FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak Windows Firewall Has Detected That Your Windows Is Damaged And Irrelevant

Znany również jako: Fałszywa wiadomość Windows Firewall Has Detected That Your Windows Is Damaged And Irrelevant
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest "Windows Firewall Has Detected That Your Windows Is Damaged And Irrelevant"?

Jest to okienko pop-up (fałszywe ostrzeżenie Windows) twierdzące, że system operacyjny jest uszkodzony. Oszuści używają go do nakłaniania odwiedzających witrynę do pobrania zwodniczych (potencjalnie złośliwych) aplikacji. Odkryliśmy tę witrynę podczas inspekcji innych stron, które korzystają z nieuczciwych sieci reklamowych. Zwykle strony, na których działają okienka pop-up, są nieumyślnie otwierane.

Oszustwo Windows Firewall Has Detected That Your Windows Is Damaged And Irrelevant

Szczegółowe informacje o oszustwach pop-up „ Windows Firewall Has Detected That Your Windows Is Damaged And Irrelevant"

Fałszywe ostrzeżenia systemowe wyświetlane przez tę oszukańczą witrynę twierdzą, że zabezpieczenia systemu Windows wykryły, że system jest uszkodzony i nieaktualny. Twierdzą, że po upływie czasu wszystkie pliki zostaną usunięte. Ponadto instruują odwiedzających, aby kliknęli przycisk „Aktualizuj"/postępowali zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować najnowsze oprogramowanie i zapobiec usunięciu plików.

Po kliknięciu przycisku „Aktualizuj" odwiedzający są przekierowywani na strony promujące zwodnicze aplikacje. Strony te promują porywaczy przeglądarki, adware lub inne niewiarygodne oprogramowanie. Niektóre z promowanych aplikacji mogą być zaprojektowane do uruchamiania fałszywych skanów systemu (i wykrywania fałszywych problemów/błędów/wirusów), aby nakłonić użytkowników do zapłacenia za rejestrację/aktywację.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Fałszywa wiadomość Windows Firewall Has Detected That Your Windows Is Damaged And Irrelevant
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie System operacyjny jest uszkodzony i nieaktualny
Przebranie Legalna strona Microsoft (ostrzeżenie systemu Windows)
Dystrybuowane niechciane reklamy Różne zwodnicze aplikacje
Powiązana domena softland[.]icu
Nazwy wykrycia (softland[.]icu) Forcepoint ThreatSeeker (podejrzana), Heimdal Security (złośliwa), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (softland[.]icu) 95.211.26.202
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Strony internetowe, na których działają oszustwa pop-up, są zamaskowane jako legalne witryny. Zwykle oszuści, którzy za nimi stoją, mają na celu nakłonienie odwiedzających do zakupu oprogramowania, zapłacenia za niepotrzebne (lub fałszywe) usługi, pobrania i zainstalowania potencjalnie złośliwych aplikacji lub podania poufnych informacji. Rzadko zdarza się, aby takie strony były celowo odwiedzane.

Przykłady podobnych oszustw to "Pirated Windows Software Detected In This Computer", "DRIDEX..Malware detected - Error Code: DXRW2:#19X80XD" i "Your Computer Might Be Infected With Critical Viruses".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Oszustwa pop-up (strony internetowe, które je obsługują) są promowane za pośrednictwem nielegalnego przesyłania strumieniowego filmów, torrentów i innych stron, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe lub podejrzane reklamy. Ponadto są promowane za pośrednictwem powiadomień wyświetlanych przez podejrzane strony lub aplikacje typu adware. We wszystkich przypadkach użytkownicy rzadko celowo otwierają takie oszukańcze strony.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Nie odwiedzaj podejrzanych stron ani nie zezwalaj na wyświetlanie powiadomień na takich stronach. Nie klikaj również reklam pojawiających się na tego typu witrynach. Pobieraj aplikacje i pliki z legalnych (oficjalnych) stron i sklepów. Przed zakończeniem procesu pobierania i instalacji usuń zaznaczenie opcjonalnych (niechcianych) ofert/aplikacji.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up "Windows Firewall Has Detected That Your Windows Is Damaged And Irrelevant" (GIF):

Wygląd oszustwa Windows Firewall Has Detected That Your Windows Is Damaged And Irrelevant

Tekst w tym oknie pop-up:

Your Windows system is damaged
Windows Version: Windows 10

Please note: Windows security has detected that the system is corrupted and outdated. All system files will be deleted after: 0 seconds
Important: Click on the “Update” button to install the latest software to scan and prevent your files from being deleted.

Zrzut ekranu drugiego okna pop-up:

Druga wiadomość pop-up oszustwa windows firewall has detected that your windows is damaged and irrelevant

Tekst w tym oknie pop-up:

Windows Firewall has detected that your Windows 10 is damaged and irrelevant.

As a result, your system files are automatically deleted.

Please follow the instructions to fix the problem immediately. This way you will ensure that your system is always protected.

[OK]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

W większości przypadków jest to fałszywe ostrzeżenie systemowe, powiadomienie o błędzie, ostrzeżenie o wirusie lub inna zwodnicza wiadomość wyświetlana przez zwodniczą stronę. Oszuści wykorzystują te oszustwa, aby nakłonić odwiedzających do wykonania określonych czynności.

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Służy ono głównie do nakłaniania odwiedzających do podania osobowych/wrażliwych danych, pobierania i uruchomienia złośliwego oprogramowania oraz przesłania pieniędzy (lub zapłacenia za niepotrzebne/fałszywe usługi lub produkty). Ponadto okienko pop-up może służyć do zdalnego uzyskiwania dostępu do komputerów.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Te okienka pop-up są wyświetlane na podejrzanych stronach internetowych. Zwykle strony te są otwierane za pośrednictwem powiadomień z innych podejrzanych stron, podejrzanych reklam lub stron korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych (np. nielegalnych stron do strumieniowego przesyłania filmów, witryn z torrentami).

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami pop-up?

Combo Cleaner jest przeznaczony do skanowania każdej odwiedzanej witryny. Może również wykrywać złośliwe strony (w tym wyświetlające fałszywe okienka pop-up). Ostrzega użytkowników o niewiarygodnych stronach i ogranicza do nich dostęp.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Fałszywa wiadomość Windows Firewall Has Detected That Your Windows Is Damaged And Irrelevant kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Fałszywa wiadomość Windows Firewall Has Detected That Your Windows Is Damaged And Irrelevant na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.