FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać maincaptchanow.top przed wysyłaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by maincaptchanow.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest maincaptchanow[.]top?

Natknęliśmy się na maincaptchanow[.]top podczas sprawdzania stron korzystających z podejrzanych sieci reklamowych. Odkryliśmy, że ta witryna stosuje taktykę przynęty do kliknięcia, aby oszukać odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień i przekierowuje ich na oszukańcze witryny. Z tego powodu zaleca się unikanie odwiedzania maincaptchanow[.]top.

Reklamy maincaptchanow[.]top

Szczegółowe informacje o maincaptchanow[.]top

Maincaptchanow[.]top stosuje oszukańczą taktykę, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Prezentuje odwiedzającym fałszywą CAPTCHA, co prowadzi ich do przekonania, że kliknięcie przycisku „Zezwól" zweryfikuje, że są ludźmi. Jednak to działanie faktycznie przyznaje stronie internetowej pozwolenie na wyświetlanie powiadomień.

Powiadomienia z maincaptchanow[.]top fałszywie twierdzą, że komputer jest zainfekowany wirusami, płatność za subskrypcję nie powiodła się i wyświetlają inne oszukańcze treści. Interakcja z tymi powiadomieniami może spowodować otwarcie podejrzanych stron internetowych proszących o podanie danych osobowych, zachęcających do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, oferujących szkodliwe pobrania itp.

Ponadto maincaptchanow[.]top przekierowuje do innych podejrzanych stron. Jedna ze stron promowanych za pośrednictwem maincaptchanow[.]top to oszukańcza witryna loterii podobna do „AMAZON TRIAL", której celem jest uzyskanie danych osobowych i (lub) pieniędzy od niczego niepodejrzewających gości. Dlatego nie można ufać ani maincaptchanow[.]top, ani jego powiadomieniom.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by maincaptchanow.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia alphaMountain.ai (podejrzany), CyRadar (złośliwy), malwares.com URL checker (złośliwy, Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 155.138.207.75
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o stronach tego typu

Celem witryn takich jak maincaptchanow[.]top jest nakłonienie odwiedzających do wyrażenia zgody na wyświetlanie powiadomień poprzez prezentowanie im fałszywych kodów CAPTCHA, odtwarzaczy wideo, pasków ładowania i innych treści z instrukcjami kliknięcia przycisku „Zezwól" w celu wykonania określonych czynności.

Zwykle użytkownicy uzyskują dostęp do tych witryn nieumyślnie za pośrednictwem podejrzanych reklam i stron korzystających z oszukańczych sieci reklamowych, takich jak nielegalne witryny do strumieniowego przesyłania filmów i strony z torrentami. Dostęp do tych witryn nie jest celowy. Inne przykłady podobnych stron internetowych to softstrorright[.]com, lightfoot[.]top i nowcaptchahere[.]top.

Jak strona maincaptchanow[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Maincaptchanow[.]top może wyświetlać powiadomienia, ponieważ ma na to zgodę. Otrzymała to pozwolenie po kliknięciu przycisku „Zezwól", gdy przeglądarka wyświetlała komunikat wskazujący, że maincaptchanow[.]top chce pokazywać powiadomienia. Żadna witryna nie może wyświetlać powiadomień bez uprzedniego uzyskania na to pozwolenia.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

IJeśli napotkasz podejrzane strony internetowe proszące o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień, zaleca się kliknięcie przycisku „Zablokuj" lub „Zablokuj powiadomienia" (lub odpowiednik) lub po prostu je zamknij. Witryny o dobrej reputacji nigdy nie proszą odwiedzających o kliknięcie przycisku „Zezwól" w celu wykonania określonych czynności.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Wygląd witryny maincaptchanow[.]top (GIF):

Wygląd witryny maincaptchanow[.]top (GIF)

Powiadomienia z maincaptchanow[.]top:

Powiadomienie maincaptchanow.top 2 powiadomienie maincaptchanow.top 3 powiadomienie maincaptchanow.top 4 powiadomienie maincaptchanow.top 5 powiadomienie maincaptchanow.top

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez maincaptchanow[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Aby witryna mogła wyświetlać powiadomienia przeglądarki, musi najpierw uzyskać na to zgodę użytkownika. Dlatego jest wysoce prawdopodobne, że wcześniej odwiedziłeś maincaptchanow[.]top i zezwoliłeś jej na wyświetlanie powiadomień.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Kliknięcie powiadomienia może samo w sobie nie być szkodliwe, ale może prowadzić do złośliwych i potencjalnie szkodliwych witryn.

Czy maincaptchanow[.]top to wirus?

Maincaptchanow[.]top i podobne strony internetowe nie są wirusami. Ich twórcy używają ich do promowania różnych oszustw, podejrzanych aplikacji i innych stron tego rodzaju.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy maincaptchanow[.]top, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie uprawnienia udzielone maincaptchanow[.]top. Zablokuje również dalszy dostęp do maincaptchanow[.]top. Żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by maincaptchanow.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by maincaptchanow.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.