FacebookTwitterLinkedIn

Instrukcje usuwania adware Movies

Znany również jako: Ads by Movies
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest adware „Movies"?

„Movies" to oprogramowanie reklamowe (adware) należące do rodziny malware ChromeLoader. Działa ono poprzez prowadzenie natrętnych kampanii reklamowych.

Ponadto aplikacje ChromeLoader są znane z instalowania wielu niechcianych/złośliwych rozszerzeń w przeglądarkach Chrome. W związku z tym, jeśli Movies jest obecne w twoim systemie, jest prawdopodobne, że szkodliwe rozszerzenia przeglądarki przeniknęły również do twojego urządzenia.

Nasi badacze odkryli Movies, gdy pobrali plik VHD ze zwodniczej witryny.

Folder instalacyjny adware Movies

Przegląd adware Movies

Adware oznacza oprogramowanie wspierane przez reklamy. Jest przeznaczone do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych, tj. wyświetlania reklam na różnych interfejsach i/lub powodowania przekierowań na strony internetowe. Wyświetlane reklamy promują oszustwa internetowe, podejrzane/niebezpieczne oprogramowanie i malware. Niektóre natrętne reklamy mogą nawet po kliknięciu potajemnie pobierać/instalować różne produkty.

Należy pamiętać, że wszelkie legalne treści napotkane za pośrednictwem tych reklam są najprawdopodobniej popierane przez oszustów nadużywających programów partnerskich w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Należy wspomnieć, że oprogramowanie wspierane przez reklamy może wymagać określonych warunków, aby prowadzić natrętne kampanie reklamowe (np. kompatybilnych specyfikacji przeglądarki/systemu, wizyt na określonych witrynach internetowych itp.). Jednak nawet jeśli Movies nie wyświetla reklam – jego obecność zagraża bezpieczeństwu urządzenia/użytkownika.

Chociaż podczas testowania Movies nie wykazywało takich cech, oprogramowanie ChromeLoader często działa jako porywacz przeglądarki (tj. zmienia przeglądarki, powoduje przekierowania itp.).

Jak wspomniano na początku, malware należące do tej rodziny zwykle instaluje (potencjalnie bardzo dużą liczbę) rozszerzeń przeglądarki. Te dodatki mogą działać jako adware, porywacze przeglądarki, spyware itp. Zaobserwowano przypadki, w których aplikacje ChromeLoader infekowały urządzenia ransomware.

Jest wysoce prawdopodobne, że Movies ma możliwości śledzenia danych. Interesujące informacje mogą obejmować: historię przeglądania i wyszukiwania, nazwy użytkowników/hasła, dane osobowe, dane finansowe itd. Można zarobić na zebranych informacjach poprzez ich sprzedaż stronom trzecim lub w inny sposób wykorzystać je dla zysku.

Podsumowując, obecność na urządzeniach takiego oprogramowania, jak Movies może skutkować infekcjami systemu, poważnymi problemami prywatności, stratami finansowymi, a nawet kradzieżą tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Movies
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Nazwy wykrycia (instalatora) Nie dotyczy (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Nie dotyczy (VirusTotal)
Nazwa zwodniczego procesu nwjs (nazwa procesu może się różnić)
Objawy Oglądanie reklam nie pochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

FLB MusicMobileMarkets, CashStreamlink-twitch-gui — to tylko niektóre przykłady adware, a Multicheck Checkbox Checker, tabs info, Streamic - to tylko niektóre z naszych najnowszych odkryć w ramach klasyfikacji oprogramowania wspieranego reklamami.

Programy tego rodzaju zwykle wyglądają na uzasadnione/nieszkodliwe i oferują „przydatne" funkcje. Jednak te funkcje rzadko działają zgodnie z obietnicą, a w większości przypadków w ogóle nie działają.

Jak zainstalowano Movies na moim komputerze?

