FacebookTwitterLinkedIn

Nie ufaj witrynom, na których wyświetlane jest twierdzenie Pirated Windows Software detected in this Computer

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego Pirated Windows Software detected in this Computer
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest "Pirated Windows Software detected in this Computer"?

„Pirated Windows Software detected in this Computer" to oszustwo związane z pomocą techniczną, które nasi badacze wykryli podczas inspekcji podejrzanych witryn.

Oszustwa związane z pomocą techniczną mają na celu nakłonienie użytkowników do zadzwonienia na fałszywe infolinie i umożliwienia cyberprzestępcom zdalnego dostępu do ich urządzeń poprzez twierdzenie, że ich systemy są zainfekowane lub zagrożone. Należy podkreślić, że żadna witryna nie jest w stanie wykryć zagrożeń/problemów obecnych na komputerze odwiedzającego. W związku z tym wszelkie takie twierdzenia są oszustwami.

Ponadto oszustwa technologiczne często zawierają nazwy/grafiki prawdziwych produktów lub firm, aby stworzyć wrażenie bycia uzasadnionymi; „Pirated Windows Software detected in this Computer" nie jest wyjątkiem. Jest zamaskowane jako alert z systemu Windows/Microsoft, jednak nie jest w żaden sposób powiązane z Microsoft Corporation ani jej produktami.

Oszustwo Pirated Windows Software detected in this Computer

Przegląd oszustwa „Pirated Windows Software detected in this Computer"

Kiedy weszliśmy na stronę z „Pirated Windows Software detected in this Computer", zobaczyliśmy wiele okienek pop-up. Strona w tle naśladuje styl starszych wersji oficjalnej witryny Microsoft. Ponadto, oszustwo wyświetliło fałszywy interfejs antywirusowy Windows i przeprowadzało skanowanie systemu (uwaga, żadna witryna nie może wykonać skanowania systemu).

Kilka okienek pop-up zostało wyświetlonych po zakończeniu fałszywego skanowania. W górnym oknie stwierdzono, że na komputerze odwiedzającego wykryto piracką kopię oprogramowania Windows. Podobno klucz aktywacyjny systemu Windows wydawał się nieprawidłowy. Dodatkowo w systemie znaleziono trojana bankowego. Oszustwo zachęcało do skontaktowania się ze „Wsparciem Windows" w celu rozwiązania problemów i zapobiegnięcia trwałemu zablokowaniu plików i kont użytkownika.

Oszustwa związane z pomocą techniczną mają na celu nakłonienie ofiar do zadzwonienia pod podany numer telefonu. Oszuści (pod postacią „specjalistów", „obsługi klienta" itp.) instruują, jak skonfigurować zdalny dostęp. To, co cyberprzestępcy robią po połączeniu się z komputerem (zwykle za pomocą legalnego oprogramowania do zdalnego dostępu), może się różnić.

Oszuści często odwracają uwagę ofiar fałszywym technobełkotem, wykonując na ich urządzeniach różne podejrzane/złośliwe działania. Przestępcy mogą odinstalować oryginalne oprogramowanie bezpieczeństwa, zainstalować fałszywe antywirusy (wymagające zakupu), pobrać poufne dane, a nawet zainfekować system malware.

RAT (trojany zdalnego dostępu) są często wykorzystywane przez oszustów zajmujących się pomocą techniczną, ponieważ to malware umożliwia potajemny dostęp do urządzeń, które mogą być potencjalnie nieograniczone. Można jednak do tego celu również używać różnych trojanów, ransomware, koparek kryptowalutowych lub innego złośliwego oprogramowania.

Cyberprzestępcy starają się również zdobyć wrażliwe informacje (np. dane osobowe, dane logowania do konta bankowego, numery kart kredytowych itp.). Użytkownicy mogą zostać oszukani, aby poinformować o tym oszustów, wpisać je (chociaż podobno nie można ich zobaczyć), wprowadzić je do stron/plików phishingowych itp.

Ponadto „usługi" tych „techników" są zwykle wygórowane. Do przesyłania pieniędzy wykorzystywane są trudne lub niemożliwe do wyśledzenia metody, np. kryptowaluty, karty podarunkowe, przedpłacone bony, gotówka ukryta w paczkach i wysłana pocztą itp. Co więcej, skutecznie oszukane ofiary są często wielokrotnie celem ataków.

Podsumowując, ufając oszustom, takim jak „Wykryto pirackie oprogramowanie Windows na tym komputerze" — użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, znacznych strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Jeśli nie możesz zamknąć zwodniczej witryny, użyj Menedżera zadań systemu Windows, aby zakończyć proces przeglądarki. Pamiętaj, że przywrócenie poprzedniej sesji przeglądania spowoduje ponowne otwarcie strony oszustwa, dlatego problem się powtórzy.

