FacebookTwitterLinkedIn

Jak zablokować powiadomienia mous0.biz

Znany również jako: Ads by mous0.biz
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest mous0[.]biz?

Zbadaliśmy stronę mous0[.]biz i dowiedzieliśmy się, że wykorzystuje ona technikę zachęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Co więcej, przekierowuje odwiedzających na identyczną stronę. Nasz zespół odkrył mous0[.]biz podczas badania innych stron, które używają nieuczciwych sieci reklamowych.

Reklamy mous0[.]biz

Szczegółowe informacje o mous0[.]biz

Mous0[.]biz wyświetla fałszywe CAPTCHA z komunikatem instruującym odwiedzających, aby kliknęli przycisk „Zezwól", aby sprawdzić, czy nie są robotami. Kliknięcie przycisku „Zezwól" podczas odwiedzania tej strony umożliwia wyświetlanie powiadomień. Z reguły powiadomienia ze stron takich jak mous0[.]biz promują podejrzane witryny proszące o podanie poufnych informacji, oferujące pobranie podejrzanych aplikacji itp.

Ponadto mous0[.]biz może przekierowywać do hipnoticrec[.]biz - innej witryny, która używa tej samej techniki zachęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól". Może również otwierać inne podejrzane strony. Niektóre z tych stron mogą być złośliwe.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by mous0.biz
Typ zagrożenia Powiadomienia push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 185.177.94.108
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o stronach tego typu

Zwykle takie strony, jak mous0[.]biz są otwierane za pośrednictwem nielegalnych stron do strumieniowego przesyłania filmów, witryn z torrentami i innych stron tego rodzaju. Są one również wykorzystywane do promowania legalnego oprogramowania — często są one obsługiwane przez podmioty partnerskie, które starają się pobierać nielegalne prowizje. Ważne jest, aby wiedzieć, że legalne firmy nigdy nie wykorzystują ich do promowania swoich usług i produktów.

Przykładami innych stron tego typu są news-waxawo[.]com, betaengine[.]org i news-zafewi[.]cc.

Jak strona mous0[.]biz uzyskała zgodę na wyświetlanie spamowych powiadomień przeglądarki?

Mous0[.]biz ma uprawnienia do wyświetlania powiadomień, ponieważ przycisk „Zezwól" wyświetlany przez przeglądarkę został kliknięty podczas odwiedzania tej strony. Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień, chyba że otrzymają na to zgodę. Większość witryn, takich jak mous0[.]biz, wyświetla zwodnicze treści, aby nakłonić odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól".

Jak powstrzymać zwodnicze witryny przed wyświetlaniem spamowych powiadomień?

Zamknij witryny z instrukcjami, aby kliknąć przycisk „Zezwól", aby odtworzyć wideo, udowodnić, że nie jesteś robotem, pobrać plik itp. bądź kliknij przycisk „Zablokuj" (lub podobny), jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień od otworzonej witryny. Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny mous0[.]biz (GIF):

Wygląd witryny mous0[.]biz (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Video showing how to disable web browser notifications:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Czesto zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez mous0[.]biz w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Mous0[.]biz wyświetla powiadomienia, ponieważ została odwiedzona i uzyskała zgodę na ich wyświetlanie. Wyrażenie zgody na wyświetlanie powiadomień jest przyznawane przez kliknięcie przycisku „Zezwól" w okienku pop-up, które pojawia się podczas odwiedzania witryn internetowych. Nie wszystkie witryny proszą o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień, ale wiele podejrzanych witryn tak robi.

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Kliknięcie powiadomienia nie jest szkodliwe - powiadomienienie może zainfekować komputera. Niemniej jednak kliknięcie powiadomień wyświetlanych przez podejrzane witryny może otwierać złośliwe strony.

Czy mous0[.]biz jest wirusem?

Strony internetowe takie jak mous0[.]biz nie są wirusami. Większość z nich promuje witryny oferujące pobieranie podejrzanych aplikacji, prosząc o podanie danych osobowych i inne podejrzane witryny.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy mous0[.]biz, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie uprawnienia przyznane mous0[.]biz. Zablokuje również cały dalszy dostęp do mous0[.]biz (nie będą wymagane żadne dodatkowe kroki).

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by mous0.biz kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by mous0.biz na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.