FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacz przeglądarki Bottle

Znany również jako: Przekierowanie Bottle
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oprogramowaniem jest „Bottle"?

Nasi badacze odkryli instalator (powszechnie wykrywany jako Valyria), który zawierał porywacza przeglądarki. Bottle podczas badania podejrzanych witryn. W przeciwieństwie do większości programów należących do tej klasyfikacji, nie zmienia on ustawień przeglądarki w celu promowania swojej fałszywej wyszukiwarki – oldforeyes.com.

Porywacz przeglądarki Bottle odmawiający dostępu do listy rozszerzeń Chrome

Przegląd porywacza przeglądarki Bottle

Zwykle porywacze przeglądarki przypisują promowane strony internetowe jako strony główne przeglądarek, domyślnych wyszukiwarek i adresy URL nowych kart/okien. Bottle nie działa w ten sposób.

Kiedy uruchomiliśmy jego instalator – rozszerzenie Bottle było obecne podczas działania skryptu. Dodatkowo, kiedy zamykaliśmy/otwieraliśmy przeglądarkę Chrome – Bottle zniknął na jakiś czas, a potem pojawiał się ponownie.

Co więcej, porywacz był widoczny na liście rozszerzeń Chrome tylko wtedy, gdy był otwarty przed uruchomieniem instalatora. W przeciwnym razie Bottle odmówił dostępu do listy rozszerzeń.

W czasie badań ten porywacz przeglądarki przekierowywał do oldforeyes.com, a następnie do wyszukiwarki Bing (bing.com) – gdy podejmowano próbę przeszukiwania sieci. Jednak fałszywa wyszukiwarka oldforeyes.com może przekierować gdzie indziej, ponieważ może to zależeć od pewnych czynników, takich jak geolokalizacja użytkownika.

Bottle można usunąć, po prostu kończąc proces skryptuWindows PowerShell za pośrednictwem Menedżera zadań Windows. Alternatywnie, skrypt się kończy, a porywacz przeglądarki zostaje zasadniczo usunięty – po ponownym uruchomieniu systemu operacyjnego.

Jeśli jednak Bottle zostanie zaktualizowany, zdecydowanie zalecamy przeprowadzenie pełnego skanowania systemu w celu wykrycia wszelkich dodatkowych zagrożeń, które mogą być obecne. Ponadto należy wspomnieć, że wszelkie późniejsze wersje Bottle mogą zmieniać ustawienia przeglądarki.

Jeśli zakończenie procesu skryptu w Menedżerze zadań lub ponowne uruchomienie systemu nie pomoże w usunięciu tego porywacza przeglądarki – użyj poniższych kroków usuwania.

Co więcej, oprogramowanie porywające przeglądarkę zwykle ma możliwości śledzenia danych. Obierane za cel informacje mogą obejmować: odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wyszukiwane hasła, internetowe pliki cookie, nazwy użytkowników/hasła, dane osobowe, dane związane z finansami itd. Zebrane informacje mogą być udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim.

Podsumowując, ogólnie obecność oprogramowania porywającego przeglądarkę na urządzeniach może skutkować infekcjami systemu, poważnymi problemami prywatności, stratami finansowymi i kradzieżą tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Bottle
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Nazwy wykrycia (instalatora) Avast (Script:SNH-gen [Drp]), Combo Cleaner (VB:Trojan.Valyria.8026), ESET-NOD32 (PowerShell/TrojanDownloader.Agent.FVN), Kaspersky (HEUR:Trojan.VBS.SAgent.gen), VIPRE (VB:Trojan.Valyria.8026), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Rozszerzenie(a) przeglądarki Bottle
Promowany URL oldforeyes.com
Nazwy wykrycia (oldforeyes.com) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (oldforeyes.com) 104.21.75.248
Nazwa zwodniczego procesu Windows PowerShell (nazwa procesu może się różnić)
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania strony porywacza i przeszukiwania Iiternetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana).
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady porywaczy przeglądarki

Przeanalizowaliśmy tysiące porywaczy przeglądarki, a Movie SearcherCosmos Extension i Daily Jokes to tylko kilka z naszych najnowszych odkryć.

Oprogramowanie porywające przeglądarkę zwykle wygląda na legalne i nieszkodliwe. Użytkownicy są często zachęcani do jego pobrania/zainstalowania obietnicami różnych „przydatnych" funkcji. Jednak te funkcjonalności rzadko działają zgodnie z reklamą, a w większości przypadków w ogóle nie działają.

Należy wspomnieć, że nawet jeśli rozszerzenie lub aplikacja działa zgodnie z materiałami promocyjnymi – nie jest to dowodem na ich legalność ani bezpieczeństwo.

Jak zainstalowano Bottle na moim komputerze?

