FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać coolcaptchahere.top przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by coolcaptchahere.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest coolcaptchahere[.]top?

Nasz zespół odkrył, że coolcaptchahere[.]top wyświetla mylącą wiadomość z zamiarem nakłonienia odwiedzających do wyświetlenia powiadomień. Ponadto ta witryna może przekierowywać użytkowników do innych podejrzanych witryn. Należy zauważyć, że użytkownicy nieumyślnie uzyskują dostęp do witryn takich jak coolcaptchahere[.]top.

Reklamy coolcaptchahere[.]top

Szczegółowe informacje o coolcaptchahere[.]top

Coolcaptchahere[.]top oszukuje odwiedzających, aby kliknęli przycisk „Zezwól" pod pretekstem sprawdzenia, czy nie są robotami. Jednak robiąc to, użytkownicy wyrażają zgodę na wyświetlanie powiadomień. Zdecydowanie zaleca się unikanie zezwalania stronom takim jak coolcaptchahere[.]top na wysyłanie powiadomień.

Odkryliśmy, że coolcaptchahere[.]top wyświetla fałszywe alerty wirusowe jako powiadomienia. Powiadomienia te twierdzą, że komputer jest zainfekowany i nakłaniają do usunięcia „wykrytych" wirusów. Mogą prowadzić do stron wyłudzających informacje, fałszywych witryn pomocy technicznej i innych podejrzanych stron, promować adware, porywaczy przeglądarki i inne potencjalnie szkodliwe aplikacje.

Sama coolcaptchahere[.]top może również przekierowywać odwiedzających do podejrzanych witryn (w tym innych stron zaprojektowanych w celu nakłonienia odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie oszukańczych powiadomień).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by coolcaptchahere.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Fortinet (spam), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 155.138.161.229
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o stronach tego typu

Coolcaptchahere[.]top i podobne witryny prezentują fałszywe CAPTCHA, odtwarzacze wideo, paski ładowania i inne elementy, aby nakłonić odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól". Witryny te są zwykle odwiedzane nieumyślnie za pośrednictwem podejrzanych reklam i stron wykorzystujących nieuczciwe sieci reklamowe, takie jak nielegalne strony do strumieniowego przesyłania filmów i witryny z torrentami.

Przykładami stron internetowych podobnych do coolcaptchahere[.]top są maincaptchanow[.]top, thebestcaptcha[.]top i softstrorright[.]com.

Jak strona coolcaptchahere[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie spamowych powiadomień?

Coolcaptchahere[.]top może wyświetlać powiadomienia, ponieważ otrzymała na to zgodę, klikając przycisk „Zezwól" podczas odwiedzania witryny. Witryny wymagają zgody odwiedzającego na wyświetlanie powiadomień.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień?

Użytkownicy mogą zamknąć podejrzane strony, które chcą wyświetlać powiadomienia, lub kliknąć przycisk „Zablokuj", aby uniknąć otrzymywania powiadomień. Nie należy ufać stronom, które zachęcają użytkowników do kliknięcia przycisku „Zezwól", aby kontynuować ładowanie treści, pobrać pliki, odtworzyć filmy, sprawdzić, czy nie są robotami lub wykonać inne czynności.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny coolcaptchahere[.]top (GIF):

Wygląd witryny coolcaptchahere[.]top (GIF)\

Powiadomienie z coolcaptchahere[.]top:

Powiadomienie coolcaptchahere.top

Film pokazujący, jak usunąć reklamy wyświetlane przez coolcaptchahere[.]top przy użyciu Combo Cleaner:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez coolcaptchahere[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Coolcaptchahere[.]top otrzymała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień, które uzyskuje się, klikając przycisk „Zezwól", gdy przeglądarka poprosi o wyświetlanie powiadomień. Strony nie mogą wyświetlać powiadomień bez zgody odwiedzającego.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Powiadomienia z witryn takich jak coolcaptchahere[.]top mogą kierować użytkowników do podejrzanych witryn, ale nie mogą infekować komputerów.

Czy coolcaptchahere[.]top to wirus?

Witryny takie jak coolcaptchahere[.]top nie są wirusami. Zamiast tego ich głównym celem jest promowanie oszustw internetowych, podejrzanych aplikacji i innych stron tego rodzaju.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy coolcaptchahere[.]top[.], czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie wszystkie uprawnienia nadane coolcaptchahere[.]top. Ta aplikacja zablokuje również dalszy dostęp do coolcaptchahere[.]top. Żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by coolcaptchahere.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by coolcaptchahere.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.