FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez fałszywe witryny „Avira Security”

Znany również jako: Witryna oszustwa „Avira Security”
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „Avira Security"?

Nasi badacze odkryli oszustwo „Avira Security" podczas sprawdzania podejrzanych witryn internetowych. Jest ono przedstawiane jako program antywirusowy Avira, który wykrywa różne zagrożenia na urządzeniach odwiedzających. Należy podkreślić, że treść ta jest fałszywa i nie jest w żaden sposób powiązana z faktyczną firmą Avira Operations GmbH.

Oszustwo Avira Security

Przegląd oszustwa „Avira Security"

Oszustwo „Avira Security" podszywa się pod interfejs programu antywirusowego Avira. Polega na fałszywym skanowaniu systemu, który wykrywa różne zagrożenia na urządzeniu odwiedzającego, w tym: 110 ataków hakerskich na przeglądarkę Chrome, 71 naruszeń prywatności, 3 infekcje złośliwym oprogramowaniem itp.

Jak wspomniano wcześniej, wszystkie te twierdzenia są fałszywe i nie są powiązane z prawdziwą Avirą. Dodatkowo należy podkreślić, że żadna witryna nie jest w stanie wykryć zagrożeń ani problemów występujących w systemach odwiedzających. Dlatego wszystko, co wysuwa takie twierdzenia – to oszustwa.

Zazwyczaj ten model oszustwa służy do promowania zawodnego, szkodliwego, a nawet złośliwego oprogramowania. W większości przypadków oszustwa te rozpowszechniają fałszywe antywirusy, adware, porywacze przeglądarki i PUA (potencjalnie niechciane aplikacje). Odkryliśmy nawet takie oszustwa rozsyłające trojany, ransomware i inne malware.

W niektórych przypadkach oszustwa mogą przekierowywać do oficjalnych witryn zawierających legalne oprogramowanie lub usługi. Należy jednak zauważyć, że ta promocja jest prowadzona przez oszustów, którzy wykorzystują programy partnerskie zawierające treści w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Podsumowując, ufając oszustwu takiemu jak „Avira Security" – użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów prywatności, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Witryna oszustwa „Avira Security”
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Antywirus Avira wykrył różne zagrożenia na urządzeniu odwiedzającego.
Przebranie Avira
Powiązane domeny jipers[.]live
Nazwy wykrycia (jipers[.]live) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (jipers[.]live) 164.90.204.4
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy w okienkach pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, fałszywe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady podobnych oszustw

Przeanalizowaliśmy tysiące oszustw internetowych, "Aura Antivirus Protection", "McAfee - TROJAN_2022 And Other Viruses Detected", "Your System Is Seriously Damaged" i "McAfee - Your Card Payment Has Failed!" to tylko kilka przykładów podobnych do „Avira Security".

Internet jest pełen zwodniczych i złośliwych treści. Popularne modele oszustw obejmują: alerty wirusowe, ostrzeżenia o błędach, loterie, prezenty itp. Ze względu na to, jak powszechne i dobrze przygotowane mogą być oszustwa internetowe – zdecydowanie zalecamy zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Dostęp do oszukańczych witryn można uzyskać za pośrednictwem stron korzystających z fałszywych sieci reklamowych; można je otworzyć natychmiastowo po uzyskaniu dostępu lub podczas interakcji z hostowaną treścią (np. kliknięcia przycisków, pól wprowadzania tekstu, łączy itp.). Natrętne reklamy i spamowe powiadomienia przeglądarki i są również wykorzystywane do promowania oszustw internetowych.

Ponadto błędne wpisanie adresu witryny internetowej (URL) może skutkować przekierowaniem (lub łańcuchem przekierowań prowadzącym) na zwodniczą stronę internetową. Adware również wspiera oszustwa, tj. wyświetlając reklamy promujące oszustwa lub wymuszając otwarcie witryn, które je obsługują.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Zdecydowanie zalecamy zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ fałszywe i złośliwe treści online zwykle wydają się uzasadnione i nieszkodliwe. Odradzamy korzystanie z witryn oferujących pirackie programy/multimedia lub inne podejrzane usługi (np. nielegalne przesyłanie strumieniowe/pobieranie, torrentowanie itp.), ponieważ zwykle zarabiają na nich za pośrednictwem nieuczciwych sieci reklamowych.

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki – nie zezwalaj na ich wyświetlanie podejrzanym stronom internetowym (tzn. nie klikaj „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zamiast tego odrzucaj prośby o udzielenie pozwolenia na wyświetlanie powiadomień (tj. wybieraj „Blokuj", „Blokuj powiadomienia" itp.) lub całkowicie je ignoruj. Ponadto zwracaj uwagę na adresy URL i ostrożnie je wprowadzaj.

Aby zapobiec przedostawaniu się do urządzenia dołączonych i szkodliwych treści – pobieraj produkty wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł i ostrożnie podchodź do instalacji (np. czytaj warunki, przeglądaj dostępne opcje, korzystaj z „Własnych"/„Zaawansowanych" ustawień i rezygnuj ze wszystkich dodatków).

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Tekst prezentowany w oszustwie „Avira Security":

Avira Security


Privacy (3)


Browser Chrome 110 hacked
71 privacy breaches
Connection unsafe


Viruses (3)


Trojan_2022 detected
Malware
Spyware


Network Threats (1)


Public network access


[Fix issues] [Ignore]

Wygląd oszustwa pop-up „Avira Security" (GIF):

Wygląd oszustwa Avira Security (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo typu pop-up?

Oszustwa typu pop-up to wiadomości mające na celu nakłonienie użytkowników do wykonania określonych działań. Przykładowo ofiary można zwabić/przestraszyć, aby zadzwoniły na fałszywe linie wsparcia, dokonały transakcji pieniężnych, ujawniły prywatne informacje, pobrały/zainstalowały oprogramowanie, kupiły produkty, subskrybowały usługi itd.

Jaki jest cel oszustwa typu pop-up?

Oszustwa typu pop-up mają na celu generowanie przychodów. Cyberprzestępcy mogą czerpać zyski, zdobywając fundusze poprzez oszustwo, sprzedaż lub nadużywanie danych ofiar, promowanie treści, dystrybucję złośliwego oprogramowania itd.

Podałem swoje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez oszustwo. Co powinienem zrobić?

Jeśli ujawniłeś dane logowania do swojego konta, zmień hasła do wszystkich potencjalnie zagrożonych kont i niezwłocznie skontaktuj się z ich oficjalnym wsparciem. A jeśli podałeś inne prywatne informacje (np. dane dowodu osobistego, numery kart kredytowych itp.) – natychmiast skontaktuj się z odpowiednimi służbami.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa typu pop-up są promowane na różnych zwodniczych witrynach. Większość użytkowników uzyskuje dostęp do takich stron poprzez przekierowania spowodowane przez witryny korzystające z fałszywych sieci reklamowych, błędnie wpisane adresy URL, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami typu pop-up?

Combo Cleaner może skanować odwiedzane strony internetowe i wykrywać fałszywe/złośliwe. Jeśli zatem wejdziesz na taką stronę – zostaniesz natychmiast ostrzeżony, a dalszy dostęp do strony zostanie zablokowany.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Witryna oszustwa „Avira Security” kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Witryna oszustwa „Avira Security” na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.