FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać captchaless.top przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by captchaless.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest captchaless[.]top?

Podczas analizy strony captchaless[.]top odkryliśmy, że została stworzona, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Celem tej witryny jest promowanie innych podejrzanych witryn i aplikacji. Nasz zespół odkrył captchaless[.]top podczas inspekcji witryn korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych.

Przekierowania pop-up captchaless[.]top

Szczegółowe informacje o captchaless[.]top

Captchaless[.]top twierdzi, że wymagane jest kliknięcie przycisku „Allow", aby udowodnić, że nie jesteś robotem. Instruuje odwiedzających, aby wypełnili fałszywą weryfikację CAPTCHA. Kliknięcie tego przycisku umożliwia captchaless[.]top wyświetlanie powiadomień.

Zwykle takie strony internetowe, jak captchaless[.]top, wysyłają powiadomienia, aby promować podejrzane strony i oprogramowanie. Ich powiadomienia mogą otwierać strony phishingowe, witryny z oszustwami pomocy technicznej, witryny proszące o pobranie i zainstalowanie adware porywaczy przeglądarki, złośliwych aplikacji itp.

Jeszcze jednym powodem, aby nie ufać captchaless[.]top, jest to, że może przekierowywać odwiedzających na inne zwodnicze witryny. Odkryliśmy, że jedna z witryn promowanych przez captchaless[.]top to strona z oszustwem podobnym do "AMAZON TRIAL". Strony z fałszywymi ankietami mają zwykle na celu nakłonienie odwiedzających do podania danych osobowych i (lub) przelania pieniędzy.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by captchaless.top
Typ zagrożenia Reklamy z powiadomieniami push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia alphaMountain.ai (podejrzana), Combo Cleaner (malware), Fortinet (spam), G-Data (malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 46.161.27.83
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o witrynach tego typu

Zwykle użytkownicy trafiają na takie strony, jak captchaless[.]top za pośrednictwem witryn z torrentami, stron randkowych dla dorosłych, nielegalnych witryn do strumieniowego przesyłania filmów i innych stron, które korzystają z nieuczciwych sieci reklamowych. W innych przypadkach użytkownicy otwierają je, klikając zwodnicze reklamy. Czasami strony te są otwierane przez zainstalowane adware.

Przykładami podobnych witryn są salletsilvully[.]com, mscreviews[.]com i advtreviews[.]com.

Jak strona captchaless[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny mogą wyświetlać powiadomienia tylko wtedy, gdy użytkownicy na to zezwolą, klikając przycisk „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobny. Oznacza to, że odwiedzono captchaless[.]top i zezwolono jej na wyświetlanie powiadomień. Żadna strona internetowa nie może wyświetlać powiadomień bez uprzedniego uzyskania na to zgody.

Jak powstrzymać zwodnicze witryny przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Nie ufaj witrynom, które twierdzą, że musisz kliknąć przycisk „Zezwól", aby udowodnić, że nie jesteś robotem, odtworzyć wideo, pobrać plik itp. Kliknij przycisk „Zablokuj" lub podobny, gdy podejrzane witryny proszą o zgodę na wyświetlanie powiadomień lub zamknij te strony.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny captchaless[.]top (GIF):

Wygląd witryny captchaless[.]top (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez captchaless[.]top w prawym dolnym rogu pulpitu?

Żadna strona internetowa nie jest w stanie wyświetlać powiadomień bez uprzedniego uzyskania zgody na to. Captchaless[.]top wyświetla powiadomienia, ponieważ została odwiedzona i zezwolono na ich pokazywanie. Strony wyświetlają powiadomienia po kliknięciu przycisku „Zezwól" (patrz obraz GIF powyżej).

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Powiadomienia nie infekują komputerów. Mogą jednak otwierać złośliwe strony internetowe.

Czy captchaless[.]top jest wirusem?

Captchaless[.]top i podobne strony internetowe nie są wirusami. W większości przypadków promują różne oszustwa, podejrzane (potencjalnie złośliwe) aplikacje i strony internetowe.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy captchaless[.]top, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i powstrzyma wyświetlanie powiadomień przez captchaless[.]top (usunie nadane jej uprawnienia). Zablokuje również dostęp do captchaless[.]top. Nie będą wymagane żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by captchaless.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by captchaless.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.