FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez strony, które twierdzą, że McAfee subscription has expired

Znany również jako: Pop-up McAfee Total Protection has expired
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest "McAfee Total Protection has expired"?

Nasz zespół badawczy natrafił na stronę promującą oszustwo „McAfee Total Protection has expired" podczas sprawdzania witryn, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe. Znaleźliśmy dwa warianty tego oszustwa, które twierdzą, że subskrypcja antywirusa McAfee odwiedzającego wygasła i zachęcają do jej odnowienia.

Oszustwo McAfee Total Protection has expired

Przegląd oszustwa „McAfee Total Protection has expired"

Dwie przeanalizowane przez nas wersje „McAfee Total Protection has expired" są prawie identyczne pod względem tekstu, ale ich projekty graficzne się różnią.

Chociaż w czasie badań strony te przekierowywały na oficjalną witrynę McAfee, w przyszłości może tak nie być. Ponadto ta promocja nie jest powiązana z rzeczywistą firmą McAfee Corp. Te zwodnicze polecenia są wykorzystywane przez oszustów, którzy nadużywają programów partnerskich oryginalnych produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Oba warianty stwierdzają, że antywirus McAfee wygasł, a ogłoszenie to zostanie wydane niezależnie od tego, czy odwiedzający kiedykolwiek miał to oprogramowanie bezpieczeństwa.

Stwierdzenie, że urządzenia bez zainstalowanego aktywnego oprogramowania antywirusowego stają się podatne na różne zagrożenia – jest prawdziwe. Nie neguje to jednak stosowania oszustw i podejrzanych taktyk w tych wiadomościach.

Te oszustwa oferują również zniżki. Jedno z nich obiecuje 70% zniżkę na roczną subskrypcję, a drugie - 50% na nieokreślony czas. Wątpliwe jest, czy dostępna jest jakakolwiek zniżka. Jest to prawdopodobnie tylko technika zwabiania użytkowników. Co więcej, obie wersje zawierają zegary odliczające (podstawa u oszustw), które zwiększają poczucie pilności i zmuszają użytkowników do podejmowania pochopnych decyzji.

Jak wcześniej wspomniano, kiedy sprawdziliśmy, że „McAfee Total Protection wygasł", doprowadziło ono nas to oryginalnej witryny McAfee. Jednak tego typu oszustwa zwykle promują fałszywe antywirusy, adware, porywacze przeglądarki i różne PUA (w rzadkich przypadkach nawet trojany, ransomware i inne złośliwe oprogramowanie). Nie ma gwarancji, że komunikat „McAfee Total Protection wygasł" nie będzie używany do promowania szkodliwego/złośliwego oprogramowania.

Podsumowując, poprzez oszustwa twierdzące, że urządzenie jest zainfekowane lub zagrożone, użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up McAfee Total Protection has expired
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Subskrypcja antywirusa McAfee wygasła.
Powiązane domeny lowbench[.]info
Nazwy wykrycia (lowbench[.]info) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (lowbench[.]info) 159.223.165.192
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady podobnych oszustw

Przeanalizowaliśmy tysiące oszustw internetowych, a "Your Antivirus Has Expired", "Windows Firewall Protection - Your PC is infected with 5 viruses!" i "McAfee Total Protection - Your PC might be infected with viruses!" to tylko kilka przykładów podobnych do „McAfee Total Protection has expired".

Znacznie częściej oszustwa wykorzystują nazwy legalnych produktów, firm, organizacji itp. w niecnych celach, a nie w celu promowania prawdziwych produktów.

Internet jest pełen wprowadzających w błąd, zwodniczych i złośliwych treści. Dlatego zdecydowanie zalecamy zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Strony internetowe, które przeprowadzają oszustwa, rzadko są celowo odwiedzane. Ich otwarcie może zostać wymuszone w przypadku uzyskania dostępu do witryny korzystającej z nieuczciwych sieci reklamowych lub gdy użytkownicy klikną treści (np. przyciski, linki, reklamy itp.) hostowane na takich stronach. Wiadomo, że spamowe powiadomienia przeglądarki i natrętne reklamy również promują oszustwa.