Pobraliśmy instalator Bottle ze zwodniczej strony internetowej. Oprócz różnych oszukańczych witryn, porywacze przeglądarki mogą mieć „oficjalne" strony promocyjne. Większość użytkowników uzyskuje dostęp do takich stron przez przekierowania spowodowane przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, błędnie napisane adresy URL, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware.

Natrętne reklamy dystrybuują również oprogramowanie porywające przeglądarkę. Po kliknięciu niektóre reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu pobrania/instalacji bez zgody użytkownika.

„Sprzedaż wiązana" – pakowanie konfiguratorów instalacji zwykłych programów z niechcianymi/złośliwymi dodatkami – jest również używana do dystrybucji porywaczy przeglądarki. Pobieranie produktów z niewiarygodnych źródeł (np. witryn z freeware i stron z bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer itp.) i pospiesznych instalacji (np. używanie „Szybkich"/„Łatwych" itp. ustawień) zwiększa ryzyko wyrażenia zgody na wpuszczenie dołączonych produktów na urządzenia.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów. Ponadto należy ostrożnie podchodzić do instalacji, np. czytając warunki, sprawdzając dostępne opcje, używając „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz rezygnując ze wszystkich dodatkowych aplikacji, rozszerzeń, funkcji itp.

Zalecamy również ostrożność podczas przeglądania sieci, ponieważ fałszywe i złośliwe treści zwykle wyglądają na uzasadnione. Przykładowo, chociaż natrętne reklamy mogą wyglądać nieszkodliwie, przekierowują do bardzo podejrzanych witryn (np. z randkami dla dorosłych, pornografią, hazardem itp.).

W przypadku napotkania takich reklam/przekierowań należy sprawdzić urządzenie i natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Bottle, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Zwodnicza witryna promująca instalatora zawierającego porywacza przeglądarki Bottle:

Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki Bottle

Wygląd porywacza przeglądarki Bottle wstrzymującego dostęp do listy rozszerzeń Chrome (GIF):

Porywacz przeglądarki Bottle zapobiegajacy przed dostępem do listy rozszerzeń Chrome (GIF)

Wygląd oldforeyes.com przekierowującej do wyszukiwarki Bing (GIF):

Porywacz przeglądarki Bottle przekierowujący do oldforeyes.com do Bing (GIF)

Skrypt kończący proces porywacza przeglądarki Bottle poprzez Menedżer zadań Windows:

Zakończenie procesu porywacza przeglądarki Bottle w Menedżerze zadań

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Bottle:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie aplikacji porywającej przeglądarkę poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Bottle z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z oldforeyes.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź „Bottle" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie oldforeyes.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Na starcie" wyłącz „Bottle", poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (np. hxxp://www.oldforeyes.com) poniżej opcji „Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie oldforeyes.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj adresu URL, na który jesteś przekierowywany (np. hxxp://www.oldforeyes.com). Po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie bottle, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z oldforeyes.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie oldforeyes.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić twoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), a następnie wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wyłącz rozszerzenie porywające przeglądarkę, usuń adres URL porywacza przeglądarki i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie oldforeyes.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz „about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki na „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając plik Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie bottle, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie bottle, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie bottle ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie bottle lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/26303-bottle-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzenia strony oldforeyes.com?

Cyberprzestępcy (np. twórcy porywaczy przeglądarki i fałszywych wyszukiwarek itp.) generują przychody poprzez przekierowania do witryn takich jak oldforeyes.com.

Czy odwiedzanie strony oldforeyes.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Prawdopodobnie tak. Witryny takie jak oldforeyes.com zwykle zbierają (i sprzedają) informacje o swoich użytkownikach.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Pobraliśmy instalator zawierający oldforeyes.com ze zwodniczej strony promującej oprogramowanie. Oprócz takich witryn, porywacze przeglądarki są często rozpowszechniane za pośrednictwem podejrzanych źródeł pobierania (np. witryn z freeware i bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania P2P itp.), dołączonych instalatorów, oszustw internetowych, spamowych powiadomień przeglądarki i natrętnych reklam.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Bottle?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój system i usunie wszystkie obecne aplikacje porywające przeglądarkę. Należy pamiętać, że ręczne usuwanie (niewspomagane przez programy bezpieczeństwa) może nie być idealnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku wielu porywaczy przeglądarki. Ponieważ po usunięciu jednego – inne mogą go ponownie zainstalować. Ponadto oprogramowanie porywające przeglądarkę może odmówić dostępu do ustawień związanych z usuwaniem i/lub cofnąć zmiany wprowadzone przez użytkownika. Dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie i jednocześnie usunąć porywaczy przeglądarki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie Bottle kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie Bottle na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.