FacebookTwitterLinkedIn

Instrukcje usuwania reklam wyświetlanych przez witrynę ourdailystories.com

Znany również jako: Ads by ourdailystories.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest ourdailystories[.]com?

Ourdailystories[.]com to nieuczciwa witryna promująca spamowe powiadomienia przeglądarki i przekierowująca odwiedzających na inne (prawdopodobnie podejrzane/złośliwe) witryny. Odkryliśmy tę stronę podczas sprawdzania podejrzanych witryn. Ourdailystories[.]com i podobne do niego strony internetowe są zwykle przypadkowo odwiedzane. Większość odwiedzających wchodzi na nie za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych.

Przekierowania pop-up ourdailystories[.]com

Przegląd ourdailystories[.]com

Zachowanie nieuczciwych witryn (tj. to, co hostują/promują) może zależeć od adresu IP/geolokalizacji odwiedzającego. Kiedy weszliśmy na ourdailystories[.]com, wyświetliła nam żółty pasek ładowania i zwodnicze instrukcje - "Click the Allow button to subscribe to the push notifications and continue watching" - tym samym fałszywie sugerując, że jest to konieczne do wznowienia przeglądania treści online.

Wyświetlane powiadomienia/reklamy promują zwykle niewiarygodne/szkodliwe witryny i oprogramowanie, oszustwa internetowe, a nawet malware.

Dlatego za pośrednictwem witryn takich jak ourdailystories[.]com użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by ourdailystories.com
Typ zagrożenia Powiadomienia push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia CRDF (złośliwe), CyRadar (złośliwe), Forcepoint ThreatSeeker (złośliwe), Heimdal Security (złośliwe), Lionic (złośliwe), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 139.45.197.151
Obserwowane domeny h.ourdailystories[.]com; v.ourdailystories[.]com; t.ourdailystories[.]com
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware).
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Defender-scan[.]xyz, freeadvcity[.]com, zoutubephaid[.]com i freeadvworld[.]com to tylko niektóre przykłady nieuczciwych witryn, które ostatnio przeanalizowaliśmy.

Powiadomienia wyświetlane przez te strony internetowe zawierają głównie oszukańcze i złośliwe treści. Wszelkie legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam prawdopodobnie nie będą promowane przez ich rzeczywistych twórców. Zamiast tego ta promocja jest podejmowana przez oszustów, którzy nadużywają programów partnerskich w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Jak strona ourdailystories[.]com uzyskała pozwolenie na wyświetlanie spamowych powiadomień?

Strony internetowe mogą wyświetlać powiadomienia przeglądarki tylko za zgodą użytkownika. Dlatego prawdopodobnie odwiedziłeś ourdailystories[.]com i zezwoliłeś jej na wyświetlanie tych reklam. Podobnie jak większość nieuczciwych witryn, ta strona wykorzystuje oszustwo, aby zwabić odwiedzających do włączenia powiadomień.

Jak powstrzymać zwodnicze witryny przed wyświetlaniem spamowych powiadomień?

Jeśli wejdziesz na podejrzaną stronę - nie klikaj „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobnych opcji, ponieważ pozwoli to na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Zamiast tego ignoruj lub odrzucaj prośby o wyświetlanie powiadomień (np. naciśnij „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Jeśli twoja przeglądarka ciągle wymusza otwieranie podejrzanych witryn, może to być spowodowane infiltracją urządzenia przez adware Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu powiadomienia/reklamy wyświetlanej przez witrynę ourdailystories[.]com:

Ogłoszenie wyświetlone przez stronę ourdailystories[.]com

Wygląd witryny ourdailystories[.]com (GIF):

Wygląd witryny ourdailystories[.]com (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez ourdailystories[.]com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny wyświetlają powiadomienia przeglądarki tylko za zgodą użytkownika. Dlatego prawdopodobnie w pewnym momencie wszedłeś na stronę ourdailystories[.]com i kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub analogiczną opcję.

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie zainicjuje żadnych procesów infekcji systemu. Jednak treści promowane za pośrednictwem tych reklam mogą być podejrzane/złośliwe i powodować poważne problemy.

Czy ourdailystories[.]com jest wirusem?

Nie, witryny takie jak ourdailystories[.]com nie są sklasyfikowane jako wirusy, ale mogą promować złośliwe produkty. Witryny tego rodzaju promują zwykle oszustwa internetowe, podejrzane/szkodliwe oprogramowanie, a nawet malware.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy ourdailystories[.]com, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i cofać wszystkie uprawnienia nadane stronie ourdailystories[.]com. Może również ograniczyć dalszy dostęp do tej i innych nieuczciwych i złośliwych witryn. W związku z tym nie będą wymagane żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by ourdailystories.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by ourdailystories.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.