Pobraliśmy Movies ze zwodniczej witryny. Oprócz takich witryn adware może posiadać „oficjalne" strony promocyjne. Użytkownicy zwykle wchodzą na tego rodzaju strony internetowe poprzez przekierowania spowodowane przez strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowe powiadomia przeglądarki, błędnie wpisane adresy URL, natrętne reklamy lub zainstalowane adware (z możliwością wymuszenia otwarcia przeglądarki).

Oprogramowanie obsługiwane przez reklamy może być również dołączane (spakowane razem) do zwykłych programów. Pobieranie produktów z niewiarygodnych źródeł (np. nieoficjalnych i bezpłatnych witryn do hostingu plików, sieci udostępniania P2P itp.) oraz pospieszanie instalacji zwiększają ryzyko niezamierzonego wpuszczenia dołączonych produktów do systemu.

Natrętne reklamy również dystrybuują adware. Po kliknięciu niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty w celu pobrania/instalacji produktów bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji adware?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów. Równie ważne jest ostrożne podejście do instalacji. Dlatego radzimy czytać warunki, studiować dostępne opcje, używać „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień oraz rezygnować ze wszystkich dodatkowych aplikacji, rozszerzeń, narzędzi itp.

Innym zaleceniem jest zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci, ponieważ nielegalne i złośliwe treści zwykle wydają się nieszkodliwe. Przykładowo, natrętne reklamy wyglądają zwyczajnie/nieszkodliwie, ale przekierowują do podejrzanych witryn (np. z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.).

W przypadku napotkania takich reklam i/lub przekierowań należy sprawdzić system i natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Movies, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu pliku VHD i jego zawartości:

Zawartość instalatora adware Movies

Zrzut ekranu procesu adware Movies w Menedżerze Zadań Windows (nazwa procesu „nwjs"):

Proces adware Movies w Menedżerze zadań (nwjs - nazwa procesu)

Zrzut ekranu zwodniczej witryny używanej do promowania adware Movies:

Zwodnicza witryna promująca oprogramowanie reklamowe Movies

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Movies:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Movies za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na „Movies", wybierz ten wpis i kliknij „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji (która powoduje reklamy Movies), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware. 

Usuwanie adware Movies z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Movies nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek w przeglądarkach Microsoft Edge, Google Chrome ani Mozilla Firefox, jednak było dołączone do innego oprogramowania. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie niechcianych reklam z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie niechcianych reklam z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by movies, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe wtyczki z Mozilla Firefox:

Usuwanie niechcianych reklam z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie niechcianych reklam z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by movies, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by movies ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by movies lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/25249-movies-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

Adware wyświetla reklamy promujące oszukańcze/złośliwe treści, które mogą powodować infekcje systemu, straty finansowe i inne poważne problemy. To oprogramowanie jest również uważane za zagrożenie dla prywatności, ponieważ zwykle ma funkcje śledzenia danych.

Co robi adware?

Adware ma na celu prowadzenie natrętnych kampanii reklamowych. Jego podstawowe funkcje mogą obejmować wyświetlanie reklam na odwiedzanych stronach internetowych i/lub innych interfejsach, powodowanie przekierowań i zbieranie prywatnych danych.

Jak twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody?

Twórcy adware generują przychody głównie za pośrednictwem programów partnerskich, promując różne witryny, aplikacje, produkty, usługi i inne treści.

Czy Combo Cleaner usunie adware Movies?

Tak, Combo Cleaner jest przeznaczony do wykrywania i usuwania zagrożeń. Może skanować systemy i usuwać wykryte aplikacje typu adware. Należy pamiętać, że ręczne usuwanie (niewspomagane przez programy bezpieczeństwa) może nie być idealnym rozwiązaniem. W niektórych przypadkach, nawet po ręcznym usunięciu oprogramowania obsługującego reklamy – różne pozostałości plików pozostają ukryte w systemie. Ponadto komponenty te mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego adware należy dokładnie usunąć.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Movies kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Movies na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.