FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć pozwolenia przyznane captchafair.top

Znany również jako: Ads by captchafair.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest captchafair[.]top?

Nasz zespół zbadał captchafair[.]top i dowiedział się, że ta strona wyświetla zwodniczą wiadomość, aby nakłonić odwiedzających do wyświetlenia powiadomień. Ponadto captchafair[.]top przekierowuje odwiedzających na inne podejrzane strony internetowe. Odkryliśmy captchafair[.]top podczas sprawdzania witryn korzystających z podejrzanych sieci reklamowych.

Reklamy captchafair[.]top

Szczegółowe informacje o captchafair[.]top

Captchafair[.]top wykorzystuje technikę zachęty do kliknięcia, aby skłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Twierdzi, że odwiedzający muszą zweryfikować CAPTCHA (aby udowodnić, że nie są robotami), klikając przycisk „Zezwól". Kliknięcie tego przycisku podczas odwiedzania captchafair[.]top daje jej pozwolenie na wyświetlanie powiadomień.

Powiadomienia z captchafair[.]top to reklamy, które mogą otwierać podejrzane witryny. Kliknięcie ich może prowadzić do stron zaprojektowanych w celu nakłonienia odwiedzających do podania poufnych informacji, zapłacenia za fałszywe lub niepotrzebne produkty lub usługi, pobrania potencjalnie złośliwych aplikacji, zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej itp.

Oprócz wyświetlania oszukańczych treści w celu nakłonienia odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie podejrzanych powiadomień, captchafair[.]top przekierowuje na różne oszukańcze witryny. Podczas naszego badania captchafair[.]top przekierowywała do strony z oszustwem podobnym do „AMAZON TRIAL". Na tej stronie przeprowadzane jest oszustwo ankietowe służące do wyłudzania pieniędzy i (lub) danych osobowych.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by captchafair.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, okienka pop-up
Nazwy wykrycia malwares.com URL checker (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 5.181.203.24
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o stronach tego typu

Witryny takie jak captchafair[.]top są promowane głównie za pomocą zwodniczych reklam i stron korzystających z podejrzanych sieci reklamowych (np. stron z torrentami i nielegalnych stron do strumieniowego przesyłania filmów). Użytkownicy otwierają je przypadkowo. Należy wspomnieć, że powiadomienia z takich stron mogą prowadzić do złośliwych stron internetowych.

W internecie jest wiele witryn takich jak captchafair[.]top, np. allnicespot[.]com, dokookamida[.]com i expocaptcha[.]top.

Jak strona captchafair[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie spamowych powiadomień?

Kliknij przycisk „Blokuj", „Blokuj powiadomienia" lub podobny przycisk (w zależności od przeglądarki internetowej), gdy podejrzana witryna prosi o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień lub jej zamknięcie. Nie klikaj przycisku „Zezwalaj" podczas odwiedzania takich stron.

Captchafair[.]top pokazuje powiadomienia, ponieważ ma do tego uprawnienia. To uprawnienie zostało przyznane poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól" podczas odwiedzania captchafair[.]top. Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień bez zgody odwiedzającego. Zwykle strony takie jak captchafair[.]top wyświetlają oszukańcze wiadomości, aby otrzymać zgodę na wyświetlanie powiadomień.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Pamiętaj, że wiarygodne witryny nigdy nie wyświetlają wiadomości instruujących odwiedzających, aby kliknęli przycisk „Zezwól", aby udowodnić, że nie są robotami, pobierali plików, odtwarzali filmów itp. Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny captchafair[.]top (GIF):

Wygląd witryny captchafair[.]top (GIF)

Powiadomienie captchafair.top 3 powiadomienie captchafair.top 4 powiadomienie captchafair.top 5 powiadomienie captchafair.top 6 powiadomienie captchafair.top

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez captchafair[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Captchafair[.]top wysyła powiadomienia, ponieważ ma na to pozwolenie. Strony internetowe nie mogą wyświetlać powiadomień bez zgody odwiedzającego. Zgoda ta jest przyznawana poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól" podczas odwiedzania witryn.

Kliknąłem reklamy powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Powiadomienia ze stron takich jak captchafair[.]top nie mogą infekować komputerów. Zaleca się jednak, aby ich nie klikać, ponieważ mogą one prowadzić do złośliwych stron.

Czy captchafair[.]top to wirus?

Captchafair[.]top i podobne strony internetowe nie są wirusami. Zwykle promują różne oszustwa (np. skany ankiet, takie jak „AMAZON TRIAL") i inne podejrzane strony internetowe oraz podejrzane aplikacje.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy captchafair[.]top, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Combo Cleaner przeskanuje twój komputer, usunie uprawnienia udzielone captchafair[.]top i zablokuje dalszy dostęp do tej strony. Żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by captchafair.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by captchafair.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.