FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć reklamy wyświetlane przez witrynę captchastate.link

Znany również jako: Reklamy captchastate.link
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest captchastate[.]link?

Captchastate[.]link to nieuczciwa strona internetowa, która promuje spamowe powiadomienie przeglądarki i przekierowuje odwiedzających do innych (prawdopodobnie podejrzanych/złośliwych) witryn.

Nasi badacze znaleźli tę stronę podczas sprawdzania witryn wykorzystujących nieuczciwe sieci reklamowe. Warto zauważyć, że przekierowania powodowane przez takie witryny to sposób, w jaki większość użytkowników wchodzi na captchastate[.]link i podobne strony internetowe.

Przekierowania pop-up captchastate[.]link

Przegląd captchastate[.]link

Dokładny sposób działania nieuczciwych witryn (tj. to, co ładują/promują) może zależeć od adresu IP/geolokalizacji odwiedzającego. W związku z tym treści napotkane na takiej stronie i za jej pośrednictwem mogą się różnić.

Kiedy sprawdziliśmy captchastate[.]link, wyświetlił nam się obraz robota mówiącego - "CLICK ALLOW TO CONFIRM THAT YOU ARE NOT A ROBOT!". Ta weryfikacja CAPTCHA jest fałszywa i ma na celu nakłonienie użytkowników do kliknięcia opcji "Allow", co umożliwiłoby captchastate[.]link wyświetlanie powiadomień przeglądarki.

Kliknięcie przycisku "Allow" spowodowało przekierowanie do strony internetowej z wariantem oszustwa "Chrome Search Contest 2022".

Nieuczciwe witryny wykorzystują swoje powiadomienia/reklamy do promowania oszustw internetowych, podejrzanych/szkodliwych stron internetowych i aplikacji, a nawet złośliwego oprogramowania. Podsumowując, na stronach takich jak captchastate[.]link użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy captchastate.link
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia alphaMountain.ai (podejrzana), Forcepoint ThreatSeeker (podejrzana), Fortinet (spam), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 179.60.146.31
Obserwowane domeny d.captchastate[.]link; i.captchastate[.]link; c.captchastate[.]link; f.captchastate[.]link; b.captchastate[.]link; h.captchastate[.]link; a.captchastate[.]link; g.captchastate[.]link
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowym powiadomieniu przeglądarki

Pushmestar[.]com, first-dating[.]top, moderncaptcha[.]top, ukentaspe[.]xyz, style-buzz-blog[.]com – to tylko kilka przykładów nieuczciwych witryn, które ostatnio sprawdziliśmy.

Wyświetlają one powiadomienia przeglądarki, które promują głównie oszukańcze i złośliwe treści. Jednak chociaż te reklamy mogą promować legalne produkty, jest mało prawdopodobne, aby były one w ten sposób reklamowane przez ich rzeczywistych twórców. Zamiast tego ta promocja jest prowadzona przez oszustów, którzy nadużywają programów partnerskich produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Jak strona captchastate[.]link uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Strony internetowe nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. Dlatego prawdopodobnie uzyskałeś dostęp do captchastate[.]link i zezwoliłeś jej na to, wybierając „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" lub podobną opcję.

Należy wspomnieć, że takie witryny jak captchastate[.]link, często używają oszustwa (np. fałszywego CAPTCHA, przynęty do kliknięcia itp.), aby nakłonić odwiedzających do umożliwienia im wyświetlania powiadomień.

Jak powstrzymać zwodnicze witryny przed wyświetlaniem spamowych powiadomień?

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki, nie zezwalaj podejrzanym witrynom na ich wyświetlanie (tj. nie klikaj „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zalecamy ignorowanie lub odrzucanie próśb o wyświetlanie powiadomień (np. naciśnięcie „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Jeśli będziesz doświadczać ciągłych nieproszonych przekierowań do podejrzanych witryn (np. captchastate[.]link itp.), może to być spowodowane obecnością (adware) na twoim urządzeniu. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzuty ekranu powiadomień/ogłoszeń wyświetlanych przez witrynę captchastate[.]link:

1 ogłoszenie wygenerowane przez witrynę aptchastate[.]link 2 ogłoszenie wygenerowane przez witrynę aptchastate[.]link

Wygląd witryny captchastate[.]link (GIF):

Wygląd witryny captchastate[.]link (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez link captchastate[.]link w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny mogą wyświetlać powiadomienia przeglądarki tylko za zgodą użytkownika. Dlatego prawdopodobnie w pewnym momencie odwiedziłeś captchastate[.]link i kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub analogiczną opcję, która byłą na niej przedstawiona.

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie zainicjuje żadnych procesów pobierania/instalowania malware. Jednak treść promowana przez te reklamy może być zwodnicza/złośliwa i powodować poważne problemy (w tym infekcje systemowe).

Czy captchastate[.]link jest wirusem?

Nie, witryny takie jak captchastate[.]link nie są klasyfikowane jako wirusy, ale mogą promować złośliwe treści. Nieuczciwe witryny promują zwykle oszustwa, niewiarygodne/szkodliwe oprogramowanie i malware.

Czy narzędzie Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy captchastate[.]link, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner może skanować systemy i cofać uprawnienia nadane captchastate[.]link. Może również blokować dalszy dostęp do tej i innych nieuczciwych/złośliwych stron internetowych. W związku z tym dodatkowe kroki będą niepotrzebne.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy captchastate.link kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy captchastate.link na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.