FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć Lowdown z systemu operacyjnego

Znany również jako: Ads by Lowdown
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Lowdown?

Podczas naszego badania Lowdown odkryliśmy, że ten program wyświetla natrętne reklamy, które mogą otwierać podejrzane strony internetowe. Dlatego sklasyfikowaliśmy Lowdown jako adware. W większości przypadków użytkownicy pobierają i instalują oprogramowanie obsługujące reklamy, nie wiedząc, że zainstalowane oprogramowanie wyświetla reklamy.

Adware Lowdown

Szczegółowe informacje o Lowdown

Po zainstalowaniu i uaktywnieniu, Lowdown działa jako „Lowdown Tech Copyright © all rights reserved" w Menedżerze zadań. Jak wspomniano na początku, reklamy prezentowane przez Lowdown mogą prowadzić użytkowników do potencjalnie szkodliwych stron. Ponadto reklamy te mogą być zaprojektowane w celu inicjowania nieoczekiwanych pobrań i instalacji.

Reklamy wyświetlane przez Lowdown mogą zawierać złośliwe lub inne niewiarygodne oprogramowanie, nakłaniające odwiedzających do skontaktowania się z oszustami, żądania danych osobowych/wrażliwych itp. Dlatego zaleca się unikanie reklam pochodzących z Lowdown i podobnych aplikacji.

Należy zauważyć, że Lowdown i jego instalator są oznaczane jako złośliwe przez wielu dostawców programów bezpieczeńswta. Innym powodem, aby nie ufać Lowdown, jest to, że może on być w stanie zbierać dane osobowe i inne informacje.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Lowdown
Typ zagrożenia Adware
Nazwy wykrycia (instalatora) Avast (NSIS:SpywareX-gen [Trj]), AVG (NSIS:SpywareX-gen [Trj]), F-Secure (Trojan.TR/Spy.Stealer.eukee), Kaspersky (HEUR:Trojan-Spy.Win32.Stealer.gen), Webroot (W32.Adware.Gen), Pełna lista (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Arcabit (Trojan.Tedy.D4ABA5), Combo Cleaner (Gen:Variant.Tedy.306085), Emsisoft (Gen:Variant.Tedy.306085 (B)), McAfee (Artemis!B0A76708F589), VIPRE (Gen:Variant.Tedy.306085), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój komputer staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze strony internetowe i reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o adware

Aplikacje wyświetlające reklamy mogą również przejąć kontrolę nad przeglądarkami internetowymi. Obejmuje to zmienianie ustawień przeglądarki w celu promowania podejrzanych lub fałszywych wyszukiwarek, które mogą generować wprowadzające w błąd wyniki wyszukiwania i wyświetlać podejrzane reklamy. Często użytkownicy muszą usunąć porywacza przeglądarki, aby przywrócić domyślne ustawienia przeglądarki.

Przykładami aplikacji obsługujących reklamy są RefreshMate, Player i Ads Blocker Pro.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Nasz zespół odkrył Lowdown na zwodniczej witrynie zaprojektowanej do pobierania instalatora (pliku o nazwie „Your File Is Ready To Download.exe"). Lowdown instaluje się za pośrednictwem wyżej wymienionego instalatora.

Ponadto adware i inne podejrzane aplikacje są oferowane jako dodatkowe instalacje w instalatorach oprogramowania. Jeśli użytkownicy nie zmienią „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub równoważnych ustawień podczas instalacji, niechcący instalują adware oprócz zamierzonego oprogramowania.

Fałszywe instalatory, podejrzane reklamy, powiadomienia z podejrzanych stron i podobne kanały są również wykorzystywane do promowania i (lub) dystrybucji adware.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj aplikacje z zaufanych źródeł, takich jak oficjalne strony internetowe i sklepy, i unikaj pobierania z podejrzanych źródeł, takich jak sieci P2P, zewnętrzne programy do pobierania i podejrzane strony, ponieważ nie są one bezpieczne. Zachowaj też ostrożność podczas napotykania podejrzanych reklam i nie zezwalaj podejrzanym witrynom na wyświetlanie powiadomień.

Podczas pobierania lub instalowania oprogramowania dokładnie sprawdzaj program pobierania lub instalator pod kątem opcjonalnych pobrań lub instalacji i odznacz wszelkie niechciane aplikacje. Nigdy nie kończ pobierania ani instalacji bez usunięcia zaznaczenia niechcianych aplikacji.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Zwodnicza witryna, która pobiera instalator Lowdown:

Promoter adware Lowdown

Instalator Lowdown:

Instalator adware Lowdown

Lowdown uruchomione w Menedżerze zadań jako "Lowdown Tech Copyright © all rights reserved":

Adware Lowdown uruchomione w Menedżerze zadań jako Lowdown Tech Copyright all rights reserved

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Lowdown poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na „Lowdown" i inne niechciane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam Lowdown z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie reklam Lowdown z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by lowdown, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Lowdown z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie reklam Lowdown z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by lowdown, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by lowdown ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by lowdown lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/26342-lowdown-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

Obecność adware na komputerze może spowodować trudniejsze przeglądanie stron internetowych, a nawet doprowadzić do zmniejszenia wydajności systemu.

Co robi adware?

Adware to skrót od reklamy wspieranej oprogramowaniem, a jego głównym celem jest zalewanie użytkowników natrętnymi reklamami.

Jak twórcy adware generują przychody?

Twórcy adware zwykle zarabiają na promowaniu różnych produktów, stron internetowych lub usług, przy czym większość ich dochodów jest generowana przez programy partnerskie.

Czy Combo Cleaner usunie adware Lowdown?

Combo Cleaner jest w stanie przeskanować komputer i usunąć wszelkie zainstalowane aplikacje typu adware. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że ręczne usuwanie może nie zawsze być kompleksowym rozwiązaniem, ponieważ niektóre pozostałości plików mogą pozostać ukryte w systemie. Niektóre komponenty mogą pozostać i działać nawet po usunięciu oprogramowania.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Lowdown kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Lowdown na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.