FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać nowcaptchahere.top przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by nowcaptchahere.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest nowcaptchahere[.]top?

Nasz zespół doszedł do wniosku, że nowcaptchahere[.]top to podejrzana witryna, która wyświetla zwodniczą wiadomość, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Osoby często przypadkowo uzyskują dostęp do witryn takich jak nowcaptchahere[.]top. Znaleźliśmy nowcaptchahere[.]top podczas sprawdzania innych podejrzanych stron.

Reklamy nowcaptchahere[.]top

Szczegółowe informacje o nowcaptchahere[.]top

Komunikat wyświetlany na stronie nowcaptchahere[.]top zachęca odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól" w celu sprawdzenia, czy nie są robotami za pomocą CAPTCHA. Jednak przyznanie pozwolenia na wyświetlanie powiadomień jest tym, co faktycznie robi ten przycisk.

Nasze dochodzenie ujawniło, że nowcaptchahere[.]top wykorzystuje powiadomienia, które fałszywie ostrzegają przed infekcjami komputerowymi. Powiadomienia te są używane do reklamowania podejrzanych stron internetowych, które mogą próbować oszukać odwiedzających w celu ujawnienia poufnych informacji, pobrania adware, porywaczy przeglądarki, malware, skontaktowania się z fałszywymi numerami pomocy technicznej itp.

W rezultacie zaleca się, aby odwiedzający nie wyrażali zgody na otrzymywanie powiadomień od nowcaptchahere[.]top. Należy zauważyć, że nowcaptchahere[.]top może przekierowywać odwiedzających na inne podejrzane strony internetowe.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by nowcaptchahere.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 155.138.207.75
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o stronach tego typu

Użytkownicy często nieumyślnie uzyskują dostęp do witryn takich jak nowcaptchahere[.]top za pośrednictwem podejrzanych reklam i witryn korzystających z podejrzanych sieci reklamowych, takich jak nielegalne strony do strumieniowego przesyłania filmów, strony z torrentami i podobne strony. Użytkownicy rzadko celowo odwiedzają witryny takie jak nowcaptchahere[.]top.

Czasami witryny takie jak nowcaptchahere[.]top są otwierane przez aplikacje obsługujące reklamy. Inne przykłady witryn podobnych do nowcaptchahere[.]top to thecloudvantnow[.]com, 9betdownload[.]com i worldcommonjournal[.]com.

Jak strona nowcaptchahere[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Aby wyświetlać powiadomienia, nowcaptchahere[.]top musi najpierw otrzymać odpowiednie pozwolenie od użytkownika. Pozwolenie to jest zwykle udzielane poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól", gdy w przeglądarce pojawi się komunikat z prośbą o zezwolenie na wyświetlanie powiadomień. Należy zauważyć, że żadna strona internetowa nie może wyświetlać powiadomień bez uprzedniego uzyskania zgody użytkownika.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Jeśli podejrzana witryna prosi o zgodę na wyświetlanie powiadomień, zaleca się zamknięcie tej witryny lub kliknięcie przycisku „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" lub podobnego. Ważne jest, aby unikać ufania witrynom, które wymagają kliknięcia przycisku „Zezwól" w celu wykonania określonych czynności, takich jak odtworzenie filmu, pobranie pliku lub potwierdzenie, że nie jesteś robotem.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Wygląd witryny nowcaptchahere[.]top (GIF):

Wygląd witryny nowcaptchahere[.]top (GIF)

Powiadomienia z nowcaptchahere[.]top:

Powiadomienie nowcaptchahere.top 2 powiadomienie nowcaptchahere.top

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez nowcaptchahere[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez uzyskania zgody użytkownika. Dlatego jest prawdopodobne, że wcześniej odwiedziłeś nowcaptchahere[.]top i wybrałeś opcję „Zezwalaj", „Zezwól na powiadomienia" lub podobną opcję, umożliwiając w ten sposób wyświetlanie powiadomień i reklam.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Chociaż kliknięcie powiadomienia przeglądarki może wydawać się nieszkodliwe, treści reklamowane za pośrednictwem tych powiadomień mogą być dość szkodliwe. Powiadomienia te często promują niebezpieczne strony internetowe i oprogramowanie, które może prowadzić do poważnych problemów, w tym infekcji systemu.

Czy nowcaptchahere[.]top to wirus?

Witryny takie jak nowcaptchahere[.]top nie są klasyfikowane jako wirusy, ale promują złośliwe treści. Witryny tego rodzaju często reklamują oszustwa internetowe, niewiarygodne i szkodliwe oprogramowanie, a nawet malware.

Czy Combo Cleaner usunie reklamy nowcaptchahere[.]top automatycznie, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie wszystkie uprawnienia przyznane nowcaptchahere[.]top. Ponadto zablokuje to wszelki dostęp do tej witryny w przyszłości, więc dalsze kroki nie będą konieczne.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by nowcaptchahere.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by nowcaptchahere.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.