FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez takie strony, jak „McAfee - Your Card Payment Has Failed!"

Znany również jako: Oszukańcza witryna „McAfee - Your Card Payment Has Failed!"
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „McAfee - Your Card Payment Has Failed!"?

Nasi badacze odkryli oszukańczy komunikat „McAfee - Your Card Payment Has Failed!" podczas sprawdzania witryn korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych. Twierdzi, że antywirus McAfee wygasł z powodu nieudanej płatności cyklicznej. Zachęcają użytkowników do rozwiązania tego problemu i ochrony wrażliwych urządzeń.

W większości przypadków ten model oszustwa jest używany do nakłaniania użytkowników do pobrania/zainstalowania i/lub zakupu (prawdopodobnie podejrzanych) produktów. Należy podkreślić, że zarówno program antywirusowy McAfee, jak i jego twórcy - McAfee Corp. - nie są powiązani z tym oszustwem.

Oszustwo McAfee - Your Card Payment Has Failed!

Przegląd oszustwa „McAfee - Your Card Payment Has Failed!"

Pierwsze słowa oszustwa informują odwiedzających witrynę, że ich płatność kartą nie powiodła się. Dalej wyszczególniono, że rzekoma powtarzająca się płatność za subskrypcję antywirusa McAfee wygasła. To twierdzenie zostanie złożone przez oszustwo niezależnie od tego, czy użytkownicy kiedykolwiek kupili ten program antywirusowy.

Odwiedzający są następnie informowani, że bez aktywnego programu antywirusowego ich urządzenia są podatne na infekcje wirusami i malware, co – choć faktycznie poprawne – nie sprawia, że inne twierdzenia oszusta są mniej fałszywe.

Użytkownicy są proszeni o dokonanie płatności, która rzekomo zostanie obniżona o 50%, ponieważ są stałymi klientami. Na stronie znajduje się również licznik czasu odliczający czas do momentu, gdy oferta stanie się nieważna.

Zwykle oszustwa wykorzystujące ten model promują podejrzane, oszukańcze i złośliwe oprogramowanie, np. fałszywe narzędzia antywirusowe, adware, porywacze przeglądarki i różne PUA (potencjalnie niechciane aplikacje). W rzadkich przypadkach oszukańcze treści tego rodzaju dystrybuują trojany, ransomware i inne malware.

Kiedy sprawdziliśmy „McAfee - Your Card Payment Has Failed!", przekierowywało nas do oficjalnej strony płatności McAfee. Nie oznacza to jednak, że ta promocja została zatwierdzona przez McAfee Corp. Oszuści często wykorzystują programy partnerskie zawierające oryginalne produkty w celu uzyskania nielegalnych prowizji za promocję.

Obietnica zniżki jest prawdopodobnie przynętą mającą na celu zwabienie użytkowników do kliknięcia linku podanego przez „McAfee - Your Card Payment Has Failed!". Należy wspomnieć, że nie ma gwarancji, że oszustwo będzie nadal przekierowywało na stronę McAfee. Może przekierowywać do strony phishingowej lub rozpowszechniającej malware, która może być kompetentnie zamaskowana jako witryna McAfee.

Należy również zauważyć, że żadna witryna nie jest w stanie wykryć zagrożeń ani problemów na urządzeniach odwiedzających. Dlatego też każda, która tak twierdzi, jest oszustwem.

Podsumowując, ufając oszustwom, takim jak „McAfee - Your Card Payment Has Failed!" użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszukańcza witryna „McAfee - Your Card Payment Has Failed!"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Ponowna płatność za program antywirusowy McAfee nie powiodła się, a subskrypcja wygasła.
Powiązane domeny catus[.]click
Nazwy wykrycia (catus[.]click) alphaMountain.ai (podejrzana), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (catus[.]click) 159.223.207.102
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady podobnych oszustw

Przeanalizowaliśmy tysiące oszustw internetowych, a "Your Computer May Be At Risk With An Expired McAfee License", "Your antivirus protection has expired", "McAfee Total Protection has expired" i "Your Antivirus Has Expired" to tylko kilka przykładów twierdzeń, że oprogramowanie antywirusowe McAfee wygasło.

Internet jest pełen oszukańczych treści zawierających różne fałszywe twierdzenia w celu zdobycia, a następnie nadużycia zaufania użytkowników. Oszustwa mogą próbować nakłonić ofiary do pobrania/zainstalowania aplikacji, zakupu produktów/usług, ujawnienia prywatnych informacji, dokonania transakcji pieniężnych itd.

