FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć rozszerzenie przeglądarki tabs info

Znany również jako: Ads by tabs info
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest tabs info?

Nasz zespół sprawdził rozszerzenie przeglądarki tabs info i stwierdził, że ta aplikacja jest przeznaczona do wyświetlania natrętnych reklam. Oprogramowanie, które wyświetla reklamy, nazywa się adware. Często zdarza się, że adware jest dystrybuowane (i promowane) przy użyciu zwodniczych metod. Dlatego użytkownicy często instalują lub dodają aplikacje, takie jak tabs info, nie wiedząc, co faktycznie robią te aplikacje.

Adware tabs info

Szczegółowe informacje o aplikacji tabs info

Reklamy wyświetlane przez aplikację przeglądarki tabs info zakrywają zawartość odwiedzanych stron (reklamy te są natrętne). Reklamy te po kliknięciu mogą otwierać potencjalnie złośliwe strony. Kliknięcie ich może prowadzić do witryn wyłudzających informacje, fałszywych stron pomocy technicznej, złośliwych stron, witryn oferujących pobranie podejrzanego oprogramowania itp.

Należy wspomnieć, że adware może być zaprojektowane do wyświetlania reklam zdolnych do uruchamiania określonych skryptów w celu spowodowania niechcianych pobrań, a nawet instalacji. Oprócz wyświetlania reklam, tabs info może odczytywać i zmieniać dane na wszystkich stronach internetowych. Ta funkcja może być niewłaściwie wykorzystywana do złośliwych celów (np. w celu uzyskania poufnych informacji).

Dlatego zdecydowanie nie zaleca się dodawania rozszerzenia przeglądarki tabs info. To samo dotyczy wszystkich aplikacji typu adware. Poniżej znajduje się nasz przewodnik usuwania adware.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by tabs info
Typ zagrożenia Adware
Objawy Twój komputer staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o adware

Niektóre aplikacje obsługiwane przez reklamy mają na celu promowanie fałszywych wyszukiwarek. W takich przypadkach zmieniają ustawienia przeglądarek internetowych (porywają przeglądarki internetowe). Zwykle ustawienia, których to dotyczy, obejmują domyślną wyszukiwarkę, stronę główną i (lub) stronę nowej karty. Większość aplikacji porywających przeglądarkę uniemożliwia użytkownikom cofnięcie zmian.

Przykładami adware podobnego do informacji o kartach są Streamic, page styles i Multiple Account.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Odkryliśmy tabs info na oszukańczej witrynie, która wyświetla komunikat informujący, że bezpłatne pobieranie jest gotowe. tabs info jest dodawane do przeglądarki internetowej po wykonaniu instrukcji na tej stronie (jej zrzut ekranu znajduje się powyżej). Zwykle strony takie jak ta promująca tabs info są otwierane za pośrednictwem stron, które używają nieuczciwych sieci reklamowych i reklam na nich.

Ponadto adware jest często dystrybuowane za pośrednictwem sprzedaży wiązanej oprogramowania. Jest zintegrowane z instalatorami jako opcjonalna instalacja. Adware jest instalowane po ukończeniu kroków instalacji bez odznaczania niektórych pól wyboru lub zmiany „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub podobnych ustawień.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj aplikacje (i pliki) z oficjalnych witryn i sklepów (takich jak Google Play). Zawsze czytaj recenzje przed pobraniem aplikacji. Unikaj pobierania aplikacji bez recenzji lub z ich niewielką liczbą. Nie używaj sieci P2P, podejrzanych witryn, zewnętrznych programów do pobierania itp. jako źródeł pobierania oprogramowania.

Przed pobraniem i zainstalowaniem programów zawsze usuwaj zaznaczenie niechcianych aplikacji. Nie klikaj reklam i fałszywych przycisków na podejrzanych witrynach ani nie zezwalaj na wyświetlanie powiadomień na takich witrynach. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zwodnicza strona promująca aplikację tabs info:

zwodniczy promoter adware tabs info

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware tabs info za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj niechcianych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuń adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie adware tabs info z Google Chrome krok 1

Klinij ikonę menu Chrome Google Chrome menu ikona (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj „tabs info" i inne podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie adware tabs info z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by tabs info, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe wtyczki z Mozilla Firefox:

Usuwanie adware tabs info z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu ikona (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie adware tabs info z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by tabs info, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by tabs info ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by tabs info lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/25232-tabs-info-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

Dwa najczęstsze problemy powodowane przez adware to zmniejszona jakość przeglądania stron internetowych z powodu natrętnych reklam (a czasem zmienionych ustawień przeglądarki) oraz wolniejsza wydajność komputera. Czasami oprogramowanie reklamowe może być przyczyną naruszenia prywatności.

Co robi adware?

Oprogramowanie wspierane przez reklamy bombarduje użytkowników natrętnymi reklamami. Może również służyć do przejmowania kontroli nad przeglądarką internetową i zbierania informacji o użytkownikach.

Jak twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody?

Zwykle twórcy adware zarabiają na adware za pośrednictwem programów partnerskich. Uczestniczą w tych programach, aby zarabiać prowizje za promowanie stron, produktów, usług itp.

Czy Combo Cleaner usunie adware tabs info?

Tak, Combo Cleaner usunie adware z systemu operacyjnego. Upewni się, że po usunięciu nie ma żadnych komponentów należących do adware (co może stanowić problem podczas próby ręcznego usunięcia adware).

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by tabs info kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by tabs info na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.