:

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Połączenia" i stuknij ją.

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Użycie danych" i wybierz tę opcję. Podobnie jak w przypadku baterii, legalne/oryginalne aplikacje są zaprojektowane tak, aby maksymalnie zminimalizować zużycie danych. Dlatego znaczne wykorzystanie danych może wskazywać na obecność złośliwej aplikacji. Pamiętaj, że niektóre złośliwe aplikacje mogą być zaprojektowane do działania tylko wtedy, gdy urządzenie jest połączone z siecią bezprzewodową. Z tego powodu należy sprawdzić użycie danych mobilnych i Wi-Fi.

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Jeśli znajdziesz aplikację, która wykorzystuje znaczące dane, mimo że nigdy jej nie używasz, zdecydowanie zalecamy jej natychmiastowe odinstalowanie.

[Wróć do Spisu treści]

Zainstaluj najnowsze aktualizacje oprogramowania:

Utrzymywanie aktualności oprogramowania to dobra praktyka zapewniająca bezpieczeństwo urządzeń. Producenci urządzeń nieustannie publikują różne łatki bezpieczeństwa i aktualizacje Androida, aby naprawić błędy i luki, które mogą być wykorzystywane przez cyberprzestępców. Nieaktualny system jest znacznie bardziej podatny na ataki. Dlatego zawsze należy upewnić się, że oprogramowanie urządzenia jest aktualne.

Instalowanie aktualizacji oprogramowania w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Aktualizacje oprogramowania" i stuknij ją.

Instalowanie aktualizacji oprogramowania w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij opcję „Pobierz aktualizacje ręcznie" i sprawdź, czy są dostępne aktualizacje. Jeśli tak, zainstaluj je natychmiast. Zalecamy również włączenie opcji „Pobieraj aktualizacje automatycznie". Pozwoli to systemowi powiadomić cię o wydaniu aktualizacji i/lub zainstalować ją automatycznie.

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć system do stanu domyślnego:

Wykonanie „Resetu do ustawień fabrycznych" to dobry sposób na usunięcie wszystkich niechcianych aplikacji, przywrócenie ustawień systemowych do wartości domyślnych i ogólne wyczyszczenie urządzenia. Pamiętaj również, że wszystkie dane w urządzeniu zostaną usunięte, w tym zdjęcia, pliki wideo/audio, numery telefonów (przechowywane w urządzeniu, a nie na karcie SIM), wiadomości SMS itd. Oznacza to, że urządzenie zostanie przywrócone do stanu początkowego/fabrycznego.

Możesz także przywrócić podstawowe ustawienia systemowe lub po prostu ustawienia sieciowe.

Resetowanie systemu operacyjnego Android do ustawień domyślnych (krok 1)

Przejdź do „Ustawienia". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Informacje o telefonie" i stuknij ją.

Resetowanie systemu operacyjnego Android do ustawień domyślnych (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Przywróć" i stuknij ją. Teraz wybierz akcję, którą chcesz wykonać:
Przywróć ustawienia" – przywróć wszystkie ustawienia systemowe do domyślnych;
Przywróć ustawienia sieciowe" – przywróć wszystkie ustawienia związane z siecią do domyślnych;
Przywróć dane fabryczne" – przywróć cały system i całkowicie usuń wszystkie zapisane dane.

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz aplikacje, które mają uprawnienia administratora:

Jeśli złośliwa aplikacja uzyska uprawnienia administratora, może poważnie uszkodzić system. Aby urządzenie było jak najbardziej bezpieczne, należy zawsze sprawdzać, które aplikacje mają takie uprawnienia i wyłączać te, które nie powinny.

Wyłączanie aplikacji na Androida z uprawnieniami administratora (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Blokadę ekranu i bezpieczeństwo" i stuknij ją.

Wyłączanie aplikacji na Androida z uprawnieniami administratora (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Inne ustawienia zabezpieczeń". Stuknij tę opcję, a następnie stuknij „Aplikacje administratora urządzenia".

Wyłączanie aplikacji na Androida z uprawnieniami administratora (krok 3)

Zidentyfikuj aplikacje, które nie powinny mieć uprawnień administratora. Stuknij je, a następnie stuknij „WYŁĄCZ".

Często zadawane pytania (FAQ)

Mój komputer jest zainfekowany malware VajraSpy. Czy trzeba sformatować urządzenie pamięci masowej, aby się go pozbyć?

Chociaż formatowanie urządzenia pamięci masowej może być metodą usunięcia złośliwego oprogramowania VajraSpy, należy pamiętać, że takie podejście wiąże się z całkowitą utratą danych. Aby uzyskać bardziej ostrożne i mniej drastyczne rozwiązanie, zaleca się użycie dedykowanego narzędzia bezpieczeństwa, takiego jak Combo Cleaner.

Jakie są największe problemy, jakie może powodować malware?

Złośliwe oprogramowanie może powodować poważne problemy, w tym naruszenia bezpieczeństwa danych, kradzież tożsamości, straty finansowe, niestabilność systemu, szyfrowanie danych i nieautoryzowany dostęp do poufnych informacji.

Jaki jest cel złośliwego oprogramowania VajraSpy?

Malware VajraSpy zostało stworzone z myślą o ukierunkowanym szpiegostwie na urządzeniach z Androidem, a jego celem jest potajemne zbieranie poufnych informacji, takich jak kontakty, pliki, dzienniki połączeń, wiadomości, przechwytywanie naciśnięć klawiszy i innych (w zależności od zaatakowanej aplikacji). Działając jako trojan dostępu zdalnego (RAT), zapewnia nieautoryzowany dostęp podmiotom zagrażającym.

Jak VajraSpy przeniknął do mojego urządzenia?

VajraSpy prawdopodobnie przeniknął do twojego urządzenia poprzez pobranie i instalację zastraszonych aplikacji, podszywając się pod legalne narzędzia do przesyłania wiadomości. Początkowy wektor mógł pochodzić z aplikacji uzyskanych z Google Play lub z nieoficjalnych źródeł.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed malware?

Combo Cleaner ma możliwość zidentyfikowania i usunięcia prawie wszystkich infekcji złośliwym oprogramowaniem. Zaawansowane malware ma tendencję do ukrywania się w głębi systemu. Dlatego konieczne jest wykonanie pełnego skanowania systemu w celu kompleksowego wykrycia i usunięcia.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Trojan zdalnego dostępu VajraSpy kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Trojan zdalnego dostępu VajraSpy na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.