A jeśli pozwoliłeś oszustom na dostęp do swojego komputera, natychmiast odłącz go od internetu. Następnie odinstaluj oprogramowanie do zdalnego dostępu (np. TeamViewer, AnyDesk itp.), którego używali przestępcy. Na koniec przeskanuj system sprawdzonym antywirusem i niezwłocznie usuń wszystkie wykryte zagrożenia.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego Pirated Windows Software detected in this Computer
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo, oszustwo związane z pomocą techniczną
Fałszywe twierdzenie Klucz aktywacyjny systemu Windows jest nieprawidłowy, podejrzewa się pirackie oprogramowanie, wykryto wirusy trojańskie itp.
Przebranie Windows/Microsoft
Numer telefonu wsparcia technicznego oszustów +1-833-852-0799
Powiązane domeny jpakdjd[.]tk
Nazwy wykrycia (jpakdjd[.]tk) ESET (malware), Forcepoint ThreatSeeker (podejrzany), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (jpakdjd[.]tk) 164.92.107.131
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady oszustw wsparcia technicznego

Przeanalizowaliśmy niezliczone oszustwa związane z pomocą techniczną, a "DRIDEX..Malware detected - Error Code: DXRW2:#19X80XD", "Cortana - It Seems Your PC Is Locked Out", "MICROSOFT WINDOWS With Pre-installed Mcafee" i "Access to this PC has been blocked for due to illegal activities" to tylko niektóre z naszych najnowszych odkryć.

Internet jest pełen wprowadzających w błąd, zwodniczych i złośliwych treści. Oszustwa wykorzystują różne modele i przebrania w celu zdobycia, a następnie nadużycia zaufania ofiar. Dlatego zdecydowanie zalecamy ostrożność podczas przeglądania sieci.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Dostęp do zwodniczych witryn uzyskuje się głównie za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, błędnie wpisane adresy URL, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Odradzamy korzystanie z witryn oferujących pirackie programy/media lub inne podejrzane usługi (np. torrenty, nielegalne przesyłanie strumieniowe lub pobieranie produktów itp.), ponieważ te witryny zwykle zarabiają na nieuczciwych sieciach reklamowych. Zawsze zachowaj ostrożność podczas wprowadzania adresów stron internetowych (URL).

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki nie zezwalaj podejrzanym witrynom na ich wyświetlanie (tzn. nie klikaj „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zamiast tego zignoruj lub odrzuć wyświetlanie powiadomień (tj. kliknij „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Ważne jest, aby pobierać produkty wyłącznie z oficjalnych i wiarygodnych źródeł. Dodatkowo zawsze podczas instalacji czytaj warunki, sprawdzaj możliwe opcje, używaj „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Tekst prezentowany w oknie pop-up "Pirated Windows Software detected in this Computer":

Pirated Windows Software detected in this Computer


Windows Key Code is not Valid and seems Pirated.


Threat-Detected: Banking Trojan


All Files and Online Accounts may be banned permanently.
Contact Windows Support: +1-833-852-0799(TollFree)


Windows [Deny] [Allow]

Wygląd oszustwa pop-up "Pirated Windows Software detected in this Computer" (GIF):

Wygląd oszustwa Pirated Windows Software detected in this Computer (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwa pop-up to zwodnicze wiadomości mające na celu nakłonienie użytkowników do wykonania określonych czynności. Przykładowo, ofiary mogą zostać oszukane, aby zadzwonić na fałszywe linie wsparcia, umożliwić oszustom zdalny dostęp do ich urządzeń, ujawnić prywatne informacje, pobrać/zainstalować i/lub kupić oprogramowanie, dokonać transakcji pieniężnych itd.

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy wykorzystują okienka pop-up w celu generowania przychodów, np. poprzez pozyskiwanie środków poprzez oszustwa, nadużywanie lub sprzedaż prywatnych danych, promowanie oprogramowania, rozsyłanie złośliwego oprogramowania itp.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa pop-up są uruchamiane na nieuczciwych stronach internetowych. Użytkownicy zwykle wchodzą na nie przez przekierowania spowodowane przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, błędnie wpisane adresy URL, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware.

Nie mogę wyjść ze strony oszustwa. Jak ją zamknąć?

Użyj Menedżera zadań systemu Windows, aby zakończyć proces przeglądarki. Podczas ponownego otwierania przeglądarki nie przywracaj poprzedniej sesji przeglądania, ponieważ spowoduje to ponowne otwarcie strony oszustwa.

Zezwoliłem cyberprzestępcom na zdalny dostęp do mojego komputera. Co mam zrobić?

Jeśli zezwoliłeś cyberprzestępcom na zdalny dostęp do komputera, najpierw odłącz go od internetu. Następnie usuń oprogramowanie (np. AnyDesk, TeamViewer itp.), którego przestępcy użyli do uzyskania dostępu do twojego urządzenia. Jest to ważne, ponieważ oszuści mogą nie potrzebować twojej zgody, aby ponownie uzyskać dostęp do systemu. Na koniec wykonaj pełne skanowanie systemu za pomocą programu antywirusowego i usuń wszystkie wykryte zagrożenia.

Podałem moje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez oszustwo pop-up. Co mam zrobić?

Jeśli ujawniłeś dane uwierzytelniające konta, natychmiast zmień hasła do wszystkich potencjalnie ujawnionych kont i poinformuj ich oficjalne wsparcie. A jeśli podałeś inne dane osobowe (np. dane dowodu osobistego, skany paszportów, numery kart kredytowych itp.) niezwłocznie skontaktuj się z odpowiednimi władzami.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami pop-up i złośliwym oprogramowaniem, które rozsyłają?

Combo Cleaner może skanować odwiedzane witryny oraz wykrywać te zwodnicze i złośliwe. Ponadto może blokować dostęp do takich stron internetowych. Combo Cleaner potrafi także skanować komputery i usuwać większość znanych infekcji malware. Warto zauważyć, że wykonanie pełnego skanowania systemu jest niezbędne, ponieważ wyrafinowane malware zwykle ukrywa się głęboko w systemie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego Pirated Windows Software detected in this Computer kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego Pirated Windows Software detected in this Computer na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.