FacebookTwitterLinkedIn

Jak uniknąć odwiedzania witryn wyświetlających fałszywe wiadomości?

Znany również jako: Pop-up Hackers hijacked your calendar, infected your battery
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest „Hackers hijacked your calendar, infected your battery"?

Jest to zwodnicza wiadomość wyświetlana przez podejrzaną stronę. Użytkownicy nie odwiedzają celowo oszukańczych witryn, takich jak ta. Większość z tych stron wyświetla fałszywe powiadomienia sugerujące, że urządzenie jest zainfekowane wirusami. Są one tworzone w celu nakłonienia odwiedzających do zainstalowania nieuczciwych aplikacji i odwiedzenia innych podejrzanych witryn.

Oszustwo Hackers hijacked your calendar, infected your battery

Szczegółowe informacje o oszustwie „Hackers hijacked your calendar, infected your battery"

Ta konkretna witryna ma na celu wyświetlanie fałszywego powiadomienia systemowego informującego, że urządzenie jest zainfekowane malware i zachęcającego do usunięcia wykrytego zagrożenia. Główny komunikat w tle twierdzi, że urządzenie jest zainfekowane ponad setką wirusów atakujących aplikację Kalendarz i zdjęcia.

Głównym celem tej oszukańczej witryny jest skłonienie odwiedzających do przekonania, że jeśli natychmiast nie usuną wykrytych zagrożeń, mogą one wpłynąć na aplikację Kalendarz, zdjęcia i baterię oraz spowodować inne szkody. W celu usunięcia wykrytych wirusów ta strona oferuje pobranie i zainstalowanie aplikacji o nazwie HotVPN Fast & secure.

Warto wspomnieć, że ta oszukańcza witryna może oferować pobranie legalnych aplikacji. Nie oznacza to jednak, że tej witrynie można zaufać. Może ona otwierać strony pobierania adware i innego niechcianego, a nawet złośliwego oprogramowania. Dlatego zdecydowanie zaleca się ignorowanie tego i podobnych oszustw.

Wiadomo, że ta strona jest używana do promowania innych oszukańczych stron sugerujących, że odwiedzający wygrali iPhone'a 12 Pro. Jest prawdopodobne, że te oszukańcze strony mają na celu nakłonienie odwiedzających do podania danych osobowych, takich jak dane karty kredytowej i przelania pieniędzy (np. opłacenia kosztów wysyłki, uiszczenia opłaty administracyjnej lub innej).

Często zdarza się, że oszukańcze witryny, które wykorzystują taktykę zastraszania, aby nakłonić odwiedzających do pobrania i zainstalowania różnego oprogramowania, odwiedzenia podejrzanych stron itp., są promowane za pomocą podejrzanych reklam, różnych podejrzanych witryn lub niechcianych aplikacji. Innymi słowy, użytkownicy nie odwiedzają tych witryn celowo.

Więcej informacji o zwodniczych aplikacjach

Zdecydowanie zaleca się, aby nie instalować żadnych aplikacji tego rodzaju – często służą one do zbierania różnych informacji i wyświetlania reklam. Dość często zbierają one adresy IP, wprowadzone zapytania wyszukiwania, geolokalizacje i inne dane tego typu. Chociaż niektóre podejrzane aplikacje zbierają poufne informacje, takie jak dane logowania, czy informacje bankowe.

Ponadto aplikacje te mogą wyświetlać reklamy banerowe, kuponowe, ankietowe, pop-up i inne niechciane reklamy zaprojektowane w celu promowania podejrzanych witryn lub dystrybucji (pobierania, instalowania) niechcianych aplikacji poprzez uruchamianie określonych skryptów. Nie należy ufać reklamom wyświetlanym przez zainstalowane potencjalnie niechciane aplikacje.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up Hackers hijacked your calendar, infected your battery
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, złośliwe oprogramowanie Mac, wirus Mac
Fałszywe twierdzenie Urządzenie jest zainfekowane 129 wirusami
Powiązane domeny secure-inform[.]space, security-info[.]space, product-quality[.]space, guidesite[.]info
Promowana niechciana aplikacja HotVPN Fast & secure
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych stron internetowych, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o tej oszukańczej stronie

Podsumowując, ta oszukańcza witryna wykorzystuje taktykę zastraszania, aby nakłonić odwiedzających do pobrania i zainstalowania potencjalnie niechcianej aplikacji oraz odwiedzenia stron zaprojektowanych w celu wydobycia danych osobowych lub pieniędzy. Więcej przykładów podobnych oszustw to secure-inform[.]space, dency[.]site i ustrack[.]online.

Jak zainstalowano niechciane aplikacje na moim komputerze?

Popularne jest rozsyłanie niechcianych aplikacji poprzez dołączanie ich do programów do pobierania, instalatorów innych (zwykle bezpłatnych) programów. Ta metoda dystrybucji jest znana jako „sprzedaż wiązana". Działa ona, gdy użytkownicy kończą pobieranie lub instalacje bez sprawdzania pewnych ustawień, których można użyć do odrzucenia niechcianych ofert.

