FacebookTwitterLinkedIn

Jak uniknąć zostania oszukanym przez takie oszustwa, jak „Brad Garlinghouse Crypto Giveaway"

Znany również jako: Oszustwo Brad Garlinghouse Crypto Giveaway
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „Brad Garlinghouse Crypto Giveaway"?

Po ocenie witryny nasz zespół ustalił, że promuje ona oszukańcze rozdanie nagród. Oszuści często wykorzystują strony internetowe zawierające wprowadzające w błąd komunikaty pop-up lub porównywalną treść, aby nakłonić odwiedzających do ujawnienia poufnych szczegółów, dokonania transakcji finansowych lub zaangażowania się w inne działania.

Oszustwo Brad Garlinghouse Crypto Giveaway

Szczegółowe informacje o „Brad Garlinghouse Crypto Giveaway"

To oszustwo związane z rozdawaniem prezentów twierdzi, że jest to masowe rozdanie XRP, zorganizowane przez Fundację Ripple, którego koordynatorem jest Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple. Sugeruje, że uczestnicy mogą otrzymać część 100 000 000 XRP, klikając oficjalny link podany na stronie.

Oszustwo ma na celu wywołanie poczucia pilności i podekscytowania, sugerując, że to rozdanie jest wyjątkowym świętem i dziękując społeczności za wsparcie. Należy jednak pamiętać, że jest to klasyczne oszustwo związane z rozdawaniem prezentów.

Podany link prawdopodobnie prowadzi do fałszywej witryny, na której ofiary mogą zostać poproszone o podanie swoich danych osobowych, w tym danych logowania do portfela, a nawet szczegółów płatności, co naraża je na ryzyko kradzieży tożsamości, oszustw finansowych lub innych złośliwych działań.

W rzeczywistości legalne rozdawanie kryptowalut odbywa się zwykle oficjalnymi kanałami i ogłaszane w sposób przejrzysty, a nie za pośrednictwem niechcianych e-maili lub wiadomości. Użytkownicy powinni zachować ostrożność i unikać klikania podejrzanych linków lub podawania danych osobowych w odpowiedzi na takie oferty.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo Brad Garlinghouse Crypto Giveaway
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Uczestnicy mogą otrzymać udział w wysokości 100 000 000 XRP
Przebranie Prawdziwy konkurs z rozdaniem kryptowaluty
Adres portfela kryptowalutowego cyberprzestępców rJ1ZcMbvEatx82j2d3vcvR7HcfLoWAjnu3 (XRP)
Powiązana domena ripplex2[.]net
Nazwy wykrycia (ripplex2[.]net) ESET (podejrzany), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy w okienkach pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, fałszywe reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Oszustwa te często udają legalne rozdawanie kryptowalut lub promocje, wykorzystując znane osobistości i nazwy organizacji w celu uzyskania wiarygodności. Wabią ofiary obietnicami znacznych nagród w postaci kryptowalut w zamian za kliknięcie linków lub podanie danych osobowych.

W rzeczywistości ich celem jest kradzież danych osobowych, szczegółów portfela kryptowalutowego, a nawet pieniędzy od niczego niepodejrzewających ofiar. Ważne jest, aby zachować ostrożność w przypadku niechcianych ofert i zweryfikować legalność takich promocji za pośrednictwem oficjalnych kanałów, aby uniknąć padnięcia ofiarą oszustw związanych z rozdawaniem kryptowalut.

Przykładami podobnych oszustw są "Apple Crypto Giveaway", "Mr Beast GIFT CARDS GIVEAWAY" i "Bittrex Crypto Giveaway".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Użytkownicy mogą znaleźć się na wprowadzających w błąd witrynach za pośrednictwem różnych dróg internetowych. Interakcja ze zwodniczymi lub wprowadzającymi w błąd reklamami internetowymi, zwłaszcza tymi, które w kuszący sposób twierdzą o łatwych zarobkach lub bezpłatnych nagrodach, może prowadzić użytkowników do tego typu stron internetowych.

Co więcej, użytkownicy mogą niechcący otworzyć złośliwe linki znajdujące się w e-mailach, wiadomościach w mediach społecznościowych lub zainfekowanych witrynach, co powoduje przekierowanie do zwodniczych witryn. Ponadto w wynikach wyszukiwania mogą czasami pojawiać się zwodnicze strony internetowe, wykorzystujące popularne zapytania i słowa kluczowe w celu zwabienia niczego niepodejrzewających użytkowników.

