FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać captchawizard.top przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by captchawizard.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest captchawizard[.]top?

Po przeprowadzeniu dochodzenia nasz zespół zidentyfikował captchawizard[.]top jako podejrzaną witrynę, która wykorzystuje oszukańcze metody, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Użytkownicy często przypadkowo trafiają na strony takie jak captchawizard[.]top. Odkryliśmy tę stronę podczas badania innych podejrzanych stron internetowych.

Reklamy captchawizard[.]top

Szczegółowe informacje o captchawizard[.]top

Wiadomość „CLICK «ALLOW» TO CONFIRM THAT YOU ARE NOT A ROBOT!" prezentowana na captchawizard[.]top wprowadza odwiedzających w błąd, sugerując, że jest to sposób na zweryfikowanie ich statusu człowieka za pomocą CAPTCHA. W rzeczywistości kliknięcie przycisku „Zezwól" zezwala na wyświetlanie powiadomień.

Podczas naszego dochodzenia odkryliśmy, że captchawizard[.]top wyświetla powiadomienia, które składają się z fałszywych alertów bezpieczeństwa i podobnych wiadomości. Powiadomienia te służą jako platforma do promowania podejrzanych stron internetowych, które mogą angażować się w oszukańcze praktyki mające na celu nakłonienie odwiedzających do ujawnienia poufnych informacji, pobrania adware, porywaczy przeglądarki, malware, skontaktowania się z fałszywymi numerami pomocy technicznej i innych złośliwych działań.

Na podstawie naszych ustaleń zdecydowanie zalecamy, aby nie zezwalać na wyświetlanie powiadomień przez captchawizard[.]top. Ponadto ważne jest, aby mieć świadomość, że captchawizard[.]top może przekierowywać odwiedzających do innych podejrzanych stron internetowych. Podczas naszego badania captchawizard[.]top przekierowała nas do oszustwa podobnego do „AMAZON TRIAL".

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by captchawizard.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Avira (phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obserwowany adres IP 104.21.59.189
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne wyskakujące reklamy. Zmniejszona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o stronach tego typu

Odwiedzający zwykle trafiają na strony takie jak captchawizard[.]top nieumyślnie, często w wyniku kliknięcia podejrzanych reklam i stron wykorzystujących podejrzane sieci reklamowe, takie jak nielegalne strony do strumieniowego przesyłania filmów i strony z torrentami. Czasami takie strony są promowane za pomocą adware.

Przykładami podobnych witryn są akice-co[.]in, checkrobotpage[.]online i securecaptcha[.]top.

Jak strona captchawizard[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny wymagają zgody odwiedzających na wyświetlanie powiadomień, która jest przyznawana, gdy odwiedzający klikną przycisk „Zezwól" podczas przeglądania witryny. Oznacza to, że przycisk „Zezwalaj" został kliknięty, gdy captchawizard[.]top poprosiła o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Aby zapobiec otrzymywaniu powiadomień z podejrzanych witryn, konieczne jest zamknięcie tych witryn lub wybranie przycisku „Blokuj", „Blokuj powiadomienia" lub podobnego po wyświetleniu prośby o zezwolenie na otrzymywanie powiadomień. Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny captchawizard[.]top (GIF):

Wygląd witryny captchawizard[.]top (GIF)

Powiadomienie z captchawizard[.]top:

Powiadomienie captchawizard.top

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez captchawizard[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Użytkownik musi wyrazić zgodę, aby strona internetowa mogła wyświetlać powiadomienia przeglądarki. Dlatego jeśli otrzymujesz powiadomienia z captchawizard[.]top, prawdopodobnie wcześniej odwiedziłeś tę witrynę i zezwoliłeś jej na wyświetlanie powiadomień.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Samo kliknięcie powiadomienia nie jest szkodliwe. Jednak ważne jest, aby zachować ostrożność, ponieważ strony internetowe, do których prowadzą te reklamy, mogą być złośliwe.

Czy captchawizard[.]top to wirus?

Captchawizard[.]top i podobne strony nie są wirusami. Większość z nich ma na celu promowanie różnych oszustw, podejrzanych aplikacji i stron internetowych.

Czy Combo Cleaner usunie reklamy captchawizard[.]top automatycznie, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Combo Cleaner może przeskanować twój komputer i cofnąć wszystkie uprawnienia przyznane captchawizard[.]top. Ponadto uniemożliwi to dostęp do tej witryny w przyszłości. Żadne dalsze kroki nie będą potrzebne po uruchomieniu skanowania za pomocą Combo Cleaner.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by captchawizard.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by captchawizard.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.