FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware UnlimitedPixel

Znany również jako: Ads by UnlimitedPixel
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest UnlimitedPixel?

Nasz zespół odkrył aplikację UnlimitedPixel podczas inspekcji różnych podejrzanych witryn. Po jej pobraniu i zainstalowaniu dowiedzieliśmy się, że wyświetla ona irytujące/natrętne reklamy. Z tego powodu zaklasyfikowaliśmy UnlimitedPixel jako aplikację wspieraną przez reklamy.

Adware UnlimitedPixel

Szczegółowe informacje o adware UnlimitedPixel

Klikanie reklam wyświetlanych przez UnlimitedPixel może prowadzić do potencjalnie złośliwych stron internetowych, np. stron phishingowych, witryn zachęcających do pobrania podejrzanych aplikacji, oszustw pomocy technicznej (i innych) itp. W niektórych przypadkach reklamy te mogą pobierać, a nawet instalować niechciane oprogramowanie.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że aplikacje typu adware, takie jak UnlimitedPixel, mogą być zaprojektowane do zbierania informacji o użytkownikach. Mogą zbierać nie tylko informacje związane z przeglądaniem, ale także dane osobowe, takie jak hasła, dane karty kredytowej i inne. Odkryliśmy, że UnlimitedPixel może uzyskać dostęp do takich informacji (i czytać historię przeglądania).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by UnlimitedPixel
Typ zagrożenia Oprogramowanie reklamowe, złośliwe oprogramowanie Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (Other:Malware-gen [Trj]), Combo Cleaner (Adware.MAC.Generic.26635), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.G), McAfee (RDN/Generic.osx), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o adware

Celem adware jest wyświetlanie reklam. Gdy adware jest pobierane z podejrzanego źródła, wyświetla głównie podejrzane reklamy. Dodatkowo, adware może zostać zaprojektowane do porywania przeglądarek internetowych – może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej, aby promować fałszywą wyszukiwarkę.

Więcej przykładów adware to ShoreCreative, DesignPaper i DevelopEfficient.

Jak zainstalowano UnlimitedPixel na moim komputerze?

Aplikacje takie jak UnlimitedPixel są często dystrybuowane poprzez łączenie ich z innym oprogramowaniem i za pośrednictwem stron zaprojektowanych do wyświetlania fałszywych powiadomień/wiadomości (przeznaczonych do wyświetlania zwodniczych treści). Programy pobierania i instalatory zawierające adware mają „Niestandardowe", „Zaawansowane", „Własne" lub inne ustawienia (lub zaznaczone pola wyboru).

Adware jest instalowane po zakończeniu instalacji bez zmiany ustawień wymienionych powyżej. W niektórych przypadkach adware instaluje się po kliknięciu podejrzanych reklam zaprojektowanych do uruchamiania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Korzystaj z legalnych źródeł (oficjalnych stron i platform) do pobierania aplikacji i plików. Niebezpieczne jest korzystanie z podejrzanych stron, programów pobierania stron trzecich, sieci P2P itp. Przed pobraniem i zainstalowaniem oprogramowania odznacz dodatkowo dołączone aplikacje. Nie klikaj reklam ani powiadomień wyświetlanych na/przez podejrzane strony internetowe.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany UnlimitedPixel, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Pop-up, który pojawia się po instalacji adware UnlimitedPixel:

Pop-up adware unlimitedpixel wyświetlany po zakończeniu instalacji

UnlimitedPixel zainstalowane na Safari:

Adware unlimitedpixel zainstalowane na safari

Folder zawartości UnlimitedPixel:

Zawartość folderu adware unlimitedpixel

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware UnlimitedPixel przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware UnlimitedPixel:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z UnlimitedPixel z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z ads by unlimitedpixel:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki ads by unlimitedpixel z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z ads by unlimitedpixel z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z ads by unlimitedpixel z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z ads by unlimitedpixel z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

Adware może spowalniać komputer, utrudniać przeglądanie internetu (jego reklamy mogą zakrywać zawartość odwiedzanych stron), a nawet naruszać prywatność (poprzez zbieranie informacji).

Co robi adware?

Oprogramowanie tego typu wyświetla natrętne reklamy (np. banerowe, kuponowe, pop-upy).

Jak twórcy adware generują przychody?

W większości przypadków uczestniczą oni w różnych programach partnerskich, aby zarabiać na adware. Promują produkty, strony internetowe, usługi itp.

Czy Combo Cleaner usunie to adware?

Tak, Combo Cleaner usunie adware z twojego komputera. Usunie adware bez pozostawiania jakichkolwiek pozostałości (należących do adware) w systemie. Ręczne usuwanie nie zawsze działa, gdy chcesz całkowicie usunąć adware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Ads by UnlimitedPixel kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by UnlimitedPixel na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.