FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie porywacza przeglądarki Capital Buff i powodowanych przez niego przekierowań

Znany również jako: Przekierowanie capital-buff.com
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest Capital Buff?

Odkryliśmy rozszerzenie przeglądarki Capital Buff badając podejrzane witryny promujące oprogramowanie. Strona popierająca to oprogramowanie opisywała to oprogramowanie jako narzędzie zwiększające wydajność, które ma widżet listy rzeczy do zrobienia i być w stanie organizować zakładki przeglądarki.

Po przeanalizowaniu Capital Buff dowiedzieliśmy się, że jest to porywacz przeglądarki. Innymi słowy, to rozszerzenie zmienia przeglądarki, aby promować fałszywą wyszukiwarkę capital-buff.com i śledzić aktywność przeglądania sieci przez użytkowników.

Porywacz przeglądarki capital-buff.com

Przegląd porywacza przeglądarki Capital Buff

Po zainstalowaniu na naszym urządzeniu testowym, Capital Buff zmienił domyślną wyszukiwarkę przeglądarki, stronę główną i adresy URL nowej karty/okna – na stronę capital-buff.com. Dlatego za każdym razem, gdy otwierano nową kartę/okno przeglądarki lub wprowadzano zapytanie do paska adresu URL – powodowało to przekierowanie do tej fałszywej wyszukiwarki.

Ponadto, podobnie jak większość porywaczy przeglądarki, Capital Buff stosuje techniki zapewniające sobie trwałość, aby uniemożliwić użytkownikom odzyskanie przeglądarek.

Nielegalne wyszukiwarki zwykle nie mogą samodzielnie zapewnić wyników wyszukiwania, więc przekierowują do prawdziwych wyszukiwarek. Dotyczy to również capital-buff.com, która w czasie badań przekierowywała do wyszukiwarki Bing (bing.com). Jednak ta strona może przekierować gdzie indziej, ponieważ przekierowania mogą zależeć od różnych czynników (np. geolokalizacji użytkownika itp.).

Ponadto Capital Buff ma możliwości śledzenia danych. Obierane za cel informacje mogą obejmować: odwiedzane adresy URL, przeglądane strony internetowe, wyszukiwane hasła, zakładki, nazwy użytkowników/hasła, dane osobowe, dane finansowe itp. Zebrane informacje mogą być sprzedawane stronom trzecim lub wykorzystywane w inny sposób dla zysku.

Podsumowując, obecność oprogramowania porywającego przeglądarkę, takiego jak Capital Buff, na urządzeniach może prowadzić do infekcji systemu, poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Capital Buff
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Capital Buff
Rzekoma funkcjonalność Narzędzie zwiększające wydajność, które pozwala użytkownikom tworzyć listy rzeczy do zrobienia i może zarządzać zakładkami przeglądarki.
Promowany URL capital-buff.com
Nazwy wykrycia (capital-buff.com) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adrs IP (capital-buff.com) 18.64.183.126
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania strony porywacza i przeszukiwania internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana).
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady porywacza przeglądarki

World Clock Tab, Games Day, Art Tab, Racing Cars Tab i Nature NewTab Extension to tylko niektóre przykłady porywaczy przeglądarki, które ostatnio przeanalizowaliśmy.

To oprogramowanie zwykle wydaje się nieszkodliwe i oferuje przydatne funkcje. Jednak funkcje rzadko działają zgodnie z obietnicą, a w większości przypadków w ogóle nie działają. Nawet jeśli funkcje działają zgodnie z materiałami promocyjnymi oprogramowania – nie jest to dowodem jego legalności ani bezpieczeństwa.

Jak zainstalowano Capital Buff na moim komputerze?

Pobraliśmy Capital Buff z jego „oficjalnej" promocyjnej witryny. Oprócz takich witryn, porywacze przeglądarki są promowane przez zwodnicze/oszukańcze strony internetowe. Większość użytkowników wchodzi na takie strony przez przekierowania spowodowane błędnie wpisanymi adresami URL, witrynami korzystającymi z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowymi powiadomieniami przeglądarki, natrętnymi reklamami lub zainstalowanym adware.

