FacebookTwitterLinkedIn

Jak pozbyć się ogłoszeń wyświetlanych przez deviceunder-shield.com

Znany również jako: Ads by deviceunder-shield.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest deviceunder-shield[.]com?

Nasi badacze znaleźli nieuczciwą witrynę deviceunder-shield[.]com podczas sprawdzania podejrzanych witryn. Jest ona przeznaczona do ładowania oszustw, wyświetlania spamowych powiadomień przeglądarki, i przekierowywania odwiedzających na inne (prawdopodobnie podejrzane/złośliwe) strony internetowe. Większość użytkowników wchodzi na deviceunder-shield[.]com i podobne do niego witryny za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych.

Przekierowania pop-up deviceunder-shield[.]com

Przegląd deviceunder-shield[.]com

Warto zauważyć, że zachowanie nieuczciwych stron internetowych (tj. to, co hostują/promują) może zależeć od adresu IP/geolokalizacji odwiedzającego.

Kiedy odwiedziliśmy deviceunder-shield[.]com, wyświetlił się oszukańczy komunikat „Your Chrome is severely damaged by 13 Malware!". To oszustwo składa się z wielu okienek pop-up, które fałszywie twierdzą, że urządzenie odwiedzającego jest zainfekowane. Należy podkreślić, że żadna strona internetowa nie jest w stanie wykryć zagrożeń/problemów obecnych w systemach odwiedzających.

Zwodnicze treści tego rodzaju promują zwykle adware, porywacze przeglądarki, fałszywe narzędzia antywirusowe i różne PUA. Więcej informacji na temat oszustwa przeprowadzonego na tej stronie można znaleźć w naszym artykule "Your Chrome is severely damaged by 13 Malware!".

Niektóre warianty wyświetlały również okienko pop-up próbujące nakłonić użytkowników do umożliwienia wyświetlania powiadomień przeglądarki przez deviceunder-shield[.]com. Nieuczciwe witryny wykorzystują je do wyświetlania natrętnych kampanii reklamowych. Te powiadomienia/reklamy promują niewiarygodne/szkodliwe witryny i oprogramowanie, oszustwa internetowe, a nawet malware.

Podsumowując, za pośrednictwem stron internetowych takich jak deviceunder-shield[.]com – użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by deviceunder-shield.com
Typ zagrożenia Powiadomienia push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 23.106.248.15
Obserwowane domeny 5.deviceunder-shield[.]com; 10.deviceunder-shield[.]com; 19.deviceunder-shield[.]com
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzonia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Saumeechoa[.]com, exclusivedealsfinder[.]com, expressedsupply[.]com, yourdesktopdefence[.]com i notfreeads[.]com to tylko niektóre przykłady przeanalizowanych przez nas nieuczciwych witryn.

Powiadomienia przeglądarki wyświetlane przez te witryny zwykle promują oszustwa i złośliwe materiały. Wszelkie legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam prawdopodobnie nie będą promowane przez ich twórców. Zamiast tego ta promocja jest podejmowana głównie przez oszustów nadużywających programów partnerskich produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Jak strona deviceunder-shield[.]com uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. W związku z tym prawdopodobnie w pewnym momencie odwiedziłeś deviceunder-shield[.]com i pozwoliłeś jej wyświetlać te reklamy. Należy pamiętać, że nieuczciwe witryny często wykorzystują oszustwa (np. taktyki zastraszania, przynęty do kliknięcia, fałszywe CAPTCHA itp.), aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na wyświetlanie powiadomień.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki, odradzamy wyrażanie zgody podejrzanym witrynom na ich wyświetlanie. Innymi słowy, nie naciskaj „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobnych opcji obecnych na takich stronach. Zalecamy ignorowanie lub odrzucanie dostarczania powiadomień (tj. klikanie „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Jeśli twoja przeglądarka stale wymusza otwieranie niewiarygodnych/podejrzanych stron internetowych, może to być spowodowane przez adware. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd wariantu witryny deviceunder-shield[.]com na urządzeniu mobilnym:

Wygląd witryny deviceunder-shield[.]com na telefonie komórkowym

Wygląd witryny deviceunder-shield[.]com (GIF):

Wygląd witryny deviceunder-shield[.]com (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Video showing how to disable web browser notifications:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez deviceunder-shield[.]com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Strony internetowe mogą wyświetlać powiadomienia przeglądarki tylko za zgodą użytkownika. Dlatego prawdopodobnie odwiedziłeś deviceunder-shield[.]com i pozwoliłeś jej na wyświetlanie tych reklam (tj. kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" itp.).

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia jest samo w sobie nieszkodliwe. Jednak treść przesyłana za pośrednictwem tych reklam jest często zwodnicza/złośliwa i może powodować poważne problemy (w tym infekcje systemowe).

Czy deviceunder-shield[.]com jest wirusem?

Nie, deviceunder-shield[.]com nie jest uważana za wirusa, ale może promować złośliwe treści. Strony tego typu promują różne oszustwa, fałszywe/szkodliwe oprogramowanie oraz malware.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy deviceunder-shield[.]com, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twoje urządzenie i cofnie uprawnienia przyznane stronie deviceunder-shield[.]com. Ponadto ograniczy dalszy dostęp do tej i innych nieuczciwych, oszustw i złośliwych witryn. Dlatego dodatkowe kroki będą niepotrzebne.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by deviceunder-shield.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by deviceunder-shield.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.