FacebookTwitterLinkedIn

Instrukcje usuwania reklam wyświetlanych przez ourcommonnews.com

Znany również jako: Ads by ourcommonnews.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest ourcommonnews[.]com?

Ourcommonnews[.]com to nieuczciwa strona internetowa, którą nasz zespół badawczy znalazł podczas rutynowej inspekcji podejrzanych witryn. Działa poprzez wysyłanie spamowych powiadomień przeglądarki i przekierowywanie odwiedzających na inne (prawdopodobnie niewiarygodne/złośliwe) witryny. Większość użytkowników wchodzi na takie witryny przez przekierowania spowodowane przez strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych.

Przekierowania pop-up ourcommonnews[.]com

Przegląd ourcommonnews[.]com

Sposób działania nieuczciwych stron (tj. to, co ładują/promują) może zależeć od adresu IP/geolokalizacji odwiedzającego. Kiedy weszliśmy na ourcommonnews[.]com, wyświetlił się nam pasek ładowania, który zatrzymał się na 99%.

Pod paskiem znajdowały się te zwodnicze instrukcje - "Click the Allow button to subscribe to the push notifications and continue watching" - sugerujące, że należy to zrobić, aby wznowić przeglądanie treści online. Te wskazówki są fałszywe i postępując zgodnie z nimi – użytkownicy pozwolą ourcommonnews[.]com na wyświetlanie powiadomień przeglądarki.

Nieuczciwe strony internetowe wykorzystują swoje powiadomienia do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych. Wyświetlane powiadomienia/reklamy promują niewiarygodne/niebezpieczne witryny i oprogramowanie, oszustwa internetowe i malware.

Podsumowując, na stronach takich jak ourcommonnews[.]com użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by ourcommonnews.com
Typ zagrożenia Powiadomienia push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Heimdal Security (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 139.45.197.151
Obserwowane domeny b.ourcommonnews[.]com; s.ourcommonnews[.]com; t.ourcommonnews[.]com; w.ourcommonnews[.]com; g.ourcommonnews[.]com; a.ourcommonnews[.]com; r.ourcommonnews[.]com; o.ourcommonnews[.]com; x.ourcommonnews[.]com
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe oświadczenia w odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Sprawdziliśmy tysiące nieuczciwych witryn, a advertismentzone[.]com, captchamode[.]top i adstomy[.]com to tylko kilka przykładów.

Powiadomienia przeglądarki wyświetlane na takich stronach zawierają zwykle zwodnicze i złośliwe materiały. Należy wspomnieć, że wszelkie legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam prawdopodobnie nie będą promowane przez ich rzeczywistych twórców. Ta promocja jest prowadzona głównie przez oszustów, którzy wykorzystują programy partnerskie produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Jak ourcommonnews[.]com uzyskała pozwolenie na wyświetlanie spamowych powiadomień przeglądarki?

Witryny wyświetlają powiadomienia przeglądarki tylko wtedy, gdy użytkownicy wyrażą zgodę na ich wyświetlanie. W związku z tym prawdopodobnie odwiedziłeś naszecommonnews[.]com i zezwoliłeś jej na wyświetlanie tych reklam, klikając „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobną opcję przedstawioną na tej stronie.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem spamowych powiadomień przeglądarki?

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki, nie naciskaj „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" ani żadnych analogicznych opcji prezentowanych na podejrzanych witrynach. Zamiast tego zignoruj lub odrzuć wyświetlanie powiadomień, wybierając „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" lub podobne opcje.

Jeśli twoja przeglądarka stale wymusza otwieranie podejrzanych witryn bez monitu, może to być spowodowane obecnością oprogramowania reklamowego (adware). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzuty ekranu powiadomień/ogłoszeń wyświetlanych przez witrynę ourcommonnews[.]com:

Ogłoszenie wyświetlane przez stronę ourcommonnews[.]com 1 Ogłoszenie wyświetlane przez stronę ourcommonnews[.]com 2

Wygląd witryny ourcommonnews[.]com (GIF):

Wygląd witryny ourcommonnews[.]com (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Video showing how to disable web browser notifications:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez ourcommonnews[.]com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. Jeśli widzisz reklamy z ourcommonnews[.]com – oznacza to, że odwiedziłeś ją w pewnym momencie i zezwoliłeś na ich wyświetlanie (tj. kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" itp.).

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia jest samo w sobie nieszkodliwe. Jednak strony internetowe/oprogramowanie promowane za pośrednictwem tych reklam mogą być zwodnicze/złośliwe i powodować poważne problemy (w tym infekcje systemowe).

Czy ourcommonnews[.]com jest wirusem?

Nie, ourcommonnews[.]com nie jest sklasyfikowana jako wirus, ale ta strona może promować złośliwe treści. Nieuczciwe witryny często promują oszustwa internetowe, fałszywe/szkodliwe oprogramowanie, a nawet malware.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy ourcommonnews[.]com, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i usuwać wszystkie uprawnienia nadane stronie ourcommonnews[.]com. Ponadto Combo Cleaner jest w stanie ograniczyć dalszy dostęp do tej i innych nieuczciwych, oszustw i złośliwych witryn. Dlatego dodatkowe kroki będą niepotrzebne.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by ourcommonnews.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by ourcommonnews.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.