„Sprzedaż wiązana" – dołączanie niechcianych/złośliwych dodatków do instalatorów zwykłych programów jest również wykorzystywana do dystrybucji oprogramowania porywającego przeglądarkę. Pobieranie produktów z podejrzanych kanałów (np. witryn z bezpłatnym oprogramowaniem i stron trzecich, sieci udostępniania P2P itp.) oraz pospieszanie instalacji (np. używanie „Szybkich/„Łatwych" itp. ustawień) zwiększa ryzyko wpuszczenia dołączonych produktów na urządzenia.

Porywacze przeglądarki są również dystrybuowane za pośrednictwem natrętnych reklam. Po kliknięciu niektóre reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu pobierania/instalacji bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go wyłącznie z oficjalnych/wiarygodnych źródeł. Instalację należy traktować ostrożnie, np. czytając warunki, sprawdzając dostępne opcje, używając „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz rezygnując z dodatkowych aplikacji, rozszerzeń, narzędzi itp.

Zalecamy zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ fałszywe i złośliwe produkty zwykle wydają się uzasadnione i nieszkodliwe. Przykładowo natrętne reklamy mogą wyglądać nieszkodliwie, ale przekierowywać do bardzo podejrzanych witryn (np. z randkami dla dorosłych, pornografią, hazardem itp.).

Jeśli nadal doświadczasz takich reklam/przekierowań, sprawdź urządzenie i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Capital Buff, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Wygląd capital-buff.com przekierowującego do wyszukiwarki Bing (GIF):

Porywacz przeglądarki Capital Buff przekierowujący do Bing (GIF)

Pozwolenia, o które prosi porywacz przeglądarki Capital Buff:

Porywacz przeglądarki Capital Buff proszący o pozwolenia

Witryny promujące porywacza przeglądarki Capital Buff:

Przykład nr 1:

Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki Capital Buff (przykład 1)

Przykład nr 2:

Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki Capital Buff (przykład 2)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Capital Buff:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie aplikacji porywającej przeglądarkę za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Capital Buff z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z capital-buff.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź „Capital Buff" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie capital-buff.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Na starcie" wyłącz „Capital Buff", poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.capital-buff.com) poniżej opcji „Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie capital-buff.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj „capital-buff.com". Po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie capital-buff.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z capital-buff.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie znajdź „Capital Buff", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia. Kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie capital-buff.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić twoją stronę domową, kliknij menu Firefox  firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), następnie wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wyłącz „Capital Buff", usuń hxxp://capital-buff.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie capital-buff.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i naciśnij Eter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki na „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie capital-buff.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie capital-buff.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie capital-buff.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie capital-buff.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/26093-capital-buff-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzenia strony capital-buff.com?

Cyberprzestępcy (tj. twórcy porywaczy przeglądarki i fałszywych wyszukiwarek) generują przychody poprzez przekierowania do stron takich jak capital-buff.com.

Czy odwiedzanie strony capital-buff.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Prawdopodobnie tak. Witryny takie jak capital-buff.com zwykle zbierają informacje o swoich użytkownikach.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Porywacze przeglądarki są najczęściej rozpowszechniane za pośrednictwem zwodniczych promocyjnych witryn, dołączonych konfiguratorów instalacji, witryn z freeware i stron z bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania P2P, oszustw internetowych, spamowych powiadomień przeglądarki i natrętnych reklam.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Capital Buff?

Tak, Combo Cleaner jest w stanie skanować komputery i usuwać zainstalowane aplikacje porywające przeglądarkę. Należy pamiętać, że ręczne usuwanie (bez pomocy oprogramowania bezpieczeństwa) może być nieskuteczne, zwłaszcza gdy obecnych jest wiele porywaczy przeglądarki. Kiedy jeden jest usuwany – inne mogą go po prostu ponownie zainstalować. Co więcej, ustawienia związane z usuwaniem mogą być niemodyfikowalne po zainstalowaniu tego oprogramowania. Dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie i jednocześnie usunąć porywaczy przeglądarki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie capital-buff.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie capital-buff.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.