Ze względu na rozpowszechnienie tych treści w sieci zdecydowanie zalecamy zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Dostęp do oszukańczych witryn można uzyskać za pośrednictwem stron internetowych korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych. Można wymusić otwarcie zwodniczej witryny w momencie wejścia na nieuczciwą stronę lub podczas interakcji z hostowaną zawartością (np. przyciskami, linkami, polami wprowadzania tekstu, reklamami itp.).

Natrętne reklamy i spamowe powiadomienia przeglądarki również promują oszustwa internetowe. Błędna pisownia domeny witryny (adresu URL) może również spowodować przekierowanie do oszukańczej witryny. Ponadto adware może promować te treści za pomocą reklam lub wymuszonego otwierania stron internetowych, które je uruchamiają.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Odradzamy korzystanie ze stron oferujących pirackie produkty lub inne podejrzane usługi (np. nielegalne przesyłanie strumieniowe/pobieranie, torrentowanie itp.), ponieważ takie witryny zwykle zarabiają za pomocą nieuczciwych sieci reklamowych.

Aby uniknąć otrzymywania podejrzanych/szkodliwych powiadomień przeglądarki nie pozwalaj na ich wyświetlanie przez podejrzane strony internetowe (tj. nie klikaj „Zezwól", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zamiast tego ignoruj lub odrzucaj prośby o wyświetlanie powiadomień (tj. naciśnij „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Zalecamy zwracanie uwagi na adresy URL i ostrożne wprowadzanie ich. Aby zapobiec infiltracji niechcianego/złośliwego oprogramowania do systemu, pobieraj je wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów i ostrożnie podchodź do instalacji (np. czytając warunki, sprawdzając możliwe opcje, rezygnując z dodatków itp.).

Zalecamy również zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ fałszywe i niebezpieczne treści online zwykle wydają się uzasadnione i nieszkodliwe. Przykładowo natrętne reklamy mogą wyglądać zwyczajnie, ale przekierowywać do bardzo podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, phishingiem, promującymi oszustwa itp.).

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Tekst prezentowany w oszustwie „McAfee - Your Card Payment Has Failed!":

Your card payment has failed!


Recurring payment has failed and your antivirus subscription of McAfee Total Protection has expired on December 3, 2022.


After the expiry date has passed your computer will become susceptible to many different virus threats and hackers attacks.


Your antivirus is not active. PC is unprotected and exposed to viruses and other malwares.


Please continue to next page and finish your payment


As a previous customer, you are eligible for discount: 50% OFF


This offer will expire in:


3 mins 43 secs


Renew Subscription


Windows® | macOS® | Android™ | iOS®

Wygląd oszustwa pop-up „McAfee - Your Card Payment Has Failed!" (GIF):

Wygląd oszustwa McAfee - Your Card Payment Has Failed! (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wykonania określonych działań przy użyciu różnych oszukańczych twierdzeń. Ofiary mogą zostać oszukane w celu dokonania transakcji pieniężnych, zakupu produktów lub usług, pobrania/zazinstalowania usługa, dzwonienia na fałszywe linie wsparcia, ujawniania prywatnych danych itd.

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Okienka pop-up mają na celu wyłącznie generowanie przychodów kosztem ofiar. Główne metody zarabiania obejmują: otrzymywanie funduszy poprzez oszustwo, promowanie oprogramowania/produktów/usług, wykorzystywanie lub sprzedaż wrażliwych informacji oraz rozpowszechnianie malware.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa pop-up są promowane na nieuczciwych witrynach. Większość użytkowników uzyskuje dostęp do takich witryn za pośrednictwem przekierowań spowodowanych błędnie wpisanymi adresami URL, stron korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowych powiadomień przeglądarki, natrętnych reklam lub zainstalowanego adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami w okienkach pop-up?

Combo Cleaner może przeskanować każdą odwiedzaną witrynę i poinformować cię, jeśli jest podejrzana, oszukańcza lub złośliwa (w tym te, które promują oszustwa). Jeśli wejdziesz na podejrzaną stronę, zostaniesz natychmiast ostrzeżony, a dalszy dostęp do strony zostanie zablokowany.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszukańcza witryna „McAfee - Your Card Payment Has Failed! kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszukańcza witryna „McAfee - Your Card Payment Has Failed!" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.