FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak „You Are Using An Older Version Of Chrome"

Znany również jako: Wirus „You are using an older version of Chrome"
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „You Are Using An Older Version Of Chrome"?

Podobne do Firefox Requires A Manual Update, „You Are Using An Older Version Of Chrome" to fałszywe ostrzeżenie wyświetlane przez złośliwe witryny. Użytkownicy często nieumyślnie odwiedzają te witryny.

Badania pokazują, że cyberprzestępcy porywają słabo chronione, ale legalne witryny i wstrzykują do nich skrypty przekierowujące do innych witryn wyświetlających ostrzeżenie „You Are Using An Older Version Of Chrome". W ten sposób użytkownicy próbują odwiedzić legalne witryny, ale ostatecznie odwiedzają złośliwe.

Ta technika jest dość rzadka, ponieważ użytkownicy są zwykle przekierowywani przez natrętne reklamy (wyświetlane przez złośliwe strony internetowe) lub niechciane programy do witryn z oszustwami.

Adware You Are Using An Older Version Of Chrome

Więcej informacji o oszustwie "You Are Using An Older Version Of Chrome"

„You Are Using An Older Version Of Chrome" informuje, że przeglądarka Google Chrome jest nieaktualna i zachęca użytkowników do pobrania najnowszej wersji. W rzeczywistości jest to oszustwo. Zamiast pobierać aktualną aktualizację przeglądarki, użytkownicy kończą pobraniem RAT NetSupport Manager.

Istnieje również wysokie prawdopodobieństwo, że wraz z (lub zamiast) Rat NetSupport Manager użytkownicy pobiorą i zainstalują złośliwe oprogramowanie (np. ransomware, adware itp.). Dlatego zalecamy natychmiastowe zamknięcie komunikatu ostrzegawczego „You Are Using An Older Version Of Chrome".

Witryny te są jednym z głównych powodów, dla których aplikacje wdrożyły funkcję „aktualizacji". Nigdy nie należy używać narzędzi do aktualizacji innych firm. Jeśli nie możesz zamknąć złośliwych witryn, zamknij przeglądarkę za pomocą Menedżera zadań lub zrestartuj cały system.

Zauważ, że po ponownym uruchomieniu przeglądarek internetowych nie powinieneś przywracać poprzednich sesji, w przeciwnym razie powrócisz do złośliwych witryn.

Więcej informacji o niechcianych programach

Jak wspomniano powyżej, fałszywe witryny są często promowane za pomocą niechcianych programów, które infiltrują systemy bez zgody. Wywoływanie niechcianych przekierowań to tylko jedna z kilku niechcianych funkcji. Mogą one również wyświetlać natrętne reklamy, zbierać informacje, a nawet uruchamiać niechciane procesy w tle.

Natrętne reklamy są wyświetlane za pomocą narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie. Większość zakrywa podstawowe treści witryny, utrudniając w ten sposób przeglądanie sieci. Ponadto reklamy te często zakrywają podstawowe treści, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania sieci.

Ponadto mogą one przekierowywać do złośliwych witryn, a nawet uruchamiać skrypty przeznaczone do pobierania/instalowania malware. Dlatego nawet jedno kliknięcie może spowodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Kolejną istotną wadą jest śledzenie danych. Aplikacje tego rodzaju są znane z zapisywania informacji o systemie użytkownika związanych z nawykami przeglądania sieci.

Zebrane dane (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, zapytania wprowadzane do wyszukiwarek, naciśnięcia klawiszy, adresy protokołu internetowego, lokalizacje geograficzne itp.) często zawierają dane osobowe, które programiści udostępniają stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują te informacje do generowania przychodów.

Dlatego posiadanie zainstalowanych na komputerze aplikacji śledzących dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Problemem jest również niewłaściwe wykorzystanie zasobów systemowych.

