FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak „Error Code:- G-0x80070057"

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego Error Code:- G-0x80070057
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest „Error Code:- G-0x80070057"?

Badając tę stronę, odkryliśmy, że jest ona zamieszana w oszustwo związane z pomocą techniczną, polegające na wyświetlaniu wprowadzających w błąd komunikatów pop-up, aby odwiedzający uwierzyli, że ich komputery mają problemy (są zainfekowane). Ważne jest, aby unikać takich witryn, ponieważ mają one na celu oszukać użytkowników, nawet jeśli użytkownicy zwykle trafiają na nie przypadkowo.

Oszustwo Error Code:- G-0x80070057

Szczegółowe informacje o oszustwie wsparcia technicznego „Error Code:- G-0x80070057"

Na tej oszukańczej stronie pomocy technicznej znajduje się komunikat, który prawdopodobnie pochodzi z „Windows Security Center". Twierdzi, że na urządzeniu użytkownika wykryto wirusy i podaje kod błędu (G-0x80070057). Ostrzeżenie wspomina o wykryciu zagrożenia zidentyfikowanego jako „trojan spyware" i stwierdza, że dane osobowe i finansowe użytkownika są zagrożone, co stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Strona zachęca odwiedzających do skontaktowania się z pomocą techniczną firmy Microsoft pod podanym numerem telefonu (+1-833-492-2413). Głównym celem tego oszustwa związanego z pomocą techniczną jest oszukanie użytkowników, aby uwierzyli, że ich urządzenia są zainfekowane wirusami i złośliwym oprogramowaniem, wywołując poczucie pilności i paniki.

Oszuści chcą wykorzystać obawy użytkowników dotyczące ich danych osobowych i finansowych, podając fałszywy kod błędu i twierdząc, że wykryto krytyczne zagrożenia. Następnie oszustwo zachęca użytkowników do zadzwonienia pod podany numer telefonu pomocy technicznej Microsoft, który jest kontrolowany przez samych oszustów.

Służy to do wyłudzania pieniędzy od użytkowników za pośrednictwem fałszywych usług lub uzyskiwania dostępu do ich systemów, co może prowadzić do kradzieży danych, strat finansowych, infekcji komputerowych i innych złośliwych działań. Kilka przykładów oszustw, w których oszuści wykorzystują legalne narzędzia w celu nakłonienia użytkowników do zapewnienia zdalnego dostępu do ich komputerów, to oszustwa związane z TeamViewer i UltraViewer.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego Error Code:- G-0x80070057
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Na komputerze wykryto zagrożenia
Przebranie Uzasadniony alert od firmy Microsoft
Numer telefonu wsparcia technicznego oszustów +1-833-492-2413
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy w okienkach pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, fałszywe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Zwykle witryny te wyświetlają pilne wiadomości pop-up lub sfabrykowane alerty systemowe, twierdzące, że komputer użytkownika jest nękany przez złośliwe oprogramowanie lub napotyka poważne problemy. Stosują taktykę strachu, aby wywołać natychmiastowe poczucie pilności, wywierając presję na użytkownikach, aby wybrali wyznaczony numer infolinii lub wykonali inne działania.

Co więcej, te fałszywe witryny często wykorzystują dobrze zaprojektowane układy i logo, aby sprawiać wrażenie legalności, co komplikuje zadanie odróżnienia ich od autentycznych usług wsparcia technicznego. Przykładami podobnych oszukańczych schematów są "!!Dridex007!! Malware Detected", "Virus Has Been Detected On Your Device" i "!!Rootkit!! Malware Detected".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Użytkownicy nieumyślnie natrafiają na fałszywe witryny (w tym z oszustwami związanymi z pomocą techniczną), gdy wchodzą w interakcję ze szkodliwymi reklamami lub okienkami pop-up, które kierują ich do takich witryn, w tym powiadomieniami z niezaufanych stron. E-maile phishingowe mogą również zawierać linki do tych wprowadzających w błąd witryn, wabiąc użytkowników do ich kliknięcia. Co więcej, adware może służyć jako narzędzie do dystrybucji oszustw.

W innych sytuacjach użytkownicy napotykają oszukańcze witryny podczas przeglądania stron powiązanych z nieuczciwymi sieciami reklamowymi. Sieci te często wykorzystują strony internetowe, takie jak nielegalne witryny do strumieniowego przesyłania filmów, platformy torrentowe, witryny z treściami dla dorosłych i podobne miejsca docelowe online.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Unikaj klikania linków w podejrzanych e-mailach lub reklamach na niezaufanych stronach internetowych. Nie zezwalaj podejrzanym stronom na wysyłanie powiadomień. Trzymaj się z daleka od witryn, które mogą mieć połączenia z nieuczciwymi sieciami reklamowymi. Regularnie skanuj swój komputer w poszukiwaniu oprogramowania typu adware i niechcianego oprogramowania.

Podczas pobierania aplikacji trzymaj się oficjalnych stron i zweryfikowanych sklepów. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „Error Code:- G-0x80070057" (GIF):

Wygląd oszustwa Error Code:- G-0x80070057

Tekst prezentowany w jednym z fałszywych okienek pop-up:

Windows Security Center

Virus have been detected on your Device

Error Code:- G-0x80070057
Threats Detected: Trojan Spyware

Your personal and financial information is at risk major security issue.
Contact Microsoft Support: +1-833-492-2413

Microsoft Support [Deny] [Allow]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo typu pop-up?

Oszustwo w postaci okienek pop-up obejmuje oszukańcze wiadomości pop-up, które nieoczekiwanie pojawiają się na ekranie użytkownika i często twierdzą, że komputer został zainfekowany przez malware lub występują problemy. Oszuści wykorzystują te oszustwa, aby oszukać użytkowników do podjęcia określonych działań.

Jaki jest cel oszustwa typu pop-up?

Zamiarem oszustów jest oszukanie użytkowników, aby wybrali podany numer telefonu lub kliknęli szkodliwe linki, co doprowadziłoby do dodatkowego wykorzystania, potencjalnego oszustwa finansowego lub wprowadzenia malware (lub innego niechcianego oprogramowania) do ich systemów.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa typu pop-up pojawiają się na oczach użytkowników, gdy na komputerach instalowane są złośliwe aplikacje lub uzyskują dostęp do witryn internetowych za pośrednictwem fałszywych sieci (np. nielegalnych platform do strumieniowego przesyłania filmów lub witryn z torrentami). Co więcej, oszustwa te mogą być promowane poprzez powiadomienia z niewiarygodnych witryn.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami typu pop-up?

Combo Cleaner ma na celu kompleksowe skanowanie przeglądanych stron internetowych, nawet tych, które mogą być złośliwe. Ma zdolność identyfikowania stron internetowych, których celem jest wyświetlanie fałszywych okienek pop-up. Jeśli trafisz na taką stronę, Combo Cleaner wyświetli ostrzeżenie i ograniczy dostęp, aby uchronić cię przed staniem się ofiarą oszustwa.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego Error Code:- G-0x80070057 kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego Error Code:- G-0x80070057 na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.