FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie powiadomień/reklam wyświetlanych przez witrynę totalrecaptcha.top

Znany również jako: Reklamy totalrecaptcha.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest totalrecaptcha[.]top?

Nasi badacze odkryli nieuczciwą stronę internetową totalrecaptcha[.]top dadając podejrzane strony internetowe. Odkryliśmy, że ma dwa warianty wyglądu (prawdopodobnie więcej), które wykorzystują oszukańcze treści, aby nakłonić odwiedzających do umożliwienia stronie wyświetlania spamowych powiadomień przeglądarki. Ponadto ta strona może przekierowywać użytkowników na różne (prawdopodobnie podejrzane/złośliwe) strony internetowe.

Odwiedzający strony takie jak totalrecaptcha[.]top zwykle uzyskują do nich dostęp poprzez przekierowania spowodowane przez strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych.

Przekierowania pop-up totalrecaptcha[.]top

Przegląd totalrecaptcha[.]top

Treści napotkane na nieuczciwych witrynach i za ich pośrednictwem mogą się różnić w zależności od adresu IP odwiedzającego (geolokalizacji). Kiedy sprawdziliśmy witrynę totalrecaptcha[.]top, odkryliśmy, że ma ona dwa warianty (potencjalnie więcej). Celem tej strony jest oszukanie użytkowników, aby umożliwili jej wyświetlanie powiadomień przeglądarki.

Jedna z jego wersji robi to za pomocą fałszywej weryfikacji CAPTCHA, tzn. wyświetla obraz robota z poleceniem – „CLICK ALLOW TO CONFIRM THAT YOU ARE NOT A ROBOT!".

Kiedy nacisnęliśmy przycisk przedstawiony w tym wariancie totalrecaptcha[.]top, zostaliśmy przekierowani do zwodniczej strony z oszustwem podobnym do "AMAZON TRIAL", "Chrome Search Contest 2022", "Win A New iPhone 13", "Congratulations Dear Amazon Customer" i tysiące innych.

Druga wersja tej strony wyświetla fałszywy odtwarzacz wideo, poniżej którego znajdują się instrukcje – „Press 'Allow' to watch the video". Użytkownicy zezwolą totalrecaptcha[.]top na wyświetlanie powiadomień przeglądarki, klikając przycisk „Allow".

Fałszywe witryny wykorzystują swoje powiadomienia do reklamowania oszustw internetowych, podejrzanego/niebezpiecznego oprogramowania, a nawet malware. Dlatego za pośrednictwem stron takich jak totalrecaptcha[.]top – użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy totalrecaptcha.top
Typ zagrożenia Reklamowe powiadomienia push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Combo Cleaner (malware), Fortinet (malware), G-Data (malware), alphaMountain.ai (podejrzane), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 5.181.203.24
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Sprawdziliśmy wiele nieuczciwych witryn, a dybdended[.]com, click-video*[.]com, yourtopleveldefence[.]site, securitypczone[.]site i resiastawsix[.]xyz to tylko niektóre ich przykłady.

Te strony wyświetlają powiadomienia przeglądarki (reklamy) promujące oszukańcze i złośliwe materiały. Należy wspomnieć, że wszelkie legalne treści napotkane za pośrednictwem tych reklam są najprawdopodobniej promowane przez oszustów wykorzystujących programy partnerskie w celu nieuczciwego uzyskania prowizji.

Jak strona totalrecaptcha[.]top uzyskała zgodę na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. Dlatego jeśli widzisz takie reklamy wyświetlane przez totalrecaptcha[.]top – oznacza to, że prawdopodobnie odwiedziłeś tę stronę internetową i zezwoliłeś na ich wyświetlanie, klikając „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub analogiczną opcję.

Warto zauważyć, że nieuczciwe strony często wykorzystują zachętę do kliknięcia, aby oszukać odwiedzających, aby umożliwili im wyświetlanie powiadomień.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień?

Jeśli wejdziesz na podejrzaną stronę – nie pozwól jej wyświetlać powiadomień przeglądarki. Innymi słowy, nie naciskaj „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" ani żadnych podobnych opcji prezentowanych na takich stronach. Zamiast tego zalecamy ignorowanie lub odrzucanie próśb o powiadomienia – np. klikanie „Blokuj", „Blokuj powiadomienia" itp.

Jeśli twoja przeglądarka wymusza otwieranie podejrzanych witryn bez pytania o zgodę, może to być spowodowane przez adware zainstalowane na niej lub w systemie. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu powiadomienia/ogłoszenia wyświetlonego przez witrynę totalrecaptcha[.]top:

Ogłoszenie wyświetlone przez witrynę totalrecaptcha[.]top

Zrzut ekranu wyglądu alternatywnej witryny totalrecaptcha[.]top:

Wygląd alternatywnej witryny totalrecaptcha[.]top

Wygląd wariantu witryny totalrecaptcha[.]top (GIF):

Wygląd wariantu witryny totalrecaptcha[.]top (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) generowane przez totalrecaptcha[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Prawdopodobnie odwiedziłeś totalrecaptcha[.]top i wybrałeś „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" lub podobną opcję prezentowaną na tej stronie. Żadna witryna nie może generować powiadomień przeglądarki (reklam) bez zgody użytkownika.

Kliknąłem powiadomienia reklamowe. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie zainicjuje żadnych procesów infekcji systemu. Jednak te reklamy promują oszukańcze/złośliwe treści, które mogą powodować poważne problemy (w tym infekcje malware).

Czy totalrecaptcha[.]top to wirus?

Nie, totalrecaptcha[.]top nie jest wirusem, ale może promować zakaźne treści. Witryny tego rodzaju zwykle promują różne oszustwa, podejrzane/niebezpieczne aplikacje, a nawet złośliwe oprogramowanie.

Czy Combo Cleaner usunie reklamy totalrecaptcha[.]top automatycznie, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner jest w stanie skanować komputery i przywracać uprawnienia nadane witrynie totalrecaptcha[.]top. Może również ograniczyć dalszy dostęp do tej i innych nieuczciwych, oszukańczych i złośliwych stron internetowych. Dlatego żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy totalrecaptcha.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy totalrecaptcha.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.