Niektóre niechciane aplikacje kopią kryptowaluty lub uruchamiają inne niechciane procesy w tle. W ten sposób nadużywają zasobów bez zgody użytkowników, co znacznie zmniejsza ogólną wydajność systemu. Zdecydowanie zaleca się natychmiastowe usunięcie wszystkich niechcianych programów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus „You are using an older version of Chrome"
Typ zagrożenia Oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Zainstalowana wersja przeglądarki Chrome jest nieaktualna
Przebranie Legalna strona należąca do Google
Powiązane domeny north-atlantic[.]com, fifa2022worldcup[.]net
Nazwy wykrycia (north-atlantic[.]com) alphaMountain.ai (złośliwy), Combo Cleaner (malware), ESET (malware), G-Data (malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (fifa2022worldcup[.]net) CyRadar (złośliwy), Fortinet (phishing), ESET-NOD32 (), Netcraft (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe wyskakujące reklamy online, niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o aplikacjach tego typu

Przez lata badań odkryliśmy setki niechcianych programów, z których większość jest praktycznie identyczna. Zwykle oferują „przydatne funkcje", jednak wszystkie tego rodzaju aplikacje są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla programistów. Twierdzenia, że udostępniają przydatne funkcje, to jedynie próby nakłonienia niczego niepodejrzewających użytkowników do ich zainstalowania.

W rzeczywistości większość niechcianych aplikacji nie zapewnia żadnej rzeczywistej wartości oraz stanowi bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania internetu.

Jak zainstalowano niechciane programy na moim komputerze?

Programiści często stosują dwie metody do dystrybucji niechcianych programów: 1) „sprzedaż wiązaną" oraz 2) natrętne reklamy. „Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja niechcianych programów wraz ze zwykłym oprogramowaniem. Programiści ukrywają „dołączone" programy w różnych sekcjach (zwykle „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawieniach) procesów pobierania/instalacji.

Wielu użytkowników spieszy się z tymi procedurami i pomija ich kroki. Ponadto klikają podejrzane reklamy, nie rozumiejąc możliwych konsekwencji. W ten sposób narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji i naruszają ich prywatność.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie to główne przyczyny infekcji komputerowych. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego, aby zapobiec infiltracji systemu przez niechciane aplikacje, zachowaj ostrożność podczas przeglądania internetu oraz pobierania/instalowania oprogramowania.

Badania pokazują, że cyberprzestępcy inwestują dużo czasu i zasobów w projektowanie natrętnych reklam, sprawiając, że wydają się one legalne. Jednak reklamy przekierowują na podejrzane strony (np. z hazardem, pornografią itd.). Jeśli napotkasz te przekierowania, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki.

Bardzo ważne jest również, aby wybrać „Niestandardowe"/„Zaawansowane" ustawienia, uważnie obserwować każdy etap pobierania/instalacji i rezygnować ze wszystkich dodatkowych programów.

Wygląd strony oszustwa „You Are Using An Older Version Of Chrome" (GIF)

Wygląd oszustwa you are using an older version of chrome

Tekst prezentowany na tej witrynie:

You are using an older version of Chrome
Update now to keep your Chrome browser running smoothly and securely.

Your download will begin automatically. If not, click here.

Zwodniczy proces uruchomiony po pobraniu fałszywej aktualizacji:

Zwodniczy proces You Are Using An Older Version Of Chrome

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuń adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware za pomocą Panelu administracyjnego

W oknie odinstalowywania programów poszukaj niechcianych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuń adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie adware z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie adware z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus „you are using an older version of chrome", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe wtyczki z Mozilla Firefox:

Usuwanie adware z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie adware z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus „you are using an older version of chrome", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus „you are using an older version of chrome" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus „you are using an older version of chrome" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12426-you-are-using-an-older-version-of-chrome-scam

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Jest to rodzaj oszustwa, w którym podejrzana strona internetowa wyświetla zwodniczą/fałszywą wiadomość mającą na celu nakłonienie odwiedzających do wykonania określonych czynności.

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Zwykle oszuści wykorzystują te oszustwa, aby nakłonić odwiedzających do pobrania potencjalnie złośliwych aplikacji, podania poufnych informacji, zapłacenia za fałszywe usługi (lub zakupu niepotrzebnego oprogramowania), zapewniania dostępu do swoich komputerów i do innych celów.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Zwykle witryny, które wyświetlają fałszywe okienka pop-up, są otwierane za pośrednictwem zwodniczych reklam lub innych podejrzanych stron (np. witryn korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych, takich jak witryny z torrentami i nielegalne strony do strumieniowego przesyłania filmów). Ponadto są one promowane za pośrednictwem powiadomień z podejrzanych stron i aplikacji z reklamami.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami pop-up?

Combo Cleaner może skanować strony i określać, czy są złośliwe, czy nie. Ostrzeże cię o zwodniczych stronach internetowych i ograniczy dostęp do nich.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Wirus „You are using an older version of Chrome kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus „You are using an older version of Chrome" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.