FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać justcoolcaptcha.top przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by justcoolcaptcha.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest justcoolcaptcha[.]top?

Po przeanalizowaniu justcoolcaptcha[.]top odkryliśmy, że ta strona wyświetla zwodniczą wiadomość i prosi o autoryzację do wyświetlania powiadomień. Ponadto justcoolcaptcha[.]top może przekierowywać do innych witryn tego rodzaju. Natknęliśmy się na justcoolcaptcha[.]top podczas analizowania witryn wykorzystujących oszukańcze sieci reklamowe.

Reklamy justcoolcaptcha[.]top

Szczegółowe informacje o justcoolcaptcha[.]top

Justcoolcaptcha[.]top wyświetla fałszywą weryfikację CAPTCHA, aby nakłonić odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól". W ten sposób witryna może wyświetlać powiadomienia, które mogą zawierać oszukańcze wiadomości i prowadzić do podejrzanych witryn, w tym witryn hostujących strony wyłudzające informacje, adware i złośliwe oprogramowanie.

Nasze dochodzenie wykazało, że powiadomienia wyświetlane przez justcoolcaptcha[.]top twierdzą, że komputer jest zainfekowany wieloma wirusami, płatność za subskrypcję nie powiodła się i potencjalnie zawierają inne wprowadzające w błąd wiadomości.

Ponadto justcoolcaptcha[.]top może przekierowywać odwiedzających do podobnych witryn, które mogą hostować podejrzane oprogramowanie i przeprowadzać różnego rodzaju oszustwa. W rezultacie zdecydowanie zaleca się powstrzymanie się od odwiedzania justcoolcaptcha[.]top i wszelkich stron, które są przez nią promowane.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by justcoolcaptcha.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Combo Cleaner (malware), CyRadar (złośliwy), Fortinet (malware), G-Data (malware), Seclookup (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 45.76.255.150
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o stronach tego typu

Odkryliśmy, że witryny takie jak justcoolcaptcha[.]top są zwykle odwiedzane pośrednictwem podejrzanych reklam i witryn korzystających z podejrzanych sieci reklamowych, w tym witryn z nielegalnym strumieniowaniem filmów, stron z torrentami, witryn dla dorosłych itp. Ponadto użytkownicy mogą trafić na te strony, jeśli mają adware zainstalowane na ich urządzeniach lub przeglądarkach internetowych.

Więcej przykładów witryn podobnych do justcoolcaptcha[.]top to grakorte[.]com, yourcoolwords[.]com i linkforcaptcha[.]top.

Jak strona justcoolcaptcha[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Aby wyświetlać powiadomienia, justcoolcaptcha[.]top musi uzyskać zgodę użytkownika, klikając przycisk „Zezwól" po wyświetleniu prośby przez przeglądarkę. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że żadna strona internetowa nie może wyświetlać powiadomień bez uzyskania zgody użytkownika.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień?

Zaleca się zamknięcie podejrzanej witryny lub kliknięcie przycisku „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" lub podobnego przycisku, jeśli prosi ona o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień. Należy uważać na strony internetowe, które wymagają kliknięcia przycisku „Zezwól" w celu wykonania określonych czynności, takich jak pobranie pliku, odtworzenie filmu lub sprawdzenie, czy nie jest się robotem.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Wygląd witryny justcoolcaptcha[.]top (GIF):

Wygląd witryny justcoolcaptcha[.]top (GIF)

Powiadomienia z justcoolcaptcha[.]top:

Powiadomienie justcoolcaptcha.top 2 powiadomienie justcoolcaptcha.top 3 powiadomienie justcoolcaptcha.top

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez justcoolcaptcha[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Justcoolcaptcha[.]top wysyła powiadomienia do przeglądarki, ponieważ otrzymała na to pozwolenie. Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień do przeglądarki, chyba że użytkownik udzielił na to zgody, klikając przycisk „Zezwól" lub „Zezwól na powiadomienia" na stronie internetowej.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Chociaż klikanie powiadomień niekoniecznie musi prowadzić do szkód, należy zachować ostrożność podczas odwiedzania witryn, do których te powiadomienia kierują użytkowników, ponieważ mogą one być potencjalnie złośliwe.

Czy justcoolcaptcha[.]top to wirus?

Justcoolcaptcha[.]top i podobne witryny nie są klasyfikowane jako wirusy, ale często wykorzystują oszukańcze taktyki, aby nakłonić użytkowników do zezwolenia im na wyświetlanie powiadomień. Po udzieleniu pozwolenia strony te mogą promować różne oszustwa i podejrzane aplikacje.

Czy Combo Cleaner usunie reklamy justcoolcaptcha[.]top automatycznie, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie uprawnienia nadane dla justcoolcaptcha[.]top. Zablokuje również wszelki dalszy dostęp do justcoolcaptcha[.]top. Żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by justcoolcaptcha.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by justcoolcaptcha.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.