W niektórych przypadkach podejrzane rozszerzenia przeglądarki, takie jak aplikacje z reklamami, mogą zmuszać przeglądarki do przekierowywania użytkowników na zwodnicze strony.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Zachowaj ostrożność, gdy napotkasz nieoczekiwane oferty, które wydają się zbyt kuszące, zwłaszcza gdy przychodzą pocztą elektroniczną lub w mediach społecznościowych. Zweryfikuj autentyczność takich ofert, odwiedzając oficjalne strony internetowe lub bezpośrednio kontaktując się z zaufanymi źródłami, zamiast klikać podane linki. Zwróć szczególną uwagę na adresy URL witryn, ponieważ oszustwa często wykorzystują błędnie wpisane lub podejrzane adresy.

Korzystaj z renomowanych wyszukiwarek, takich jak Google, Bing lub Yahoo, ponieważ są one bardziej skłonne do usuwania szkodliwych witryn z wyników wyszukiwania. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „Brad Garlinghouse Crypto Giveaway" (GIF):

Wygląd oszustwa Brad Garlinghouse Crypto Giveaway

Tekst w tym oszustwie:

Brad Garlinghouse 100,000,000 #XRP Annual Airdrop!

LIVE
RIPPLE FOUNDATION
HUGE XRP EVENT
LIVE AIRDROP
Brad Garlinghouse

To celebrate our recent legal win against the SEC, we are having a 100,000,000 XRP giveaway. Nothing we do at Ripple would be possible without our community, and this is just a part of our efforts to assert that.

If you want to participate, it is simple to do. Just navigate to the XRP airdrop portal below to learn more:

Click this — official link to get XRP
Note: All persons are able to participate, including those in the United States. The competition will last until the entirety of the 100,000,000 XRP held in the airdrop-funds have been released. If you are late, your XRP will be instantly refunded.

Thanks,

Brad Garlinghouse

Zrzut ekranu strony instrukcji transakcji z witryny oszustwa „Brad Garlinghouse Crypto Giveaway":

Instrukcje transakcji kryptowalutowej oszustwa POP-UP Brad Garlinghouse Crypto Giveaway

Prezentowany na niej tekst:

100,000,000 XRP Airdrop
To verify your address, just send from 1,000 to 5,000,000 XRP to the address below and get from 2,000 to 10,000,000 XRP (x2 back!)

rJ1ZcMbvEatx82j2d3vcvR7HcfLoWAjnu3

DESTINATION TAG: 7777777

Click/tap to copy the address!


Waiting for your transaction...

1. To make a transaction, you can use any wallet that supports XRP.

2. For example, to get 10,000 XRP, send 5,000 XRP. You can use any wallet or exchange of choice to send XRP.

3. Once we receive your identifying transaction, we will immediately send the requested amount back to you.

BONUS SYSTEM:
If you send 10,000+ XRP you will get 20,000+ XRP + 25% BONUS
If you send 50,000+ XRP you will get 100,000+ XRP + 35% BONUS
If you send 100,000+ XRP you will get 200,000+ XRP + 50% BONUS

Still waiting for transaction? Click HERE!

Every participant who is late gets their XRP immediately sent back - you won't lose anything.

XRP remaining:

55,371,469 / 100,000,000
Transactions for address: rJ1ZcMbvEatx82j2d3vcvR7HcfLoWAjnu3

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo związane z rozdawaniem prezentów?

Oszustwo związane z rozdawaniem prezentów obejmuje oszukańczą taktykę, polegającą na tym, że oszuści fałszywie zapewniają o wartościowych nagrodach lub nagrodach dla osób fizycznych, które mogą obejmować przedmioty takie jak kryptowaluta, karty podarunkowe lub pieniądze.

Jaki jest cel oszustwa związanego z rozdawaniem prezentów?

Głównymi celami oszustw związanych z rozdawaniem pieniędzy jest oszukiwanie osób fizycznych, zbieranie danych osobowych, rozprzestrzenianie się na dodatkowe ofiary, a nawet rozpowszechnianie malware.

Dlaczego natrafiam na fałszywe prezenty/strony internetowe oferujące oszustwa?

Oszuści reklamują fałszywe prezenty za pośrednictwem różnych kanałów, w tym mediów społecznościowych, nieoczekiwanych wiadomości e-mail, fałszywych witryn internetowych, zwodniczych reklam, okienek pop-up i forów internetowych. Czasami wykorzystują oprogramowanie reklamowe lub porównywalne do propagowania swoich oszustw.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed stronami z oszustwami?

Combo Cleaner został zaprojektowany tak, aby przeprowadzać kompleksowe skanowanie każdej strony internetowej, do której wchodzisz, z możliwością identyfikowania złośliwych. Dotyczy to również stron internetowych zaprojektowanych w celu przeprowadzania oszustw, w wyniku czego otrzymasz natychmiastowe ostrzeżenie i dostęp zostanie ograniczony.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo Brad Garlinghouse Crypto Giveaway kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo Brad Garlinghouse Crypto Giveaway na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.