FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie fałszywe konkursy, jak „Mr Beast GIFT CARDS GIVEAWAY”

Znany również jako: Oszustwo Mr Beast GIFT CARDS GIVEAWAY
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „Mr Beast GIFT CARDS GIVEAWAY"?

Nasz zespół zbadał tę stronę i stwierdził, że zawiera ona zwodniczą wiadomość, która twierdzi, że użytkownicy kwalifikują się do darmowego prezentu. Nie jest to prawdziwy prezent, a oszuści próbują zbierać dane osobowe w złośliwych celach, takich jak kradzież tożsamości, spamowanie lub sprzedawanie informacji innym przestępcom.

Oszustwo Mr Beast GIFT CARDS GIVEAWAY

Szczegółowe informacje o oszustwie „Mr Beast GIFT CARDS GIVEAWAY"

Ta oszukańcza strona z prezentami twierdzi, że oferuje różne karty podarunkowe, w tym Xbox, Roblox, PSN, Google Play, Amazon i Walmart, o wartości 100 $ każda. Strona podkreśla, że są to cyfrowe karty podarunkowe i wielokrotnie powtarza ofertę, aby zachęcić użytkowników.

Strona oszustwa stwarza również poczucie pilności, wyświetlając licznik czasu wskazujący, że nagroda wygaśnie w określonym czasie. Jest to jednak typowa taktyka stosowana przez oszustów, aby nakłonić użytkowników do podjęcia działania bez krytycznej oceny zasadności promocji.

Celem tego fałszywego prezentu jest nakłonienie użytkowników do podania danych osobowych lub wykonania określonych działań, które przynoszą korzyści oszustom. Jest prawdopodobne, że oszuści używają tej strony do uzyskiwania adresów e-mail, numerów telefonów, a nawet informacji finansowych, które mogą później zostać wykorzystane do różnych złośliwych działań, w tym phishingu, kradzieży tożsamości lub sprzedaży danych innym cyberprzestępcom.

W rzeczywistości nie rozdaje się żadnych kart podarunkowych, a użytkownicy powinni zachować ostrożność i unikać angażowania się w takie oszustwa, aby chronić swoje dane osobowe i uniknąć potencjalnych szkód.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo Mr Beast GIFT CARDS GIVEAWAY
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica Odwiedzający mogą otrzymać bezpłatne karty podarunkowe
Przebranie Prawdziwy konkurs
Powiązane domeny freefastgenerator[.]xyz, beastgiveaway[.]com
Nazwy wykrycia (freefastgenerator[.]xyz) Fortinet (spam), Forcepoint ThreatSeeker (podejrzany), Seclookup (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (beastgiveaway[.]com) CRDF (złośliwy), Yandex Safebrowsing (phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Zwykle takie oszustwa wykorzystują kuszące oferty, takie jak bezpłatne karty podarunkowe, nagrody lub ekskluzywne oferty, aby przyciągnąć ofiary i sprawić, by uwierzyły, że dostają coś wartościowego za darmo. Wiele z tych oszustw stwarza poczucie pilności lub ograniczonych ram czasowych, aby wywrzeć na ofiarach presję na podjęcie natychmiastowych działań bez dokładnego rozważenia zasadności oferty.

Ogólnie rzecz biorąc, wspólnym wątkiem tych oszustw jest ich zamiar oszukiwania i manipulowania użytkownikami w celu ujawnienia danych osobowych lub podjęcia działań, które przynoszą korzyści oszustom, jednocześnie narażając ofiary na różne formy wykorzystywania i oszustwa.

Przykładami podobnych oszustw są "Bittrex Crypto Giveaway", "Andrew Tate Crypto Giveaway" i "FIFA Crypto Giveaway".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę

Oszuści wysyłają masowe e-maile do dużej liczby odbiorców, podszywając się pod legalne firmy lub organizacje, kusząc ich obietnicami darmowych upominków lub nagród. Ich e-maile zawierają linki, które kierują użytkowników do oszukańczych stron.

Ponadto użytkownicy mogą napotkać reklamy pop-up podczas przeglądania internetu, twierdząc, że wygrali nagrodę lub oferując bezpłatne karty podarunkowe. Kliknięcie tych reklam może prowadzić użytkowników do oszukańczych stron. Oszuści wykorzystują również platformy mediów społecznościowych do promowania swoich fałszywych upominków, często tworząc posty z atrakcyjnymi ofertami i linkami do oszukańczych stron.

Powiadomienia z podejrzanych stron są również wykorzystywane do promowania podejrzanych witryn, w tym fałszywych prezentów.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Przed kliknięciem jakichkolwiek linków lub reklam sprawdź legalność witryny lub firmy. Powstrzymaj się od klikania linków wyświetlanych w niechcianych wiadomościach e-mail, z nieznanych źródeł lub w reklamach pop-up. Nie zezwalaj podejrzanym witrynom na wyświetlanie powiadomień. Pobieraj aplikacje z wiarygodnych źródeł (takich jak oficjalne strony internetowe i sklepy) oraz usuwaj podejrzane aplikacje z przeglądarki lub komputera.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „Mr Beast GIFT CARDS GIVEAWAY” (GIF):

Wygląd oszustwa Mr Beast GIFT CARDS GIVEAWAY

Kolejna witryna promująca oszustwo „Mr Beast GIFT CARDS GIVEAWAY”:

Kolejna witryna promująca oszustwo Mr Beast GIFT CARDS GIVEAWAY

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwo w postaci okienek pop-up to zwodnicza taktyka internetowa wykorzystywana przez cyberprzestępców w celu oszukania użytkowników, aby uwierzyli, że napotykają legalne alerty, oferty lub inne wiadomości.

Jaki jest cel oszustwa w okienkach pop-up?

Oszuści mają na celu nakłonienie użytkowników do podjęcia natychmiastowych działań, takich jak kliknięcie linków, podanie danych osobowych lub zadzwonienie pod fałszywe numery pomocy technicznej, co może doprowadzić do kradzieży tożsamości, strat finansowych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania na urządzeniu ofiary.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa pop-up są dystrybuowane za pośrednictwem złośliwych stron internetowych, ale użytkownicy często nie uzyskują do nich bezpośredniego dostępu. Zamiast tego mogą napotkać te oszustwa, gdy zostaną przekierowani przez istniejące złośliwe aplikacje lub podczas odwiedzania stron internetowych korzystających z podejrzanych sieci reklamowych.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami w okienkach pop-up?

Combo Cleaner został specjalnie zaprojektowany do skanowania każdej witryny odwiedzanej przez użytkowników, w tym tych, które mogą być złośliwe lub generować wyskakujące okienka. Ta aplikacja może wykrywać takie szkodliwe witryny i natychmiast ostrzegać użytkowników. Może również ograniczać dostęp do tych witryn, zapewniając użytkownikom ochronę przed oszustwami i malware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo Mr Beast GIFT CARDS GIVEAWAY kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo Mr Beast GIFT CARDS GIVEAWAY na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.