Zwykle opcjonalne pobrania i instalacje można odznaczyć we „Własnych", „Zaawansowanych", „Niestandardowych" i innych podobnych ustawieniach lub poprzez odznaczenie pól wyboru, które mają w narzędzia pobierania lub instalatory stron trzecich. W niektórych przypadkach nieuczciwe aplikacje są dystrybuowane za pośrednictwem zwodniczych reklam, projektując je do uruchamiania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Programy pobierania i instalatory z polami wyboru lub „Własnymi", „Niestandardowymi" i „Zaawansowanymi" lub innymi ustawieniami często zawierają oferty pobrania lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Dlatego wyżej wymienione ustawienia powinny zostać sprawdzone (a niechciane oferty odrzucone) przed zakończeniem pobierania i instalacji.

Oprogramowanie (i pliki) należy pobierać wyłącznie z oficjalnych witryn i za pośrednictwem bezpośrednich linków. Nie należy używać innych źródeł, takich jak zewnętrzne programy do pobierania, nieoficjalne strony, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule), strony z bezpłatnym hostingiem plików. Nie należy również używać instalatorów innych firm.

Zaleca się również, aby nie klikać reklam wyświetlanych na różnych podejrzanych witrynach. Reklamy te mogą być zaprojektowane do otwierania podejrzanych witryn lub powodowania niechcianych pobrań i instalacji. Należy odinstalować podejrzane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki zainstalowane w przeglądarce (lub programy tego rodzaju zainstalowane w systemie operacyjnym). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Treść fałszywego powiadomienia systemowego:

(1) SYSTEM NOTIFICATION
Malware detected. Hit OK to repair.
OK

Zrzut ekranu strony w tle:

Strona w tle oszustwa pop-up hackers hijacked your calendar infected your battery

Tekst na stronie w tle:

Apple Security Wednesday
4 August 2021
(129) Viruses have been detected on your iPhone - hackers hijacked your calendar, infected your battery and trying to steal your photos.

If you do not remove this malware now, it may cause more damage to your device. How to fix this:

Step 1: Tap the button below & install the recommended AdBlocker and virus protection tool free from the AppStore.

Step 2: Run the app, follow on screen instructions to remove malware and repair your phone remotely.
01 minutes and 28 seconds
Remove Virus
Detected By Apple.

Zrzut ekranu promowanej aplikacji:

Aplikacja promowana przez oszustwo pop-up hackers hijacked your calendar infected your battery

Zrzut ekranu promowanej strony oszustwa:

1 strona promowana przez oszustwo pop-up hackers hijacked your calendar infected your battery

Tekst w tej witrynie:

iPhone 12 Pro
Congratulations!
You have won the iPhone 12 Pro!


One Final Step:
To claim your prize please scan this QR code with your mobile phone's camera.

You will get a link to your iPhone!

Zrzut ekranu innej promowanej strony oszustwa:

2 strona promowana przez oszustwo pop-up hackers hijacked your calendar infected your battery

Tekst w tej witrynie:

iPhone 12 Pro
Congratulations!
You have won the iPhone 12 Pro!

One Final Step:

To claim your prize please scan this QR
code with your mobile phone's camera.

You will get a link to your new iPhone!

Wygląd na pulpicie oszustwa pop-up „Hackers Hijacked Your Calendar, Infected Your Battery" (GIF):

Oszustwo POP-UP Hackers Hijacked Your Calendar, Infected Your Battery (wygląd na komputerze)

Aby włączyć blokowanie okienek pop-up, ostrzeżenia o fałszywych witrynach i usunąć dane przeglądania sieci na urządzeniach mobilnych Apple, wykonaj następujące kroki:

Najpierw przejdź do „Ustawień", a następnie przewiń w dół, aby znaleźć i stuknąć „Safari".

usuń okienka pop-up i wyczyść pamięć podręczną krok 1

Sprawdź, czy włączone są przełączniki „Blokuj okienka pop-up" i „Ostrzeżenie o fałszywej witrynie". Jeśli nie, włącz je natychmiast. Następnie przewiń w dół i stuknij „Zaawansowane".

usuń okienka pop-up i wyczyść pamięć podręczną krok 2

Stuknij „Dane witryny", a następnie „Usuń wszystkie dane witryny".

usuń okienka pop-up i wyczyść pamięć podręczną krok 3

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Jest to oszustwo, w którym zwodnicza witryna internetowa wyświetla fałszywe ostrzeżenie o wirusie, alert o błędzie lub inną wiadomość, aby nakłonić niczego niepodejrzewających gości do wykonania określonych działań.

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Oszuści wykorzystują okienka pop-up głównie do promowania podejrzanych (lub legalnych) aplikacji, wydobywania danych osobowych lub pieniędzy albo uzyskiwania zdalnego dostępu do urządzeń.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Użytkownicy otwierają strony internetowe, które wyświetlają fałszywe wiadomości za pośrednictwem podejrzanych reklam, powiadomień z podejrzanych stron lub witryn korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych. Aplikacje obsługujące reklamy mogą również otwierać takie strony.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami w okienkach pop-up?

Combo Cleaner przeskanuje odwiedzane strony internetowe i wykryje te niewiarygodne, w tym strony zaprojektowane do wyświetlania fałszywych okienek pop-up. Wyświetli ostrzeżenie, gdy strona tego rodzaju zostanie odwiedzona i ograniczy dostęp do niej.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up Hackers hijacked your calendar, infected your battery kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up Hackers hijacked your calendar, infected your battery na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.