FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać strony Re-captha-version przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by re-captha-version
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest re-captha-version?

Po sprawdzeniu ustaliliśmy, że wersja re-captha obejmuje zbiór domen zawierających różnice numeryczne w ich adresach URL. Na przykład re-captha-version-2-11[.]top i re-captha-version-2-13[.]top są przykładem tego wzorca. Głównym celem wszystkich tych witryn jest oszukanie odwiedzających, aby wyrazili zgodę na otrzymywanie powiadomień.

Reklama re-captha-version

Szczegółowe informacje o stronach re-captha-version

Witryny re-captha-version mają różny wygląd, na przykład wyświetlają wprowadzające w błąd komunikaty instruujące odwiedzających, aby kliknęli przycisk „Allow" w celu sprawdzenia, czy nie są robotami (aby przejść przez CAPTCHA) lub obejrzeli film za pomocą fałszywego odtwarzacza wideo. We wszystkich przypadkach celem tych witryn jest nakłonienie odwiedzających do umożliwienia im wysyłania powiadomień.

Nie można ufać witrynom korzystającym z przynęty na kliknięcia lub innych zwodniczych metod w celu uzyskania pozwolenia na wyświetlanie powiadomień i nigdy nie należy udzielać takiego pozwolenia. Z reguły powiadomienia pochodzące z takich stron kierują użytkowników do innych niewiarygodnych i potencjalnie złośliwych witryn.

Powiadomienia te mogą otwierać strony phishingowe imitujące legalne witryny, których celem jest nakłonienie użytkowników do ujawnienia poufnych informacji, takich jak nazwy użytkowników, hasła lub dane finansowe. Mogą także brać udział w oszustwach związanych z pomocą techniczną, namawiając użytkowników do zadzwonienia pod fałszywy numer pomocy technicznej lub podania danych osobowych.

Co więcej, takie powiadomienia mogą kierować użytkowników do złośliwych witryn przeznaczonych do dystrybucji malware lub zwodniczych witryn tworzonych w celu nakłonienia użytkowników do subskrypcji usług premium lub dokonania niezamierzonych zakupów. Niektóre powiadomienia mogą utrwalić oszustwo, prowadząc użytkowników do klikania wprowadzających w błąd treści lub angażowania się w zwodnicze działania.

Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby nie ufać żadnej ze stron zawierających re-captha-version ani nie wyrażać zgody na otrzymywanie od nich powiadomień. Innym powodem, dla którego należy unikać odwiedzania takich stron, jest to, że mogą one przekierowywać użytkowników do innych wprowadzających w błąd witryn.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by re-captha-version
Typ zagrożenia Reklamy z powiadomieniami push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Obserwowane domeny re-captha-version-2-11[.]top, re-captha-version-2-13[.]top, re-captha-version-3-21[.]top, re-captha-version-3-23[.]top, re-captha-version-3-25[.]top, re-captha-version-3-27[.]top, re-captha-version-3-45[.]top i inne
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (oprogramowanie reklamowe)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki – problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Wniosek

Większość tych stron zawiera kuszące treści lub komunikaty będące przynętami do kliknięcia, instruujące użytkowników, aby kliknęli przycisk „Allow" pod pretekstem udowodnienia swojego człowieczeństwa lub uzyskania dostępu do określonych treści. Po udzieleniu pozwolenia konsekwencje mogą sięgać od zalewu użytkowników niechcianymi reklamami i fałszywymi monitami o subskrypcję, aż po kierowanie ich do złośliwych witryn lub angażowanie się w działania naruszające prywatność.

Przykładami podobnych witryn są nvideas[.]site, bestpenad[.]com i ptbqre[.]com.

Jak re-captha-version uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Aby wyświetlać powiadomienia, witryny uzyskują zgodę użytkowników poprzez takie działania, jak kliknięcie przycisku „Allow" dostępnego w przeglądarce. Dlatego witryna w wersji re-captha lub wiele witryn wyświetla powiadomienia, ponieważ uzyskała wymagane pozwolenie.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Unikaj klikania takich opcji, jak „Zezwól", „Zezwalaj na powiadomienia" lub podobnych przycisków podczas odwiedzania podejrzanych witryn. Zamiast tego odrzucaj żądania powiadomień z niezaufanych witryn, wybierając opcje takie jak „Blokuj", „Blokuj powiadomienia" lub podobne opcje oferowane przez twoją przeglądarkę. Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny re-captha-version-2-13[.]top (GIF):

Wygląd oszustwa re-captha-version (GIF)

Zrzut ekranu re-captha-version-3-23[.]top:

Wygląd re-captha-version-3-23.top

Zrzut ekranu re-captha-version-3-27[.]top:

Wygląd re-captha-version-3-27.top

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego w prawym dolnym rogu pulpitu widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez witryny re-captha-version?

Aby otrzymywać powiadomienia przeglądarki ze strony internetowej, musisz wyrazić zgodę, wskazując, że prawdopodobnie odwiedziłeś co najmniej jedną z witryn re-captha-version i udzieliłeś jej niezbędnego pozwolenia.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Samo kliknięcie powiadomienia jest nieszkodliwe. Jednak strony internetowe, do których prowadzą te powiadomienia, mogą stanowić zagrożenie.

Czy re-captha-version jest wirusem?

Strony internetowe takie jak re-captha-version nie są klasyfikowane jako wirusy. Zamiast tego funkcjonują jako narzędzia do propagowania różnych oszustw lub promowania potencjalnie szkodliwych aplikacji i stron.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy re-captha-version, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Z pewnością Combo Cleaner przeprowadzi dokładne skanowanie twojego komputera i cofnie wszystkie uprawnienia przyznane określonej witrynie. Dodatkowo wdroży środki blokujące dalszy dostęp do tej witryny. Żadne dodatkowe kroki nie będą konieczne.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by re-captha-version kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by re-captha-version na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.