FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać moderncaptcha.top przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by moderncaptcha.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest moderncaptcha[.]top?

Moderncaptcha[.]top wyświetla zwodnicze treści/wykorzystuje technikę zachęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do umożliwienia wyświetlania powiadomień. Promuje również oszukańczą witrynę. Zwykle witryny takie jak moderncaptcha[.]top są odwiedzane przypadkowo. Odkryliśmy moderncaptcha[.]top podczas inspekcji stron korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych.

Reklamy moderncaptcha[.]top

Szczegółowe informacje o moderncaptcha[.]top

Moderncaptcha[.]top wyświetla fałszywe okienko weryfikacji CAPTCHA. Twierdzi, że odwiedzający muszą kliknąć przycisk „Zezwól" (co oznacza zgodę na otrzymywanie powiadomień), aby udowodnić, że nie są robotami. Odkryliśmy, że computeradshub[.]com wyświetla fałszywe ostrzeżenia systemowe, alerty o wirusach i inne powiadomienia, które promują różne oszukańcze witryny, podejrzane aplikacje i inne tego rodzaju strony.

Podczas naszej analizy, moderncaptcha[.]top przekierowała nas do strony internetowej, która prowadziła oszustwo podobne do "Amazon Loyalty Program". Oszuści wykorzystują takie strony, aby nakłonić odwiedzających do podania poufnych informacji i (lub) przelania pieniędzy/zapłacenia opłat „administracyjnych", „wysyłkowych" lub innych.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by moderncaptcha.top
Typ zagrożenia Reklamy z powiadomieniami push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 78.128.112.201
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o witrynach tego typu

Strony takie jak moderncaptcha[.]top są otwierane przez podejrzane reklamy, inne podejrzane strony, adware (lub inne niechciane oprogramowanie) itp. Rzadko zdarza się, aby były odwiedzane celowo. Większość z tych stron wykorzystuje techniki zachęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień.

Kilka przykładów podobnych stron to ukentaspe[.]xyz, style-buzz-blog[.]com i listen-heres[.]com.

Jak strona moderncaptcha[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny uzyskują pozwolenie na wyświetlanie powiadomień po kliknięciu przez odwiedzających przycisku „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobnego. Żadna witryna nie może wyświetlać powiadomień bez uprzedniego uzyskania zgody na to. Zwykle witryny takie jak moderncaptcha[.]top wyświetlają zwodniczą treść (obrazy/tekst), aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień.

Jak zapobiec wyświetlaniu powiadomień spamowych przez zwodnicze strony?

Jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień ze strony internetowej, kliknij przycisk „Zablokuj" (lub „Zablokuj powiadomienia") albo zamknij stronę przed kliknięciem tego przycisku. Nie ufaj stronom, które twierdzą, że wymagane jest kliknięcie przycisku „Zezwól", aby udowodnić, że nie jesteś robotem, potwierdzić swój wiek, odtworzyć film itp.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny moderncaptcha[.]top (GIF):

Wygląd witryny moderncaptcha[.]top (GIF)

Powiadomienia z moderncaptcha[.]top:

Powiadomienie reklamowe moderncaptcha.top 2 powiadomienie reklamowe moderncaptcha.top 2 powiadomienie reklamowemoderncaptcha.top

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez moderncaptcha[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Jeśli witryna wyświetla powiadomienia, została odwiedzona i umożliwiono jej ich wyświetlanie tych powiadomień. Witryna nie może wyświetlać powiadomień bez uprzedniego otrzymania zgody na to. To pozwolenie jest przyznawane poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól".

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Powiadomienia pochodzące ze stron internetowych nie mogą infekować komputerów. Największym problemem z nimi jest to, że mogą otwierać złośliwe strony.

Czy moderncaptcha[.]top jest wirusem?

Witryny takie jak moderncaptcha[.]top promują inne podejrzane witryny (np. strony phishingowe, witryny prowadzące różne oszustwa) oraz podejrzane/potencjalnie złośliwe aplikacje. Nie są uważane za wirusy.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy moderncaptcha[.]top, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer, usunie uprawnienia przyznane dla moderncaptcha[.]top i zablokuje dalszy dostęp do tej witryny. Nie będą wymagane żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by moderncaptcha.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by moderncaptcha.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.