FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać captchafine.live przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by captchafine.live
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest captchafine[.]live?

Podczas sprawdzania captchafine[.]live odkryliśmy, że wykorzystuje ona technikę zachęty do kliknięcia (wyświetla zwodniczą wiadomość), aby zwabić odwiedzających do udzielenia jej zgody na wyświetlanie powiadomień. Ponadto captchafine[.]live przekierowuje na oszukańcze strony internetowe. Ta strona ma co najmniej dwa warianty. Odkryliśmy captchafine[.]live podczas sprawdzania innych podejrzanych stron.

Reklamy captchafine[.]live

Szczegółowe informacje o captchafine[.]live

Captchafine[.]live instruuje odwiedzających, aby kliknęli przycisk „Zezwól", aby udowodnić, że nie są robotami. Oznacza to, że kliknięcie przycisku „Zezwól" spowoduje weryfikację CAPTCHA. Jednak kliknięcie tego przycisku podczas odwiedzania captchafine[.]live umożliwia wyświetlanie powiadomień.

Powiadomienia wyświetlane przez strony takie jak captchafine[.]live zwykle promują różne oszukańcze strony (np. strony phishingowe, oszukańcze strony pomocy technicznej), podejrzane aplikacje, a nawet złośliwe strony lub oprogramowanie. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby nie zgadzać się na otrzymywanie powiadomień z captchafine[.]live lub jakiejkolwiek podobnej witryny.

Odkryliśmy również, że captchafine[.]live przekierowuje odwiedzających do oszukańczej witryny podobnej do „AMAZON TRIAL". Ta strona jest tworzona przez oszustów, których celem jest wyłudzenie pieniędzy i (lub) danych osobowych (np. danych karty kredytowej, danych dowodu osobistego).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by captchafine.live
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Combo Cleaner (malware), Dr.Web (złośliwe), Fortinet (malware), G-Data (malware), Microsoft (), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 5.181.203.26
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o witrynach tego typu

Użytkownicy nie odwiedzają celowo stron takich jak captchafine[.]live. Zwykle strony te są promowane za pomocą podejrzanych reklam i witryn korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych (np. nielegalnych witryn do strumieniowego przesyłania filmów, stron z torrentami). Czasami strony takie jak captchafine[.]live są promowane za pomocą adware.

W sieci jest wiele stron tego typu. Niektóre przykłady to onesoftwareupdater[.]com, full-mark[.]xyz i alltopspot[.]com.

Jak strona captchafine[.]live uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Captchafine[.]live otrzymał pozwolenie na wysyłanie powiadomień po kliknięciu przycisku „Zezwól" (lub podobnego) podczas odwiedzania jej. Żadna strona internetowa nie może wyświetlać powiadomień bez uprzedniego uzyskania zgody na to. Zwykle strony takie jak captchafine[.]live wykorzystują technikę zachęty do kliknięcia (pokazują zwodnicze wiadomości lub inne treści), aby nakłonić odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól".

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Kliknij przycisk „Blokuj", „Zawsze blokuj" lub równoważny (w zależności od przeglądarki) lub zamknij stronę, gdy prosi o zgodę na wyświetlanie powiadomień. Nie klikaj przycisku „Zezwól", gdy strony internetowe twierdzą, że musisz go kliknąć, aby udowodnić, że nie jesteś robotem, pobrać plik, odtworzyć wideo itp.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Wygląd witryny captchafine[.]live (GIF):

Wygląd witryny captchafine[.]live (GIF)

Drugi wariant captchafine[.]live:

Inny wariant captchafine.live

Zrzuty ekranu powiadomień przeglądarki wyświetlanych przez captchafine[.]live:

Zrzut ekranu powiadomienia przeglądarki wyświetlonego przez captchafine[.]live (przykład 1) Zrzut ekranu powiadomienia przeglądarki wyświetlonego przez captchafine[.]live (przykład  2) Zrzut ekranu powiadomienia przeglądarki wyświetlonego przez captchafine[.]live (przykład e 3)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez captchafine[.]live w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Zezwolono tej witrynie na wyświetlanie powiadomień. To uprawnienie zostało przyznane poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól" (lub podobnego), który przeglądarka wyświetlała, gdy captchafine[.]live prosiła o zgodę na wyświetlanie powiadomień.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Powiadomienia nie mogą infekować komputerów. Niemniej jednak kliknięcie ich może prowadzić do złośliwych stron internetowych.

Czy captchafine[.]live to wirus?

Captchafine[.]live i podobne strony internetowe nie są wirusami. Zwykle promują różne oszustwa, podejrzane aplikacje i inne strony tego rodzaju.

Czy Combo Cleaner usunie reklamy captchafine[.]live automatycznie, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie uprawnienia przyznane captchafine[.]live. Dodatkowo zablokuje dalszy dostęp do captchafine[.]live. Żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by captchafine.live kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by captchafine.live na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.