Adware może powodować, że przeglądarki losowo otwierają zwodnicze witryny lub wyświetlają reklamy, które je promują. Błędna pisownia adresu witryny (URL) może również spowodować przekierowanie (lub łańcuch przekierowań) na oszukańczą stronę internetową.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Zwodnicze witryny są odwiedzane głównie za pośrednictwem stron korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowych powiadomień przeglądarki, natrętnych reklam, błędnie wpisanych adresów URL i zainstalowanego adware.

Dlatego odradzamy korzystanie ze stron internetowych oferujących pirackie treści lub inne podejrzane usługi (np. torrenty, nielegalne przesyłanie strumieniowe i pobieranie itp.), ponieważ zwykle korzystają one z nieuczciwych sieci reklamowych.

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki, nie klikaj „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" lub podobnych opcji prezentowanych przez podejrzane strony internetowe. Zamiast tego ignoruj lub odrzucaj prośby wyświetlania powiadomień (tj. wybierz „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.). Dodatkowo zachowaj ostrożność podczas wpisywania adresów URL.

Zalecamy również pobieranie produktów wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł i ostrożne podchodzenie do procesów instalacji (np. czytaj warunki, używaj „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień, zrezygnuj ze wszystkich dodatków itp.).

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Tekst prezentowany w oszustwie "McAfee Total Protection has expired":

Your computer is not protected!
Your subscription of McAfee Total Protection has expired on April 4, 2022.


After the expiry date has passed your computer will become susceptible to many different virus threats.


Your PC is unprotected and exposed to viruses and other malwares.


You are eligible for discount: 50% OFF


Offer will expire in: 2 mins 09 secs


Renew Subscription

Wygląd oszustwa pop-up "McAfee Total Protection has expired" (GIF):

Wygląd oszustwa McAfee Total Protection has expired (GIF)

Zrzut ekranu alternatywnej wersji oszustwa "McAfee Total Protection has expired":

Kolejny wygląd oszustwa McAfee Total Protection has expired

Tekst prezentowany w tym wariancie:

YOU MCAFEE SUBSCRIPTION HAS EXPIRED!


Your McAfee® Total Protection subscription has expired on April 1, 2022.


After this date your computer will become susceptible to viruses and malware.


You are eligible for discount: up to 70% 1yr. renewal discount


Offer will expire in: 2 mins 48 secs


RENEW SUBSCRIPTION

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Czesto zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwa pop-up to wiadomości mające na celu nakłonienie użytkowników do wykonania określonych czynności, np. pobrania/zainstalowania oprogramowania, ujawnienia prywatnych informacji, dokonania transakcji pieniężnych, zadzwonienia na fałszywe linie wsparcia itp.

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Celem prawie wszystkich oszustw jest generowanie przychodów kosztem ofiar. Oszuści mogą czerpać zyski, otrzymując prowizję za promocję oprogramowania, pozyskując środki w drodze oszustwa (np. fałszywe opłaty, zakupy itp.), nadużywając lub sprzedając dane osobowe, rozsyłając złośliwe oprogramowanie itd.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa typu pop-up są promowane na zwodniczych witrynach, do których większość uzyskuje nieumyślny dostęp. Użytkownicy wchodzą na te strony głównie poprzez przekierowania spowodowane przez błędnie wpisane adresy URL, witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami pop-up?

Combo Cleaner potrafi skanować odwiedzane strony internetowe i ostrzegać, jeśli zostaną wykryte jako nieuczciwe, zwodnicze lub złośliwe. Dodatkowo Combo Cleaner może ograniczyć dalszy dostęp do takich witryn.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up McAfee Total Protection has expired kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up McAfee Total Protection has expired na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.